CNN Prima News dluhopisy

dluhopisy

Výpis příspěvků ke štítku „dluhopisy“

Jak začít s investováním? Vkládejte jen malé částky a diverzifikujte portfolio, radí experti

1. června 2022 21:50

Z důvodu neustále rostoucí inflace své nadbytečné peníze investujte, shodli se na doporučení experti v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Lidé tím mohou zabránit, aby prostředky, které mají jinak uložené v bankách, ztrácely svou hodnotu. Zároveň radí začít investovat nižší částky a především do vícero oblastí.

Češi více investují, ale hotovost si vzít nenechají. „Do matrace“ spoří každý osmý

5. května 2022 10:04

Mít peníze uložené doma v hotovosti? Každý osmý Čech, který něco naspořil, to stále považuje za nejlepší způsob. Jeho obliba rostla už za pandemie, válka na Ukrajině to ještě zvýraznila. Ukazuje to aktuální průzkum investiční společnosti Generali Investments. Na druhou stranu ale roste i počet těch, kteří se rozhodli investovat. Akcie nebo dluhopisy či jiné finanční produkty už nakupuje každý druhý Čech.

Rubl klesl na rekordní minimum, hlásí Moskva. Akciový trh je už třetí den zavřený

2. března 2022 13:30

Ruský rubl ve středu při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený. Finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka ve středu navíc zakázala zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech, vyplatit kupony. Informovala o tom agentura Reuters.

Babiš jako Kim Čong-un a kurz historie pro Schillerovou. Kdo je fenomén Síkela?

15. ledna 2022 20:02

Poprvé ve Sněmovně a hned bouřlivý smích a potlesk. Takové reakce se za své vystoupení dočkal nový ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Ten se při své řeči během středeční noci nejprve zastal svých kolegů proti urážkám od expremiéra Andreje Babiše a následně poučil exministryni financí Alenu Schillerovou (oba ANO). Uznání sklízí i na sociálních sítích. Jaké šance prorazit nováček v nejvyšší politice, který usedl na post ministra průmyslu, vlastně má?

Pozor na prašivé dluhopisy, varuje policie. Lidé půjčují peníze, které pak už nikdy neuvidí

12. října 2021 19:10

V Česku roste počet případů, kdy podvodníci okrádají drobné investory o veškeré úspory. Na počátku vždy stojí slib nějaké společnosti, že zhodnotí vaše peníze v řádu desítek procent ročně. Policie spolu s Českou národní bankou (ČNB) však před takovými podvodníky s takzvanými prašivými dluhopisy varuje a investorům doporučuje, aby pečlivě zvažovali, komu své peníze svěří.

Euforii střídá lítost a pláč. Lidé své peníze zhodnocují v emocích i opilosti a chybují

23. srpna 2021 06:48

Inflace drtí úspory domácností. Drobní střadatelé proto hledají způsoby, jak své peníze před zdražováním ochránit. A často se dopouštějí chyb. Až dvě třetiny investorů litují svého rozhodnutí v oblasti financí. Skoro dvě pětiny kvůli tomu dokonce špatně spí a každý třetí kupuje nebo prodává finanční aktiva, když je opilý. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Magnify Money.

Vysoká inflace požírá lidem úspory. Jak zhodnotit peníze, když úroky v bance nestačí?

28. června 2021 05:59

Tempo růstu cen se v Česku drží nad dvěma procenty už od září 2017. Po většinu loňského roku se dokonce držela výše než tři procenta, což je nejvíce za posledních devět let. Naproti tomu úrokové sazby u naprosté většiny běžných spořicích produktů rychlé zdražování nekompenzují. Inflace tak Čechům požírá úspory. Jak z toho ven?

Pikora: Planeta je předlužená. Politici vše řeší tiskem peněz, jednou narazíme

17. prosince 2020 11:59

Ačkoliv je 320miliardový schodek českého rozpočtu na příští rok šílenou cifrou, na evropské poměry to až tak hrozné není. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Vladimír Pikora. Veřejné finance jsou podle něj v současnosti ve velmi špatném stavu v celém vyspělém světě. „Politici řeší všechno tiskem peněz a jednoho dne to někde bude muset narazit,“ prohlásil Pikora.