reklama
CNN Prima News domácnosti

domácnosti

Výpis příspěvků ke štítku „domácnosti“

Tisíce lidí bez elektřiny a zatopené sklepy. Česko zasáhly silné bouřky

Bouřky a silný déšť během noci způsobily komplikace na mnoha místech Česka. Největší počet výjezdů hasiči hlásí v Jihomoravském či Olomouckém kraji a taky na Vysočině. Ve většině případů pomáhali s čerpáním vody ze zaplavených sklepů a odstraňováním popadaných stromů. Na Hodonínsku spadly větve na elektrické vedení a zhruba pět a půl tisíce lidí bylo bez elektřiny.

Šéf bramborářů: Prodáváme výrazně pod cenou, řada z nás na kompenzace nedosáhne

V českých skladech aktuálně leží na tisíce tun brambor. Pěstitelé jich mají ohromný přebytek, protože kvůli vládním opatřením restaurace či školní jídelny nefungují v běžném provozu. Brambory tak musí prodávat výrazně pod cenou, lidé je mohou sehnat i za tři koruny za kilogram. Předseda Českého bramborářského svazu Josef Králíček CNN Prima NEWS řekl, že řada pěstitelů navíc ani nedosáhne na vládní kompenzace.

Soutěžte se Showtimem o poukázky na nákup v KIK

Stále hledáte něco nového do domácnosti, vylepšujete si bydlení nebo jen hledáte nějaký designový kousek nábytku? Tak hrajte se Showtime a partnerem KIK. Vyhrávat totiž můžete poukázky na nákup kolekcí módního oblečení, domácích potřeb, textilu nebo třeba dekorací a vybavení na volný čas. Pro 5 z vás jsou připravené poukázky v hodnotě 1 000 Kč. Co proto udělat? Odpovězte správně na soutěžní otázku a pak už stačí počkat a mít trochu toho štěstíčka.

Manželé a upřímnost ve financích. Až 7 % žen před partnerem tají, co si koupily

O penězích doma otevřeně mluví drtivá většina Čechů. Z průzkumu Provident Financial vyplývá, že 80 procent lidí netají před partnerem přesnou výši výplaty. Téměř dvě třetiny před manželem či manželkou neskrývají ani koupi něčeho dražšího jen pro sebe. Nicméně ženy v tomto ohledu mlží častěji. Až sedm procent z nich občas novou věc schová do skříně a potom předstírá, že o tom partnerovi říkala, ale on si to nepamatuje.

Každý Čech vyhodí ročně 37 kilogramů jídla, nejčastěji prošlé potraviny a zbytky

Nejčastějším důvodem plýtvání jídlem je, že se potravina zkazila, často jdou do koše odkrojky i zbytky jídla, vyplývá z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Podle Ley Kubíčkové z Mendelovy univerzity domácnosti nemají přesnou představu o svém hospodaření se surovinami a výrobky. Dotázané domácnosti uvedly, že ročně vyhodí 12 kilogramů potravin, skutečnost ukazuje přitom na zhruba trojnásobných 37 kilogramů.

Týden dovolené nebo masité jídlo. Co je pro Slováky nejméně dostupný luxus?

Více než třetina Slováků si nemůže dovolit jednou ročně zaplatit týden dovolené mimo svůj domov. Tři z deseti pak nejsou schopni čelit nenadálé události, která vyžaduje mimořádný finanční výdej. Osmina našich východních sousedů nemá dost peněz na to, aby mohla jíst maso alespoň jednou za dva dny. Vyplývá to z aktuálních údajů Statistického úřadu Slovenské republiky.

reklama