reklama

Dovolená v Itálii: Rozestupy mezi lehátky a roušky v obchodech

Situace v Itálii se v souvislosti s koronavirovou pandemií stále lepší. I proto je jedna z nejpostiženějších zemí nákazou COVID-19 už přes týden na seznamu bezpečných zemí, kam se z České republiky může cestovat. Aktuální dění, zejména ohledně opatření pro turisty, sleduje přímo v destinaci Bibione reportérka CNN Prima News Pavla Lioliasová.

reklama

„Tím nejzásadnějším opatřením jsou rozestupy mezi lehátky a slunečníky. Například dezinfekci jsem tu neviděla ani na toaletách a roušky se musí nosit pouze v uzavřených prostorách,“ uvedla reportérka. Co se týče počtu lidí na plážích, zaplněná lehátka mohou turisté čekat zejména večer, ráno k moři moc lidí nechodí.

K tématu

Rozdílem také je, zda pláž patří nějakému hotelu, nebo ne. „Veřejné pláže navštěvuje více lidí,“ popsala situaci Itálii Lioliasová. Rozdíly vnímají i samotní Italové, podle kterých je znát, že složení návštěvníků letovisek není různorodé. Chybí zejména turisté z Německa nebo České republiky.

Některé hotely nejsou ani otevřené

Těžké časy hlásí i majitelé hotelů. Většina z ubytovacích zařízení zeje prázdnotou a někteří provozovatelé zatím ani neotevřeli. Jedním z hlavních důvodů je absence zahraničních klientů. „Sezóna 2019 byla výborná. Letos v lednu jsme navýšili prognózu na aktuální sezónu o 30 %, takže jsme očekávali úžasný rok,“ popsala pro CNN Prima NEWS své problémy majitelka hotelu v Toskánsku Silvia Baracchiová

Situace v Itálii se lepší

V souvislosti s koronavirovou nákazou v Itálii zemřelo v úterý 18 lidí. To je nové minimum od doby, co tamní úřady začaly na konci února počty mrtvých evidovat. O den dříve, tedy v pondělí, nepřežilo nákazu COVID-19 23 osob. Celkem v Itálii zemřelo v souvislosti s onemocněním přes 35 tisíc lidí.

Naše štáby pro vás mapují situaci v nejvyhledávanějších dovolenkových destinacích. Každý den najdete čerstvé informace nejen na webu CNNPRIMA.CZ a ve vysílání CNN Prima NEWS.

Tagy: Pavla Lioliasová hotely Itálie cestování dovolená

Další hlavní zprávy

360°

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. Odborníci si také myslí, že by mladým mezi 16 a 18 lety měli dávat souhlas s vakcinací rodiče.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu
Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Krvácející Schick opět udeřil. Proti Chorvatům vystřelil remízu, osmifinále je blízko
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Další články
reklama
reklama