Že nemáte kandidáta na Hrad? Zarážející. Náš je jedině pan Babiš, vzkazuje vládě Dostálová

Partie Terezie Tománkové: poslankyně Klára Dostálová (ANO)

PARTIE Terezie Tománkové 9.10.2022

Možnou prezidentskou kandidaturou bývalého ministra Martina Stropnického se poslanecký klub hnutí ANO doposud nezabýval, uvedla v Partii Terezie Tománkové poslankyně Klára Dostálová (za ANO). Jediným kandidátem hnutí je stále bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Pokud odmítne do voleb jít, bude ANO řešit, jak postupovat dál.

V souvislosti s hnutím ANO a kandidaturou na prezidenta se v posledních dnech stále více spekuluje o velvyslanci v Izraeli Martinu Stropnickém. „Mluví o tom média, ale my jsme o tom na klubu nehovořili. Nikdo nám to takto nepředstavil,“ odmítla tyto informace Dostálová.

„S Martinem Stropnickým se znám, takže ho nebudu nijak hanit, ale my zatím opravdu máme jediného kandidáta – a to je pan Babiš. Uvidíme, jak se rozhodne a následně podle toho budeme dělat nějaké další kroky,“ dodala s tím, že ji zarazilo, že vládní koalice nebyla schopná vybrat jednoho kandidáta.

Zároveň se pustila do výběru kandidátů, tedy Danuše Nerudové, Petra Pavla a Pavla Fischera, které podpořila koalice Spolu: „Věřím, že lidé budou nakonec volit člověka, který bude skutečně bránit Českou republiku za každých okolností, prošel různými funkcemi a bude osobností typu pana Klause či pana Zemana. Tři jména, která kolují, žádné zkušenosti nemají, kromě tedy velení v armádě. Takže doufám, že ve výsledku zvítězí zdravý rozum a budu si přát, aby pan Babiš svou kandidaturu potvrdil.“

„Lidem jsme doporučili vybrat si z těchto tří jmen. Myslím si, že je to zodpovědný přístup koalice Spolu, aby netříštila síly demokratických kandidátů. Našim hlavním cílem totiž je, aby příštím prezidentem byl demokrat, který bude ctít Ústavu, zákony a dobře nás reprezentovat v zahraničí,“ vysvětlila řekla k tomu v Partii Pekarová.

„Ve chvíli, když je tady tolik kandidátů, tak přinášet další jméno, které by roztříštilo síly, bych považovala za mimořádně nezodpovědné. Naopak by to nahrávalo populistickým až extrémistickým kandidátům,“ doplnila.

Celý duel si můžete poslechnout i jako podcast:

Tagy: