reklama

Do hospody jako na bohoslužbu? Církev svobodné konzumace piva chce obejít opatření

Popíjení piva jako náboženský akt je další z „triků“, kterým by lidé rádi obcházeli vládní opatření uzavírající hospody. Takzvaná Církev svobodné konzumace piva totiž chce proměnit návštěvy restaurací v bohoslužby. Podle ministerstva kultury je ale šance na to, že církev opravdu vznikne, naprosto nulová.

reklama

Základní listina práv a svobod umožňuje všem Čechům bez represí projevovat jejich náboženské vyznání. Část z nich si to ale vyložila po svém – s pivem v ruce. Založením pivní církve by se restauratéři a jejich zákazníci snažili obejít vládní protiepidemická opatření. Na bohoslužbách by se totiž mohli scházet za mírnějších podmínek.

„Zvolili jsme tuto polorecesistní formu, abychom upozornili na jednu zásadní nespravedlnost. Pokud vy jste členem církve, která přijímá podobojí, tak můžete s vládním posvěcením, řekněme jednou týdně, odjet do svého svatostánku a tam pít alkoholický nápoj – mešní víno. Já osobně nevidím absolutně žádný rozdíl, proč my bychom měli být diskriminování v konání toho, co nás činí šťastnými,“ uvedl pro televizi CNN Prima NEWS vrchní duchovní Církve svobodné konzumace piva.

Inspirací byla otevřená restaurace Šeberák

Aby mohla taková církev začít fungovat, potřebuje být schválená ministerstvem kultury. „Není možné, aby se parta nějakých kamarádů, kteří chtějí obcházet pravidla, scházet se v restauraci, tvářila jako církev nebo náboženská společnost. To je absurdní a vůbec si neumím představit, že by někdo na ministerstvu kultury takový spolek schválil,“ okomentovala nápad Michaela Lagronová, vedoucí tiskového oddělení ministerstva kultury.

Podobný „trik“ přitom tento týden zkoušela restaurace Šeberák v pražských Kunraticích. Právě to církev podle jejích webových stránek inspirovalo. „Lidé jsou v zoufalé situaci, tak vymýšlí různé příležitosti, jak vlastně opatření obejít. Pro mě je to jenom důkaz toho, že by se mělo něco dít,“ poznamenal majitel restaurace Jakub Olbert.

Restaurace přitom budou už od příštího čtvrtka moci s omezením otevřít. Církev ale chce vytvořit možnost scházet se i pro případné další vlny zavírání podniků.

K tématu

Tagy: církev náboženství bohoslužby hospody pivo uzavřené hospody Církev svobodné konzumace piva

Další hlavní zprávy

MS v hokeji

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovat mistrovství světa v hokeji, pokud se turnaj bude konat v Bělorusku. Pro automobilku je důležité dodržovat, chránit a prosazovat všechny předpisy, které ochraňují lidská práva. V sobotu to řekl vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. O podobném kroku již v pátek informovala například společnosti Nivea.

Reportáž

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Žijí ve stínu dohasínajících Vítkovických železáren v Ostravě a sami mají pocit, že jsou na odpis. „Vakcínu odmítám, chtějí nás zlikvidovat. Babiš lže, očkoval se jen jako, jehla nebyla vidět. Vláda chce, aby lidi poumírali,“ zaznamenal reportér CNN Prima NEWS mezi vítkovickými Romy smršť negativních názorů na vakcinaci proti covidu. Příkop mezi minoritou a majoritou je příliš hluboký. A co nařídí vláda, je ve vyloučené lokalitě automaticky bojkotováno.

Německá vládní CDU má nového předsedu. Armin Laschet se může ucházet i o post kancléře
Česko je v počtu nakažených nejhorší z Unie. Za námi je i Slovensko či Itálie
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Další články
reklama
reklama