reklama

Devětaosmdesátiletý senior bloudí po Šumavě. Pátrají po něm policisté, hasiči i dobrovolníci

Senior, kterému je osmdesát devět let a má zdravotní problémy, se před pár dny ztratil na Šumavě. Ze svého domu blízko obce Strážov na Klatovsku odešel ve středu. Pátrají po něm policisté, hasiči i dobrovolníci.

reklama

Už pátý den bloudí devětaosmdesátiletý muž Šumavou v chladném počasí, bez vody a jídla. Kvůli zdravotním problémům je zmatený a pravděpodobně hledá cestu domů.

Senior bydlí v roubence nedaleko obce Strážov. Z domova odešel ve středu odpoledne na procházku. Protože se ale nevracel, rodina kontaktovala policii. Ta po muži začala okamžitě pátrat. „Při odchodu z domova měl na sobě svetr tmavé barvy, maskáčové kalhoty a na hlavě kšiltovku. Pohřešovaný je hubené postavy a vysoký 180 centimetrů. Má krátké šedé vlasy a strniště,“ řekl policii jeho syn.

K tématu

Pravděpodobně ušel desítky kilometrů

Do rozsáhlé pátrací akce se zapojily stovky lidí, policisté z několika oddělení, dobrovolní i profesionální hasiči, psovodi nebo pracovníci Národního parku Šumava. Pročesávali lesy v nejbližším okolí. Z výšky pak celou situaci monitoroval policejní vrtulník.

Starý muž pravděpodobně ušel desítky kilometrů a musí být vyčerpaný. Na dlouhé túry je ale prý zvyklý. „Je to pán, který vysazoval stromky. Okolní krajinu znal hodně, takže pro něj nebylo problém projít to a vrátit se domů,“ řekla jedna ze sousedek.

Pátrací akce bude pokračovat i v pondělí. S každou další hodinou ale klesá šance, že policisté muže najdou v pořádku. Proto žádají o pomoc – aby každý, kdo seniora zahlédne, kontaktoval tísňovou linku 158.

Tagy: Šumava Policie ČR senior Národní park Šumava pohřešovaný muž

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama