reklama

Do restaurace ano, do školky ne. Malé děti musí po návratu z ciziny do zvláštní karantény

Děti mladší šesti let nesmí po návratu z rizikových zemí týden chodit do školky, i když mají negativní výsledek PCR testu na koronavirus. Do restaurace, bazénu nebo na hřiště však můžou bez problému. Tak zní právní výklad platného opatření ministerstva zdravotnictví.

reklama

Místo toho, aby si malý Samuel hrál ve školce s dětmi, tráví po návratu z prázdnin v Řecku sedm dní v karanténě. „Hned na letišti jsme se otestovali, a to i já, i když jsem očkovaná,“ uvedla jeho matka Radka Mužíková.

Celá rodina včetně Samuela měla výsledky testů negativní. Zatímco starší děti zamířily do školy, Samuel, který je mladší šesti let, musel zůstat doma.

Radka Mužíková kontaktovala příslušnou hygienickou stanici, která si však nevěděla rady, a dotaz tak tlumočila svému právnímu oddělení.

„Z těch běžných činností děti mladší šesti let nejsou vyloučené, jenže u mateřské školy je odlišný režim, proto mateřské školy jejich přítomnost umožnit nesmí,“ uvedlo oddělení Krajské hygienické stanice kraje Vysočina. Mužíková tak se synem zůstala na home officu.

„Kdo někdy pracoval se čtyřletým dítětem z domova, tak ví, že produktivita je pak malá a práce se musí dodělávat večer,“ dodala Mužíková. Samotný Samuel se po návratu z dovolené těšil na ostatní děti ve školce. „Doma mě to nebaví, maminka furt pracuje,“ postěžoval si.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama