Dovolená v Itálii: Rozestupy mezi lehátky a roušky v obchodech

Dovolená v Itálii venku bez roušek a zatím i bez Čechů.

Situace v Itálii se v souvislosti s koronavirovou pandemií stále lepší. I proto je jedna z nejpostiženějších zemí nákazou COVID-19 už přes týden na seznamu bezpečných zemí, kam se z České republiky může cestovat. Aktuální dění, zejména ohledně opatření pro turisty, sleduje přímo v destinaci Bibione reportérka CNN Prima News Pavla Lioliasová.

„Tím nejzásadnějším opatřením jsou rozestupy mezi lehátky a slunečníky. Například dezinfekci jsem tu neviděla ani na toaletách a roušky se musí nosit pouze v uzavřených prostorách,“ uvedla reportérka. Co se týče počtu lidí na plážích, zaplněná lehátka mohou turisté čekat zejména večer, ráno k moři moc lidí nechodí.

Rozdílem také je, zda pláž patří nějakému hotelu, nebo ne. „Veřejné pláže navštěvuje více lidí,“ popsala situaci Itálii Lioliasová. Rozdíly vnímají i samotní Italové, podle kterých je znát, že složení návštěvníků letovisek není různorodé. Chybí zejména turisté z Německa nebo České republiky.

Některé hotely nejsou ani otevřené

Těžké časy hlásí i majitelé hotelů. Většina z ubytovacích zařízení zeje prázdnotou a někteří provozovatelé zatím ani neotevřeli. Jedním z hlavních důvodů je absence zahraničních klientů. „Sezóna 2019 byla výborná. Letos v lednu jsme navýšili prognózu na aktuální sezónu o 30 %, takže jsme očekávali úžasný rok,“ popsala pro CNN Prima NEWS své problémy majitelka hotelu v Toskánsku Silvia Baracchiová

Situace v Itálii se lepší

V souvislosti s koronavirovou nákazou v Itálii zemřelo v úterý 18 lidí. To je nové minimum od doby, co tamní úřady začaly na konci února počty mrtvých evidovat. O den dříve, tedy v pondělí, nepřežilo nákazu COVID-19 23 osob. Celkem v Itálii zemřelo v souvislosti s onemocněním přes 35 tisíc lidí.

Naše štáby pro vás mapují situaci v nejvyhledávanějších dovolenkových destinacích. Každý den najdete čerstvé informace nejen na webu CNNPRIMA.CZ a ve vysílání CNN Prima NEWS.

Tagy: