Deštník místo fleretu. Choupenitch šermoval ve studiu s moderátorem a mluvil o rapu

Souboj Alexandera Choupenitche s Petrem Vágnerem

Že je Alexander Choupenitch výborným šermířem, konkrétněji řečeno fleretistou, je známá věc. Ostatně svůj um letos ukázal na olympijských hrách v Tokiu, kde získal bronzovou medaili. Ale zároveň už nějakou dobu fušuje do uměleckého řemesla – rapového. Před pár týdny zveřejnil nový klip Boj a u té příležitosti zavítal na CNN Prima NEWS. Během návštěvy ve studiu si stihl poměrně neortodoxně zašermovat s moderátorem sportovních zpráv Petrem Vágnerem.

Choupenitch vydal už několik písní. Tou poslední je „Boj“, ke které vznikl také videoklip, v němž dostal malou roli i momentálně pravděpodobně nejlepší český MMA zápasník Jiří „Denisa“ Procházka. „S Jirkou se známe z kryokomory v Brně. Napsal jsem mu, že budu dělat klip, který odkazuje na Japonsko a cestu bojovníka. Poslechl si hudbu a odpověděl, že do toho rád půjde. Dodal tomu super vibe. A myslím si, že se mu to líbilo,“ uvedl ke spolupráci s hvězdou organizace UFC.

Šermíř s běloruskými kořeny odmítá, že by rapování bylo jeho plnohodnotnou náplní a občas kvůli němu upozaďoval sportovní kariéru. „Jsem v první řadě šermíř a sportovec. Hudba je moje vášeň. Někdo chodí se psem ven, já chodím do studia. A snažím se dělat hudbu nejlépe, jak to umím,“ řekl Choupenitch pro CNN Prima NEWS.

Psaní textů ho prý dokáže rozptýlit a tráví jím odpoledne po trénincích, třeba v kavárnách. „Nějak to ve mně zrálo postupně. Už jako malý jsem skládal básničky, hodně mě to bavilo. Do toho jsem hrál na klavír, protože můj táta je operní zpěvák. Čili jsem byl k hudbě vedený.“

Otec mu nijak nevyčítal, že nekopíroval dráhu operního zpěváka a zapadl do rapových kolejí. „Na to nemám hlas, protože to je velmi náročný žánr. Na pochopení i provedení. Rap a hip hop není tátův šálek kávy, ale některé mé singly se mu líbí,“ popsal bronzový medailista z Tokia.

Něco málo ze svého umu, kterým oslnil na hrách v Japonsku, předvedl i ve studiu, a to v konfrontaci s tváří sportovních zpráv Petrem Vágnerem. Souboj však neproběhl s flerety, ale improvizovaně s deštníky.

„Základním pravidlem je to, že kdo se hýbe dopředu, má zásah, i když se oba šermíři trefí naráz. Takže to musíš vykrýt,“ vysvětloval Choupenitch Vágnerovi. Moderátory následně opravil, že se před začátkem souboje neříká „akce“, ale „připravení vpřed“. A pak zasadil rozhodující úder.

Tagy: