Dojemná objetí a slzy v očích. Moderátorka Gabriela Lašková odchází na mateřskou dovolenou

Gabriela Lašková ve středu odmoderovala na delší dobu poslední ranní zprávy v pořadu Nový den na televizních stanicích Prima a CNN Prima NEWS. Oblíbená moderátorka je podruhé těhotná a rozhodla se, že v posledních měsících před porodem zvolní tempo a bude se víc věnovat rodině. Tým Nového dne v čele s Liborem Boučkem Gabriele přichystal překvapení a ta jen těžko skrývala dojetí.

„Toto je opravdu jedna z nejhezčích věcí, kterou pro mne kdy kdo udělal,“ utírala si Gabriela slzy dojetí v přímém přenosu. Po posledních zprávách rána ji nečekala jen krásná květina, ale také netradiční dárek v podobě reportáže o její televizní cestě. Gabriela se do zpravodajského studia Primy posadila po boku Romana Šebrleho v červnu roku 2014. Za tu dobu pevně srostla se stanicí a pokrývala mnoho zásadních zpravodajských událostí. Letos v květnu se stala jednou z tváří nové stanice CNN Prima NEWS a začala zpříjemňovat rána divákům v pořadu Nový den spolu s Liborem Boučkem a Soňou Porupkovou.

Smutno je i kolegům

„Neodchází se mi úplně lehce. Na start stanice CNN Prima NEWS jsem se strašně těšila a chtěla jsem být u jejího začátku co nejdéle. Nový den se zaběhl velmi rychle, každým vysíláním je lepší a lepší a víc mě baví. Miminko je teď ale na prvním místě. Už cítím, že potřebuji víc odpočívat, a tak je nejvyšší čas se s moderováním na chvíli rozloučit,“ popsala Gabriela Lašková. Smutno z pauzy na obrazovce není jenom jí, ale i kolegovi Liboru Boučkovi, který Nový den připravuje.

„Gabriela je pro mě jednou z nejkrásnějších vzpomínek na zlatou dobu České Miss. Naprosto přesně si vybavuju, jak jsme spolu na Filipínách natáčeli medailonek a zcela mě dostala svým optimismem a přirozeností. Byl jsem od prvního okamžiku přesvědčený, že mluvím s člověkem, který patří na obrazovku. Prima v ní objevila hvězdu televizního zpravodajství a její kariéra mohla šplhat dál. Ale díky té největší životní radosti má před sebou podstatnou pauzu,“ poznamenal ke společným vzpomínkám Libor Bouček.

Do budoucna se s ní stále počítá

Jak dlouho bude tato pauza trvat, zatím Gabriela nechce prozradit. Při minulém těhotenství v roce 2018 se vrátila na obrazovky velmi rychle, už po šesti měsících.

„Počítám s ní do budoucna jako se základem Nového dne, protože je jedním z největších objevů posledních deseti let. Je skvělou týmovou hráčkou a bezvadnou maminkou. Už teď se na ni těším!“ řekl Libor Bouček.

Gabrielu Laškovou teď čeká změna režimu. Nový den začíná na CNN Prima NEWS už v šest hodin ráno, na Primě v sedm. Vyhne se tedy brzkému rannímu vstávání. Zpravodajství prý ale stejně neunikne.

Do porodu chce trávit čas s rodinou

„Zprávy patří ke každému dni, mám ráda přehled. Mimo jiné chci kolegy nadále sledovat a alespoň na dálku jim v jejich práci fandit. Všem na CNN Prima NEWS bych chtěla poděkovat za maximální podporu při každém vysílání, budete mi všichni chybět. Hned jak se s miminkem sžijeme, přijdu si vás zkontrolovat,“ uzavřela Gabriela Lašková, která chce volnější režim do porodu strávit hlavně s rodinou na výletech.

Tagy: