reklama

Dojemná objetí a slzy v očích. Moderátorka Gabriela Lašková odchází na mateřskou dovolenou

Gabriela Lašková ve středu odmoderovala na delší dobu poslední ranní zprávy v pořadu Nový den na televizních stanicích Prima a CNN Prima NEWS. Oblíbená moderátorka je podruhé těhotná a rozhodla se, že v posledních měsících před porodem zvolní tempo a bude se víc věnovat rodině. Tým Nového dne v čele s Liborem Boučkem Gabriele přichystal překvapení a ta jen těžko skrývala dojetí.

reklama

„Toto je opravdu jedna z nejhezčích věcí, kterou pro mne kdy kdo udělal,“ utírala si Gabriela slzy dojetí v přímém přenosu. Po posledních zprávách rána ji nečekala jen krásná květina, ale také netradiční dárek v podobě reportáže o její televizní cestě. Gabriela se do zpravodajského studia Primy posadila po boku Romana Šebrleho v červnu roku 2014. Za tu dobu pevně srostla se stanicí a pokrývala mnoho zásadních zpravodajských událostí. Letos v květnu se stala jednou z tváří nové stanice CNN Prima NEWS a začala zpříjemňovat rána divákům v pořadu Nový den spolu s Liborem Boučkem a Soňou Porupkovou.

Smutno je i kolegům

„Neodchází se mi úplně lehce. Na start stanice CNN Prima NEWS jsem se strašně těšila a chtěla jsem být u jejího začátku co nejdéle. Nový den se zaběhl velmi rychle, každým vysíláním je lepší a lepší a víc mě baví. Miminko je teď ale na prvním místě. Už cítím, že potřebuji víc odpočívat, a tak je nejvyšší čas se s moderováním na chvíli rozloučit,“ popsala Gabriela Lašková. Smutno z pauzy na obrazovce není jenom jí, ale i kolegovi Liboru Boučkovi, který Nový den připravuje.

„Gabriela je pro mě jednou z nejkrásnějších vzpomínek na zlatou dobu České Miss. Naprosto přesně si vybavuju, jak jsme spolu na Filipínách natáčeli medailonek a zcela mě dostala svým optimismem a přirozeností. Byl jsem od prvního okamžiku přesvědčený, že mluvím s člověkem, který patří na obrazovku. Prima v ní objevila hvězdu televizního zpravodajství a její kariéra mohla šplhat dál. Ale díky té největší životní radosti má před sebou podstatnou pauzu,“ poznamenal ke společným vzpomínkám Libor Bouček.

Do budoucna se s ní stále počítá

Jak dlouho bude tato pauza trvat, zatím Gabriela nechce prozradit. Při minulém těhotenství v roce 2018 se vrátila na obrazovky velmi rychle, už po šesti měsících.

„Počítám s ní do budoucna jako se základem Nového dne, protože je jedním z největších objevů posledních deseti let. Je skvělou týmovou hráčkou a bezvadnou maminkou. Už teď se na ni těším!“ řekl Libor Bouček.

Gabrielu Laškovou teď čeká změna režimu. Nový den začíná na CNN Prima NEWS už v šest hodin ráno, na Primě v sedm. Vyhne se tedy brzkému rannímu vstávání. Zpravodajství prý ale stejně neunikne.

Do porodu chce trávit čas s rodinou

„Zprávy patří ke každému dni, mám ráda přehled. Mimo jiné chci kolegy nadále sledovat a alespoň na dálku jim v jejich práci fandit. Všem na CNN Prima NEWS bych chtěla poděkovat za maximální podporu při každém vysílání, budete mi všichni chybět. Hned jak se s miminkem sžijeme, přijdu si vás zkontrolovat,“ uzavřela Gabriela Lašková, která chce volnější režim do porodu strávit hlavně s rodinou na výletech.

Tagy:

Hlavní zprávy

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů
Počasí

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Nedostatek lékařů. Lze je nahradit ambulantními specialisty?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Nedostatek lékařů. Lze je nahradit ambulantními specialisty?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Praha dopisem požádala ambulantní specialisty, aby pomohli v nemocnicích. Primátor Zdeněk Hřib se odvolává na ředitele pražských fakultních nemocnic a tvrdí, že na konci prosince bude chybět 150 lékařů a 150 sester. Myslí si šéf specialistů, že je možno lékaře nahradit? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

Záhadná smrt mladé fotbalistky: V Praze se jí udělalo špatně, zemřela v nemocnici

Devětadvacetiletá Daire Ni Heidhinová z irského Dundalku si užívala dovolenou v Praze se svým přítelem. Mladé učitelce ze školky se však během výletu udělalo nevolno, a tak musela být odvezena do nemocnice, kde minulou sobotu zemřela. Přátelé zesnulé ženy založili sbírku, která má pomoci přepravit její tělo zpět do rodné země. Dosud se vybralo přes 20 tisíc liber.

Hrozí nám britská cesta vývoje epidemie? Pro české zdravotnictví by byla zničující

Stále častěji zaznívají hlasy odborníků, že by se aktuální vlna epidemie mohla začít v nejbližší době lámat. Experti však zároveň varují, že to nemusí znamenat řešení problémů, které aktuálně padají především na bedra českých zdravotníků. Přestože by se vlna mohla přehoupnout přes svůj vrchol, může nás potkat období stagnace na vysokých číslech, jako lze pozorovat například ve Velké Británii. Znamenalo by to ale nesnesitelnou zátěž pro české zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

reklama