CNN Prima News dodavatelé

dodavatelé

Výpis příspěvků ke štítku „dodavatelé“

Evropy má většina světa plné zuby. Proberme se a nespoléhejme na jiné, burcuje Bartuška

6. října 2022 22:03

Říkat, že se na Katar v otázce plynu nemůžeme spoléhat, je logické. Tvrdí to zvláštní velvyslanec Česka pro otázky energetické bezpečnosti Václav Bartuška s tím, že Evropa se totiž nemůže spoléhat na nikoho. Je toho názoru, že se starý kontinent musí konečně začít spoléhat sám na sebe a uvědomit si, že není ve světě oblíbený.

Zemřel člověk, na kterého byly psané energie. Jak se v takovém případě dostat z režimu DPI?

16. dubna 2022 21:57

Chci se dostat z režimu dodavatele poslední instance, ale nemůžu. S takovým příběhem se na CNN Prima NEWS obrátil jeden z diváků. Dům, ve kterém elektřinu odebíral od zkrachovalé Bohemia Energy, je totiž psaný na jeho otce, který zemřel. Lidí s podobnými problémy mohou být stovky. Podle dodavatelů je přitom řešení jednodušší, než by se mohlo zdát.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Tisícům lidí hrozí, že budou černými odběrateli. O koho jde?

27. března 2022 18:40

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Spor o vládní pomoc lidem v Česku: V Partii se střetly šéfka Sněmovny Pekarová Adamová a exministryně Schillerová. Sucho trápí drobné pěstitele i velké zemědělce, kvůli nedostatku vláhy se obávají o úrodu. A tisíce lidí jsou s energiemi stále u dodavatele poslední instance, už brzy jim hrozí, že budou černými odběrateli. Nejen o tom v Hlavních zprávách na Primě a CNN Prima NEWS od 18:55.

Šokuje vás výše nedoplatku za energie? Možná jste novému dodavateli nedodali vše

19. února 2022 10:47

Krach společnosti Bohemia Energy zasáhl na 900 tisíc domácností. Ceny za energie se pro mnohé z nich v krátkém čase vyšplhaly na neúnosnou mez. Zkušenost s tím má i Jindřich Zíka z Českobudějovicka. Když se mu částka nedoplatku ve faktuře nezdála, rozhodl se spotřebu energií přepočítat. A dobře udělal. Namísto toho, aby musel doplácet, si mohl zažádat o vrácení peněz.

Cena tepla zdražila trojnásobně. Platit nebudu, je to neúnosné, říká žena z Vamberka

10. února 2022 16:36

S dramatickou situací se potýkají obyvatelé Vamberka, kteří odebírají teplo od městské společnosti Vambekon. Její jednatel ke konci roku nakoupil na burze plyn v době, kdy byla jeho cena kvůli energetické krizi na samém vrcholu. Tím pádem stoupla výše záloh. Zákazníci jsou rozčarovaní, protože platí měsíčně mnohdy i trojnásobně vyšší částku než předtím. Město se snaží najít způsob, jak zdražení aspoň trochu korigovat.