CNN Prima News diesel

diesel

Výpis příspěvků ke štítku „diesel“

Létá na kole a pátrá po rodině. Česká hra Wind Rider láká na dieselpunkový svět

Nasadí letecké brýle, nechá roztáhnout křídla a pořádně se opře do pedálů. Během několika šlápnutí už je hlavní hrdina ve vzduchu, kolem krku se mu třepotá šála a vydává se vstříc dobrodružství mezi severskými ostrovy. Česká videohra Wind Rider nabízí neobvyklý svět třicátých let. Hlavním technologickým tahounem je dieselový motor, který nahradil páru. Protagonistou je letec a zároveň cyklista Dio Dio, který nikdy nepoznal svou rodinu. Na Wind Rideru pracuje malé studio Watered Plants a scenárista českého sci-fi filmu Bod obnovy.

Z černých lesů nejsme venku, míní Kovanda. Varoval před možnou naftovou krizí

Je riziko, že motorové nafty nebude dostatek. Z černých lesů – té velké krize – ještě nejsme venku. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Lukáš Kovanda. Štěpán Hájek, analytik XTB, se k varování připojil. Rusko totiž zakázalo vývoz nafty a dalších ropných produktů mimo země bývalého Sovětského svazu. Určitý nedostatek nafty může podle odborníků nastat již na konci roku.

PŘEHLEDNĚ: Chcete natankovat lacino? Podívejte se, kde najdete nejlevnější benzínky

Česko v posledních měsících kromě dalších problémů trápí také vysoké ceny pohonných hmot. Ty se v posledních týdnech začínají mírně snižovat, ale i tak jsou stále vyšší, než bývaly před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Kde v tuzemsku naleznete ty nejlevnější pumpy, kde si můžete za co nejméně peněz natankovat? Podívejte se na přehledný článek CNN Prima NEWS.

Benzin pod 47 korun, nafta jen o málo dražší. Češi natankují levněji než minulý týden

Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne opět zlevnily, průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla pod 47 korun. Litr Naturalu 95 se nyní prodává u čerpacích stanic v průměru za 46,91 Kč. Před týdnem byl o 69 haléřů dražší. O 63 haléřů na litru zlevnila také nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 47,14 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Benzin rekordně zlevnil, poprvé od války klesla i cena nafty. Pumpaři musí hlásit marže

Průměrná cena nafty v Česku poprvé od začátku ruské invaze klesla. V pondělí stála 49,22 koruny za litr, o 35 haléřů méně než v neděli. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Třetím dnem v řadě zlevňuje benzin. V pondělí jeho průměrná cena klesla o 54 haléřů na 46,54 koruny. To představuje nejvýraznější mezidenní pokles za více než 11 let, uvedl hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Litr benzinu za 96 korun. MOL hledá zákazníky, kteří za nehoráznou cenu natankovali

Společnost MOL Česká republika, která provozuje síť benzinových pump, ve čtvrtek krátce prodávala na některých čerpacích stanicích benzin Natural 95 za 95,80 koruny za litr a naftu za 104,60 Kč za litr. Podle firmy šlo o technické pochybení, za které se na svém webu omluvila. Poškození zákazníci mají firmu kontaktovat. MOL uvedl, že ceny byly kvůli technické chybě zvýšeny na dvojnásobnou hodnotu.