reklama
CNN Prima News dluhopisy

dluhopisy

Výpis příspěvků ke štítku „dluhopisy“

Babiš jako Kim Čong-un a kurz historie pro Schillerovou. Kdo je fenomén Síkela?

15. ledna 2022 20:02

Poprvé ve Sněmovně a hned bouřlivý smích a potlesk. Takové reakce se za své vystoupení dočkal nový ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Ten se při své řeči během středeční noci nejprve zastal svých kolegů proti urážkám od expremiéra Andreje Babiše a následně poučil exministryni financí Alenu Schillerovou (oba ANO). Uznání sklízí i na sociálních sítích. Jaké šance prorazit nováček v nejvyšší politice, který usedl na post ministra průmyslu, vlastně má?

Pozor na prašivé dluhopisy, varuje policie. Lidé půjčují peníze, které pak už nikdy neuvidí

12. října 2021 19:10

V Česku roste počet případů, kdy podvodníci okrádají drobné investory o veškeré úspory. Na počátku vždy stojí slib nějaké společnosti, že zhodnotí vaše peníze v řádu desítek procent ročně. Policie spolu s Českou národní bankou (ČNB) však před takovými podvodníky s takzvanými prašivými dluhopisy varuje a investorům doporučuje, aby pečlivě zvažovali, komu své peníze svěří.

Euforii střídá lítost a pláč. Lidé své peníze zhodnocují v emocích i opilosti a chybují

23. srpna 2021 06:48

Inflace drtí úspory domácností. Drobní střadatelé proto hledají způsoby, jak své peníze před zdražováním ochránit. A často se dopouštějí chyb. Až dvě třetiny investorů litují svého rozhodnutí v oblasti financí. Skoro dvě pětiny kvůli tomu dokonce špatně spí a každý třetí kupuje nebo prodává finanční aktiva, když je opilý. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Magnify Money.

Vysoká inflace požírá lidem úspory. Jak zhodnotit peníze, když úroky v bance nestačí?

28. června 2021 05:59

Tempo růstu cen se v Česku drží nad dvěma procenty už od září 2017. Po většinu loňského roku se dokonce držela výše než tři procenta, což je nejvíce za posledních devět let. Naproti tomu úrokové sazby u naprosté většiny běžných spořicích produktů rychlé zdražování nekompenzují. Inflace tak Čechům požírá úspory. Jak z toho ven?

Pikora: Planeta je předlužená. Politici vše řeší tiskem peněz, jednou narazíme

17. prosince 2020 11:59

Ačkoliv je 320miliardový schodek českého rozpočtu na příští rok šílenou cifrou, na evropské poměry to až tak hrozné není. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Vladimír Pikora. Veřejné finance jsou podle něj v současnosti ve velmi špatném stavu v celém vyspělém světě. „Politici řeší všechno tiskem peněz a jednoho dne to někde bude muset narazit,“ prohlásil Pikora.

Koupit k Vánocům státní dluhopis? Raději ponožky, odmítají lidé nabídku Schillerové

9. prosince 2020 14:50

Vládě příliš nedůvěřuji. Raději bych koupil ty ponožky. Nevěřím dluhopisům. Takové jsou reakce lidí z ulice, kterých se redakce CNN Prima NEWS dotázala v krátké anketě, zda by někomu pod vánoční stromeček nadělili státní Dluhopis Republiky, který v novém videu na sociální síti nabízela ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Schillerová: Kupte blízkým pod stromeček dluhopis. Je to nevkusné, cupují nápad experti

9. prosince 2020 11:29

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) natočila video, v němž občany nabádá k pořízení netradičního vánočního dárku. Státního dluhopisu. Podle ní jde o chytrý dárek, který nejen potěší, ale ještě zajistí zhodnocení úspor. Ekonomům se však nápad příliš nezamlouvá. Úrokové sazby navíc ani nevykompenzují dopad růstu cenové hladiny.

Státní dluh přesáhl dva biliony korun. Každý Čech tak dluží 194 tisíc

16. října 2020 14:35

Státní dluh České republiky stoupl za tři čtvrtletí o 431,7 miliardy korun na 2,07 bilionu korun. Informovalo o tom ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů s cílem zajistit krytí letošního schodku státního rozpočtu, který Sněmovna kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila ze 40 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak nyní hypoteticky připadá dluh zhruba 194 000 korun. Ve srovnání s koncem června státní dluh klesl o 85 miliard korun.

Babiš odletěl do Bruselu jednat o společné unijní půjčce na obnovu po koronaviru

16. července 2020 17:42

Premiér Andrej Babiš (ANO) odletěl ve čtvrtek odpoledne do Bruselu na summit Evropské unie. Týkat se má unijního rozpočtu na roky 2021 až 2027 a také fondu na obnovu EU po koronavirové krizi. Fond by měl tento rozpočet navýšit o 750 miliard eur, tedy asi o 20 bilionů korun. Evropská komise chce získat peníze do fondu bezprecedentní půjčkou na finančních trzích. Babiš před odletem uvedl, že dohoda se bude hledat obtížně a návrh není spravedlivý ani efektivní.

Německá vláda podpořila stimulační program Evropské centrální banky

29. června 2020 22:40

Německá vláda podpořila stimulační program Evropské centrální banky (ECB), německá centrální banka se na něm podle ministra financí Olafa Scholze může i nadále podílet. Berlín se tak snaží vyřešit námitku německého ústavního soudu, který dal minulý měsíc ECB tři měsíce na to, aby vysvětlila přiměřenost svého programu nákupu dluhopisů, jinak se jej Deutsche Bundesbank nebude moci dále účastnit.

reklama