reklama

Devadesátiletý senior přemohl o 55 let mladšího lupiče. Ten chtěl okrást ženu na zastávce

V pátek odpoledne přišel na autobusové zastávce v pražských Modřanech muž k ženě, která čekala na autobus. Tu si nejprve začal natáčet na mobilní telefon a pak se jí pokusil sebrat batoh, o který se s ní začal přetahovat. Napadení zaznamenal devadesátiletý senior a ženu začal před cizincem bránit.

reklama

Po chvilce přetahování muž útočníka přemohl, dostal na zem a zalehl ho. Ženy se mimo seniora nikdo z přítomných nezastal. Později přiběhli na místo další lidé, kteří se zadržením lupiče pomohli do příjezdu policejní hlídky. Zdánlivě nerovný souboj zachytily bezpečnostní kamery.

Během zadržování podezřelého poškozená z místa události odešla. Kriminalisté po ní teď pátrají a žádají, aby se ozvala na linku 158 ona sama nebo lidé, kteří mají o totožnosti ženy jakékoli informace.

Pětatřicetiletý cizinec je nyní podezřelý z trestného činu loupež a skončil v policejní cele. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na deset let.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Situace v Česku je podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové velmi vážná a Slovensko se z toho podle ní musí poučit. Občané čelí emoci strachu a je to stav, na který není manuál. Prohlásila to ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS v rozhovoru, který s ní vedla Terezie Tománková. Sama osobně vládu podporuje v nařízeních směřujících k omezení pohybu osob, naopak má výhrady k celoplošnému testování, na které se Slovensko připravuje. Vyjádřila se i k odvolání českého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, považuje to za logický důsledek jeho chování.

reklama
Nápor nakažených nepolevuje ani o svátku, do večera přibylo přes 8000 případů
Zeman vyznamenal Prymulu či Rychetského. In memorian se dočkají i Gott s generálem Píkou
Začíná platit zákaz nočního vycházení: Jak se nové opatření dotkne bezdomovců?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Požár v Praze prakticky zničil vzácný dřevěný kostel sv. Michala. Zbyly jen ohořelé trosky
V Praze proběhly na několika místech demonstrace. Policie musela řešit konflikty
Další články
reklama
reklama