reklama

Dominik Feri má zpátky své afro. Jděte se očkovat, vzkázal po měsících mlčení

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri se „probudil ze zimního spánku“. Na Instagramu po téměř dvou měsících sdílel fotku, kde je vidět, že má zpátky své afro. Sledující zároveň vyzval, aby se šli očkovat. „Pak přestanu votravovat,“ vzkázal.

reklama

„Huh, okolnosti už jsou patrně tak kromobyčejně debilní, že mě to probudilo ze zimního spánku,“ napsal Dominik Feri na Instagram. K příspěvku přiložil i svou fotku, jak je v přírodě a na hlavě má opět své pověstné afro.

Pro 24letého bývalého poslance byl jeho účes ikonický. Nejen, že byl ve Sněmovně jediný s podobným účesem, svými vlasy vévodil například i přebalu vlastní knihy Tak jsme lajkovali z roku 2019. Svůj instagramový profil, kde komunikoval především s mladší generací, navíc pojmenoval „choco_afro“.

Vizáž mladý politik změnil poté, co rezignoval na mandát poslance. Deník N a A2larm.cz zveřejnily svědectví několika žen, že je sexuálně obtěžoval. Poté se Feri vzdal postu poslance a vystoupil ze strany TOP 09.

Na Instagram fotku přidal téměř po dvou měsících. Lidi zároveň vyzval k vakcinaci. „Běžte se očkovat, pak přestanu votravovat (pravděpodobně),“ uvedl a odkázal na vládní web s opatřeními, který pomáhal založit.

Mladý politik byl přitom dříve na Instagramu velice aktivní. Má přes 942 tisíc sledujících a v prvních vlnách pandemie především mladým pomáhal vyznat se v protikoronavirových opatřeních vlády premiéra Andreje Babiše (ANO). A to pomocí legendárních černých vykřičníků na žlutém pozadí.

Výzvou k očkování reagoval na zhoršující se pandemii koronaviru v Česku. Poslední týden totiž přibývají rekordní počty nově nakažených, plní se i nemocnice a JIP. Podle odborníků očkování snižijue riziko nutnosti hospitalizace a smrti s covidem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Hroši dokáží rozlišit kamarády od nepřátel, zjistili vědci. Poznávají konkrétní ‚‚hlasy‘‘

Hroši jsou hlučná zvířata, jejichž volání se šíří na velké vzdálenosti přes jezera i řeky. Přesná funkce hlasitého troubení, které vydávají, však byla záhadou. Vědci, kteří studují hrochy v přírodní rezervaci v Africe, nyní tvrdí, že charakteristické troubení těmto savcům umožňuje rozeznat přítele od nepřítele. Informoval o tom web BBC News.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama