CNN Prima News dluhopisy

dluhopisy

Výpis příspěvků ke štítku „dluhopisy“

Zelenskyj a jeho rodina zveřejnili příjmy za rok 2023. Vydělává i na pronájmu bytů

Příjmy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho rodiny v loňském roce činily 12,4 milionu hřiven (7,4 milionu Kč). Více než polovina jsou příjmy z prodeje státních dluhopisů, rodina vydělala i na pronájmech svých bytů, vyplývá z údajů zveřejněných na stránkách prezidenta. Příjmy rodiny se po předloňském propadu vrátily na předválečnou úroveň, píše agentura Ukrinform.

Diverzifikace jako podmínka úspěšného investora. Nevsaďte vše na jednu kartu, radí Amundi

Investiční začátečníci nad ní mávnou rukou, pro matadory na trzích pak představuje páteř jejich finančního úspěchu. Řeč je o diverzifikaci – tedy rozkládání investičního riziko tím, že člověk nakupuje různé druhy aktiv. Tento proces může probíhat hned na několika úrovních. Největší evropský správce aktiv Amundi radí, jak disciplinovaně investovat.

Češi více investují, ale hotovost si vzít nenechají. „Do matrace“ spoří každý osmý

Mít peníze uložené doma v hotovosti? Každý osmý Čech, který něco naspořil, to stále považuje za nejlepší způsob. Jeho obliba rostla už za pandemie, válka na Ukrajině to ještě zvýraznila. Ukazuje to aktuální průzkum investiční společnosti Generali Investments. Na druhou stranu ale roste i počet těch, kteří se rozhodli investovat. Akcie nebo dluhopisy či jiné finanční produkty už nakupuje každý druhý Čech.

Rubl klesl na rekordní minimum, hlásí Moskva. Akciový trh je už třetí den zavřený

Ruský rubl ve středu při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený. Finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka ve středu navíc zakázala zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech, vyplatit kupony. Informovala o tom agentura Reuters.

Babiš jako Kim Čong-un a kurz historie pro Schillerovou. Kdo je fenomén Síkela?

Poprvé ve Sněmovně a hned bouřlivý smích a potlesk. Takové reakce se za své vystoupení dočkal nový ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Ten se při své řeči během středeční noci nejprve zastal svých kolegů proti urážkám od expremiéra Andreje Babiše a následně poučil exministryni financí Alenu Schillerovou (oba ANO). Uznání sklízí i na sociálních sítích. Jaké šance prorazit nováček v nejvyšší politice, který usedl na post ministra průmyslu, vlastně má?