reklama

dovoz

Výpis příspěvků ke štítku „dovoz“

Jak nakoupit v Číně a neplatit za výběr cla? Jednoduchým trikem ušetříte stokoruny

Téma: Rádce
23. listopadu 2021 07:59

Pořizování nejen vánočních dárků na oblíbených čínských nákupních portálech se trochu zkomplikovalo. Už téměř dva měsíce musí Evropané odvádět clo i daň z přidané hodnoty také u drobných zásilek. Znamená to nejen zvýšení ceny, ale i novou administrativu. Dopady tohoto opatření však lze výrazně zmírnit.

Maso, ryby, ale i ořechy. Putin prodloužil stopku západním potravinám kvůli sankcím

21. září 2021 07:44

Ruský prezident Vladimir Putin opět prodloužil platnost svého nařízení o zákazu dovozu potravin ze zemí, které po ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym na jaře 2014 přijaly sankce proti ruským společnostem a ruským představitelům. Ruská odveta za západní sankce se prodlužuje do konce roku 2022, uvedl internetový list Gazeta.ru s odvoláním na dokument zveřejněný v úředním věstníku. Putin své rozhodnutí odůvodnil „ochranou národních zájmů“.

Kovanda: Elektromobily jsou více „proruské“, lidé se ale mohou snobsky předvádět

9. srpna 2021 07:11

Řidič elektromobilu v Česku v průměru ve svém autě jezdí po více než čtyři pětiny času na ruské uhlí, plyn a palivo. Vyplývá to z nejnovějšího složení zdrojů na výrobu elektřiny. „Navíc platí, že řidič elektromobilu je závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem,“ shrnul hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Elektromobily jsou podle něj přitom i tak lákavější.

Řídili jsme nejvýkonnější sériový pick-up na světě. Budí respekt i tvrdé spáče

25. června 2021 08:58

Když člověk dnes vyjde na ulici, pomalu už ani neví, jestli mu před domem stojí Škoda, Volkswagen nebo Seat. Rozlišit od sebe modely jednotlivých značek je často velmi složité. Naštěstí ale ještě existují vozy, které se vyjímají, které jsou prostě úplně jiné. Originální. Jedním z nich je i zbrusu nový Ram 1500 TRX. Nejrychlejší, nejagilnější a nejvýkonnější sériově vyráběný pick-up světa!

Krematoria mají spalovat až 800 těl denně. Emisní limity pro ně nově neplatí

12. ledna 2021 13:26
Aktualizováno

Od úterý není možné dovážet do Česka ke zpopelnění těla zemřelých ze zahraničí. Krematoria se také nemusí řídit emisními limity. Důvodem je zajištění kapacity krematorií v době epidemie nového typu koronaviru. Opatření schválila vláda v pondělí s platností do konce současného nouzového stavu 22. ledna. Podle mluvčího ministerstva pro místní rozvoj Viléma Frčka je možné, že bude prodlouženo stejně jako nouzový stav.

reklama