dovoz

Výpis příspěvků ke štítku „dovoz“

Pošleme vám do Německa 20 tisíc slonů, hrozí Botswana. Spor zažehlo omezování dovozu trofejí

Botswana hrozí Berlínu, že do Německa kvůli sporu o dovoz loveckých trofejí pošle 20 tisíc živých slonů. Německo zvažuje další zpřísnění limitů pro dovoz trofejí ve snaze o potlačení pytláctví. Jihoafrická země ale tvrdí, že sloni jsou tak dobře chráněni, že se přemnožili, ničí úrodu a ušlapávají obyvatele. Jejich lov je regulovaný a pro místní je podstatným zdrojem příjmů, stejně jako turistický ruch, uvedl botswanský prezident Mokgweetsi Masisi v rozhovoru s německým deníkem Bild.

Richterová: Babiš se přes kohouta vychytrale zbavuje odpovědnosti. Ve Sněmovně zní šílenosti

Ostrým e-mailem předsedy ANO Andreje Babiše směrem k ministrovi zahraničí Janu Lipavskému (Piráti) přetekl pohár, uvedla k mimořádné schůzi dolní parlamentní komory poslankyně Olga Richterová (Piráti). Zákonodárkyně v pořadu K věci na CNN Prima NEWS zmínila i známé video šéfa hnutí s kohoutem Silverem. Babiš se prý prostřednictvím zvířete zbavuje „v nebezpečné vychytralosti“ veškeré odpovědnosti a podsouvá lživé údaje. Richterová poznamenala, že ve Sněmovně zaznívaly šílenosti.

Balaštíková: Zemědělci trpí kvůli evropské pomoci Ukrajině. Unijní systém nefunguje

Zemědělství trpí tím, že se Evropská unie snaží pomáhat Ukrajině. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásila poslankyně Margita Balaštíková (ANO), podle které se protestující farmáři pouze domáhají toho, co jim bylo odepřeno. Rovněž uvedla, že Evropská komise špatně vyhodnocuje pravidla a nastavila nefunkční systém, jenž zemědělcům vadí.

Fiala lije olej do ohně, tvrdí zemědělci. Už shromažďují traktory, do Prahy zamíří ve skupinách

Komplikovaná zemědělská politika Evropské unie je podle některých farmářů hlavním důvodem, proč s traktory a těžkou zemědělskou technikou vyjedou protestovat už v noci z neděle na pondělí před ministerstvo zemědělství. Organizátoři se ostře ohradili proti výrokům premiéra Petra Fialy (ODS), podle něhož se jedná o akci té části zemědělců, která se otevřeně hlásí k podpoře Ruska. Někteří stávkující se už shromažďují, do Prahy pojedou v několika skupinách.

Dovoz kuřat z Ukrajiny? Novináři odhalili praktiky chovů, český drůbežář upozorňuje na problém

Protesty francouzských farmářů neustávají. Stěžují si na stále přísnější podmínky a také na dovoz levných potravin ze zemí mimo unii. Jde hlavně o obilí a kuřata z Ukrajiny. Pod tlakem protestů už Brusel slíbil, že časem dovoz těchto komodit omezí. Farmáři ale chtějí vidět konkrétní opatření už teď, informovaly francouzské televize BFMTV a TF1. Na neférovost trhu upozornil ve vysílání CNN Prima NEWS i generální ředitel Drůbežářského závodu Klatovy David Bednář.

Večeřová: Němci pumpují do potravinářství peníze, u nás to vypadá na přání vlády ho zrušit

Potraviny v příštím roce zdraží, shodli se v úterním vysílání pořadu 360° prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza a prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová. Ceny by měly vzrůst do deseti procent, odhadli. Večeřová zároveň uvedla, že zatímco v Německu vláda pumpuje do potravinářství peníze, v Česku je sektor na okraji zájmu, a někdy má dokonce pocit, že je tichým přáním kabinetu, aby byl zrušen.

Petříček: Ukrajina v EU? Roztržka s Poláky ukazuje problém, o němž jsme si nedovolili mluvit

Roztržka mezi Ukrajinou a Polskem je spíše diplomatická. Ukazuje však, že v Evropě neprobíhá debata o tom, co by znamenalo přijetí Ukrajiny mezi členské státy. Tak se k aktuálnímu vztahu mezi státy vyjádřil bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (SOCDEM) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Dodal, že v souvislosti s mezinárodním sporem vyvstávají otázky, o nichž si nikdo „v kontextu války nedovolil mluvit otevřeně“. S Petříčkovým výrokem však nesouhlasil bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek.

Bartoň: Investujme do větrníků v Německu. Energie nejsou jako dovoz banánů, řekl Vondra

Kvůli rozdílu mezi cenou elektřiny u nás a v Německu je v našem zájmu energii dovážet. Obnovitelné zdroje, do nichž investujeme, nemusí být nutně na našem území. Tak se k otázce soběstačného Česka v této problematice vyjádřil ekonom Petr Bartoň, který zavítal do pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Na možné problémy v rámci dovozu poukázal europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Výpadky či jiné komplikace by podle něj mohly ohrozit budoucí stabilitu země. Hosty pořadu byli také europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) a předseda Komory obnovitelných zdrojů energie Štěpán Chalupa.

Lidé koupí méně kvalitní pečivo, tvrdí zemědělci. Kvůli dovozu z Ukrajiny neprodají své obilí

Čeští zemědělci mají na skladech nadbytek obilí, důvodem je dovoz pšenice z Ukrajiny, uvedl v úterý Zemědělský svaz ČR. Z jeho průzkumu vyplývá, že v Česku je aktuálně uskladněno 2,6 milionu tun obilí, meziročně o 40 procent více. Od podzimu minulého roku se v Česku prakticky zastavily obchody s pšenicí, upozornil svaz. Ministerstvo zemědělství (MZe) sdělilo, že do zemí EU se Ukrajiny od února loňského roku dovezlo meziročně desetkrát více pšenice, než je běžné. Zákaz jeho dovozu do ČR ale nechystá.