reklama
CNN Prima News domácnosti

domácnosti

Výpis příspěvků ke štítku „domácnosti“

Bohemia Energy nabízí levnější energii na pár týdnů. Kdo přijme, nesmí firmu žalovat

8. listopadu 2021 08:25

Vedení skupiny Bohemia Energy, která v říjnu ukončila dodávky plynu a elektřiny pro zhruba 900 tisíc klientů, se v pondělí v 11 hodin vyjádří k situaci ve firmě. Tiskové konference se má zúčastnit majitel společnosti Jiří Písařík. Kromě domácností a drobných živnostníků se do pasti dostaly i firmy s velkými odběry. Některým z nich už Písařík údajně nabídl, že jim zajistí dodávky za původní nasmlouvané ceny. Jenže pouze na pár týdnů a za to, že po něm nebudou požadovat náhradu škody.

Gavor: Na trhu s energiemi panuje chaos. Aktualitu nabídek by si měli lidé ověřovat

20. října 2021 22:55

Situace na trhu s energiemi je chaotická, proto je nutné aktuální nabídky dodavatelů ověřovat. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS na to upozornil ředitel Asociace nezávislých prodejců energií Jiří Gavor. Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček doplnil, že lidé musejí také zvážit, zda si vybírají důvěrného dodavatele.

Kontrola nákladů na energie s aplikací innosvět

11. října 2021 14:49

Chcete mít ke svým výdajům za energii přístup 24/7? Chcete řešit cokoliv ze světa energií z pohodlí domova a mít také možnost si upravit výši zálohy dle aktuální potřeby? Především se pak vyhnout překvapení v podobě vyššího účtu za energie, než jste očekávali? Kontrola či úprava energií je s innosvětem hračka.

Tisíce lidí bez elektřiny a zatopené sklepy. Česko zasáhly silné bouřky

22. června 2021 08:17

Bouřky a silný déšť během noci způsobily komplikace na mnoha místech Česka. Největší počet výjezdů hasiči hlásí v Jihomoravském či Olomouckém kraji a taky na Vysočině. Ve většině případů pomáhali s čerpáním vody ze zaplavených sklepů a odstraňováním popadaných stromů. Na Hodonínsku spadly větve na elektrické vedení a zhruba pět a půl tisíce lidí bylo bez elektřiny.

Dražší auta i bydlení. Evropská komise plánuje zavést další uhlíkovou daň

27. května 2021 06:34

O čem se řadu měsíců jen šuškalo v bruselských kuloárech, se zřejmě brzy stane skutečností. Evropská komise má v červenci představit reformu systému obchodování s emisními povolenkami. Nově se mají vztahovat na silniční dopravu a budovy. Hrozí tak další zdražení energií pro průmysl i domácnosti nebo vyšší ceny dopravních prostředků.

Šéf bramborářů: Prodáváme výrazně pod cenou, řada z nás na kompenzace nedosáhne

15. dubna 2021 16:04

V českých skladech aktuálně leží na tisíce tun brambor. Pěstitelé jich mají ohromný přebytek, protože kvůli vládním opatřením restaurace či školní jídelny nefungují v běžném provozu. Brambory tak musí prodávat výrazně pod cenou, lidé je mohou sehnat i za tři koruny za kilogram. Předseda Českého bramborářského svazu Josef Králíček CNN Prima NEWS řekl, že řada pěstitelů navíc ani nedosáhne na vládní kompenzace.

reklama