CNN Prima News diskuze

diskuze

Výpis příspěvků ke štítku „diskuze“

Neděláte podvůdek na voliče? ptali se Nerudové v Brně. Rakušanovi má předat dar

Proč Danuše Nerudová kandiduje do Evropského parlamentu? Neudělá podvůdek na voličích podobně jako Jan Farský, když se nechal zvolit do Sněmovny a následně odjel studovat do USA? I takovým dotazům čelili lídři kandidátky STAN do europarlamentu na Debatě bez cenzury v Tržnici Brno. Přítomní se ptali na cenzuru, dezinformace i na to, zda za ruské okupace nebylo lépe. Dvojice dokonce přijala dárek pro předsedu STAN Víta Rakušana – hračku telefonu. „Má problém s dětmi, dává jim na hraní šifrovací telefon. Tak bych si mu dovolil předat dárek,“ komentoval dárce svou motivaci.

Sledujte Partii s Farským, Dostálovou, Havlem a Machem: krize česko-slovenských vztaů?

O současné ekonomické situaci budou v nedělní Partii Terezie Tománkové diskutovat ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a bývalá šéfka tohoto resortu Alena Schillerová (ANO). Poté se diváci mohou těšit na velkou politickou diskusi, které se zúčastní Jan Farský (STAN), Klára Dostálová (ANO), Matěj Ondřej Havel (TOP 09) a Petr Mach (SPD). Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Vítej na síti X, jeskynní muži. Internet se baví výpadkem sítě Facebook, rýpl si i Elon Musk

Více než hodinový výpadek sociálních sítí Facebook a Instagram způsobil celosvětovou paniku. Problémy s platformami společnosti Meta postihly přes dvě miliardy lidí, včetně uživatelů z České republiky. Naopak diskutéři na konkurenční sociální síti X (dříve Twitter) měli o zábavu postaráno. Řada lidí totiž zamířila právě tam, aby se ujistila, že se výpadek týká více lidí, výjimkou nebyl ani sám mluvčí Mety. Do své konkurence si rýpl také Elon Musk, vlastník platformy X. „Jestli čtete tento příspěvek, tak proto, že naše servery fungují,“ napsal.

Sledujte duel Jurečky s Juchelkou v Partii a debatu se Zaorálkem, Bartoškem, Kolářem a Bžochem

Co Čechy motivuje k práci? A co je naopak odrazuje? V Partii Terezie Tománkové diskutovali ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka z KDU-ČSL a poslanec Aleš Juchelka z hnutí ANO. Tématem bylo i výročí války na Ukrajině. V druhé části vystoupili místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, poslanci Ondřej Kolář (TOP 09) a Jaroslav Bžoch (ANO) a místopředseda SOCDEM Lubomír Zaorálek.

Pískání, křik a volání po demisi. Rakušan zažil při hospodské diskuzi v Karviné horké chvíle

Volání po demisi si v pondělí v karvinské hospodě vyslechl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Začal tam své turné nazvané Debaty bez cenzury. Lákal na ně klipem ze sportovní šatny, kde přiznává, že se vládní práce ne vždy daří. Právě na demisi mířil i první dotaz, lidé se ale ptali například i na věci ohledně vězeňské služby. Chvílemi bylo v podniku pořádně bouřlivo.

Fuck-upy politiků, rozčílil se Metnar. Černochová zmínila magory z Rakouska a hájila Pekarovou

Označení Aleny Schillerové (ANO) za hlásnou troubu Ruska je za hranou, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). Dodal, že hnutí se v diskuzích s vládou nedopustilo „podobných fuck-upů“. Současná šéfka resortu Jana Černochová (ODS) naopak vytáhla výrok o „magorech z Rakouska“ z úst Andreje Babiše (ANO) a pronesla, že invektivu na adresu Schillerové ze strany předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové je nutné vnímat v kontextu aktivit hnutí v posledních týdnech.

Sledujte Partii s ministrem Kupkou a poslancem Kolovratníkem. A následnou velkou politickou diskusi

Stáváme se skanzenem a míříme ke kolapsu, jak tvrdí některé firmy? Kdo to zastaví a kdo zaplatí? V Partii Terezie Tománkové se proti sobě postavili ministr dopravy Martin Kupka (ODS) a poslanec z hnutí ANO Martin Kolovratník. V druhé části velká politická debata. Diskutují Karel Haas z ODS, Jakub Michálek z Pirátské strany, Jaroslava Pokorná Jermanová z ANO a Karla Maříková z SPD.

Co ukázala sobotní demonstrace v Praze? Sledujte velkou politickou debatu v Partii

Lze dění ve Sněmovně ještě označit za obstrukce, nebo už jde o sněmovní válku koalice s opozicí? Nejen na toto téma budou v nedělní Partii Terezie Tománkové diskutovat předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda a bývalý předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Následovat bude velká politická diskuze s Jiřím Pospíšilem (TOP 09), Janem Lacinou (STAN), Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO) a Radkem Rozvoralem (SPD).

Velké zuby, peřiny ve Sněmovně nebo krájení salámu. Jaké hlášky padly v Partii?

Tradiční nedělní Partie Terezie Tománkové byla bohatá na nejrůznější hlášky politiků. Největší emoce vyvolala důchodová reforma nebo valorizace penzí. Nechyběly ale ani osobní útoky. Do studia na CNN Prima NEWS přišli diskutovat v první části ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a místopředsedkyně zdravotnického výboru Karla Maříková (SPD). Ve druhé části se střetli Olga Richterová (Piráti), Marek Výborný (KDU-ČSL), Robert Králíček (ANO) a Kateřina Konečná (KSČM.