CNN Prima News dozorci

dozorci

Výpis příspěvků ke štítku „dozorci“

Zabíjení koťat a visící mrtvá těla. Propuštěné líčí život za zdmi nejhorších ženských věznic

Spoluvězeňkyně měla pracovat na „klinice“, šlo však o záminku pro sexuální otroctví. Když chtějí dozorci odsouzené potrestat, vezmou do pytle jejich koťata a hodí je do pece. Tak propuštěné ženy přibližují život v těch nejhorších věznicích. Nejen jejich svědectví odhaluje, že ani přezdívané něžné pohlaví se mnohdy hrůznému zacházení a otřesným podmínkám, zejména ze strany dozorců v často specializovaných zařízeních, nevyhne. Ve kterých věznicích by například žena z Ústecka, která porodila do záchodové mísy dítě, jež později v nemocnici zemřelo, nechtěla skončit?

Peklo pro něžné pohlaví. Ženské věznice v Tunisku provází mučení, sebevraždy i výkaly v cele

Peklo přizpůsobené něžnému pohlaví. Tak jsou popisovány ženské věznice v Tunisku, kde se setkají pachatelky závažných zločinů, rebelky proti islámu či politicky nepohodlné aktivistky. Za mřížemi podle svědectví neziskových organizací i samotných vězenkyň často docházelo k šikaně ze strany dozorců, mučení, užívání drog či pokusům o sebevraždu. „V celách jsme s dalšími vězenkyněmi jedly jídlo, modlily se, sledovaly televizi nebo si ulevovaly v dřepících toaletách. Jednou se ale záchody ucpaly a přetekly až do cely,“ popsala jedna z žen pro web Nawaat.

Dozorci v Rýnovicích mlátili vězně, rozhodl soud. Jejich kolegové se proti verdiktu bouří

Dva dozorci z věznice v Rýnovicích dostanou výpověď, krajský odvolací soud v Liberci je ve středu pravomocně odsoudil za nepřiměřené trestání problémového vězně. Podle obžaloby měli používat fyzické násilí, facky a kopance. Za odsouzené dozorce, kteří odešli od soudu s podmíněnými tresty, se postavili jejich kolegové včetně ředitele věznice – při hlavním líčení zcela zaplnili soudní síň.

Německý atentátník řádil ve vězení. Střelec z Halle se zmocnil dozorců, sám skončil zraněný

Pravicový extremista a strůjce útoku na synagogu v Halle Stephan Balliet se v německé věznici v pondělí večer zmocnil dvou členů ostrahy, ostatní dozorci ho ale přemohli a při zásahu zranili. Rukojmí jsou v pořádku. V úterý o tom s odvoláním na své zdroje informovala agentura DPA. Svým večerním útokem si chtěl vynutit propuštění z vězení, vyplývá z jeho pozdějších vyjádření. Balliet si odpykává doživotní vězení za to, že v říjnu 2019 zaútočil na synagogu; dovnitř se nedostal, venku ovšem zabil dva lidi.