reklama

Čísla jsou skutečně enormní. Současná opatření nemusí stačit, varuje Prymula

Když tvoříme opatření, která nejsou vymáhána, nebudou respektována. Odpovědnost za to má ministerstvo vnitra, řekl bývalý ministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Dále uvedl, že počet pozitivních testů je enormní.

reklama

Podle Prymuly se všechna opatření nestihla projevit, protože byla zaváděna postupně. „Je třeba říci, že opatření opravdu nemusí stačit na poměrně složitou situaci, která tady je. Pak už to znamená jenom kombinaci masivního testování a rychlého vychytávání pozitivních jedinců,“ řekl bývalý ministr zdravotnictví.

Dle jeho slov se „vychytávání“ ne úplně daří. „Když vidíme, jaká je pozitivita testů, která se pohybuje na 50 procentech, nebo teď klesla na 40 procent, jsou to skutečně enormní čísla, jež jsou varující,“ uvedl Prymula.

Koho volat k odpovědnosti?

Epidemiolog se také vyjádřil k vymáhání systému PES státem. „Tady je určitě velký dluh, protože když děláte opatření a nejsou vymáhána, potom nejsou úplně dobře respektována – a to se tady bohužel děje,“ sdělil Prymula. Během rozhovoru také padla otázka, koho za to volat k odpovědnosti. „Ministerstvo vnitra jednoznačně, kde by měla být otázka sankcionování a vymáhání takových aktivit. To sankcionování jde potom za hygienami,“ dodal.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Navalnyj se s chotí vrátil do Moskvy. Hned po příletu ho na letišti zatkli
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Další články
reklama
reklama