CNN Prima News dodavatelé

dodavatelé

Výpis příspěvků ke štítku „dodavatelé“

Kvůli konfliktu v Izraeli hrozí nedostatek plynu. Odborníci odhadli, kdy se může zdražit

Konflikt mezi Izraelem a Palestinou může přinést sníženou dostupnost plynu na trhu, uvedl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS energetický expert a bývalý šéf Pražské plynárenské Pavel Janeček. A to v případě, že by kvůli podpoře Izraele Katar zastavil své dodávky. Podle energetického analytika se takový krok promítá do cen spotřebitelů už za několik měsíců. Upozornil však, že v tomto ohledu hraje roli nákupní strategie dodavatele.

Změny dodavatele se mohou vyplatit i přes sankce, tvrdí analytik. Varuje před zdražením

Domácnosti by si měly zkontrolovat své smlouvy a podle nich požádat dodavatele o cenově příznivější podmínky nebo přejít k jinému, radí energetický analytik Jan Béreš, který byl hostem pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Očekává, že se ceny zvýší, zdražení nebude tak drastické jako vloni. Hostem pořadu byl také ředitel poradenského týmu Elena Čestmír Hrdinka.

Varování experta. Ceny energií mohou vyletět vzhůru desetitisícům lidí kvůli nevýhodné fixaci

Odběratelé energií by se už v létě měli porozhlédnout po jiných nabídkách, poradil ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energie Jiří Gavor. Mezi dodavateli totiž panuje konkurence a zlevňují. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS přiblížil, jak by lidé při výběru měli postupovat. Současně varoval, že desetitisíce uživatelů hrozí vysoké ceny v souvislosti s fixací cen.

Jak ušetřit za energie? Analytik vysvětlil, kdy podepsat novou smlouvu či pořídit čerpadlo

Někteří lidé by si na podzim měli prostudovat aktuální ceníky dalších společností a zvážit změnu dodavatele i za cenu sankčních poplatků, vysvětlil energetický analytik společnosti Ušetřeno.cz Jan Béreš na CNN Prima NEWS. Ceny elektřiny i plynu se pohybují pod vládním cenovým stropem, ten však vydrží pouze do konce roku. Zákazníkům, kteří loni podepsali nové smlouvy, proto může s lednem 2024 hrozit výrazný cenový skok. Odborník zároveň upozornil, že tepelné čerpadlo se nemusí vyplatit každému.

Průlom v cenách energií? Plyn i elektřina zlevňují. Experti radí, jak postupovat s fixací

Česko zažívá průlom na trhu s energiemi. Ceny postupně klesají a dodavatelé čím dál častěji nabízejí nižší ceny, než stanovuje vládní strop. Ke zmíněnému trendu dochází u plynu i elektřiny. Podle odborníků jde o dobré znamení – pokles cen očekávají i nadále. Přesto experti nedoporučují žádná ukvapená rozhodnutí, například přecházet a fixovat si ceny u nového dodavatele.

Večeřová: Řetězce vyhrožují dovozem ze zahraničí. České potraviny jsou drahé, kontruje Prouza

České výrobky začnou být nekonkurenceschopné, a to z jednoho prostého důvodu – máme násobně vyšší energie a výrobní náklady oproti okolním státům. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS na to upozornila prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová. Zmínila také případy, kdy obchodní řetězce vyhrožují potravinářům tím, že pokud nedodají své zboží levněji, dovezou ho ze zahraničí. S prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomášem Prouzou se pak shodli na tom, že české potraviny jsou skutečně drahé.

Jsem jako bezúročná banka. Pavlína šetří energiemi, dodavatel jí přesto zdvojnásobil zálohy

Desetitisíce dotazů a stížností řeší za poslední rok Energetický regulační úřad (ERÚ) v souvislosti s navýšením cen energií nebo zálohových plateb. Mezi těmi, kteří vedou spor se svým dodavatelem energie, je i Pavlína Pecová z Jablonecka. Firma, která jí dodává elektřinu, podle ní nechce uznat, že má díky novému tepelnému čerpadlu výrazně nižší spotřebu, a požaduje po ní nadále příliš vysoké zálohy.