reklama

Otevřeme některé obchody. Žádné větší rozvolnění ale nečekejte, prohlásil Babiš

Otevřeme některé obchody, ale žádné rozvolňování nečekejte, uvedl premiér Andrej Babiš pro CNN Prima NEWS. Podle něj by se už v úterý mohla otevřít papírnictví a některé obchody s oblečením. Další rozvolnění by pak přicházelo v úvahu, až se počet hospitalizovaných s covidem dostane pod 2 000, řekl Babiš.

reklama

Babiš pro Hlavní zprávy uvedl, že na základě rozhovoru ministrů Havlíčka a Blatného bude v pondělí na vládě předložen návrh na otevření papírnictví a obchodů se spodním prádlem, dětským oblečením a obuví. Podle Babiše by se tyto provozovny měly otevřít už v úterý, protože vláda s tím mít problém nebude.

K tématu

„Dále nepočítáme se žádným rozvolňováním, máme stále šest tisíc lidí hospitalizovaných, z toho 1 170 na jednotkách intenzivní péče,“ řekl Babiš. Ve svém tradičním facebookovém projevu Čau lidi byl premiér ještě konkrétnější. „My se musíme dostat někde kolem dvou tisíc covidových pacientů, protože v tomhle stavu není možné rozvolňovat,“ řekl s tím, že právě počet hospitalizovaných je hlavním ukazatelem. „Mluvil jsem o tom s ministrem Blatným,“ dodal Babiš

Babiš v rozhovoru pro Hlavní zprávy také vyzval lidi k tomu, aby dodržovali opatření a omezili kontakty. Následně ostře zkritizoval účastníky demonstrací na Staroměstském náměstí a před domem ministra Blatného.

„Stále jsou mezi námi lidi jako ti demonstranti, kteří tomu nevěří,“ rozčílil se premiér. „Doporučuju si přečíst Deník primářky. To je příběh 50letého zdravého člověka, který nakonec bojoval o život. Doporučuju to hlavně demonstrantům, kteří byli na Staromáku a kteří demonstrovali před domem pana ministra Blatného,“ uzavřel Babiš.

K tématu

Další hlavní zprávy

Německo

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Až osm a půl milionu respirátorů FFP2 v Německu od třinácti dodavatelů nechrání proti koronaviru tak, jak by měly. Vyplývá to z testů společnosti Dekra, která se specializuje na kontrolu a certifikaci výrobků. Podle ní standardně používané testy pro respirátory nejsou vyvinuté na sledování jejich odolnosti vůči virům, ale soustředí se na to, zda splňují podmínky týkající se bezpečnosti práce.

Na Velikonoce bychom měli zavřít ekonomiku. Získáme 10 dní klidu, říká Levínský
Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Vláda žene zoufalé lidi do náruče extrémistů. Rozvrat státu pokračuje

Názory

Domácí zpravodajství

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Poprask na Lvech: Herci pod palbou kritiky za pokuřování bez respirátorů
Richterová: Premiér jen přispívá k chaosu. Vždy vypustí balónek a sleduje reakci lidí
Další články
reklama
reklama