CNN Prima News dozorci

dozorci

Výpis příspěvků ke štítku „dozorci“

Dozorci v Rýnovicích mlátili vězně, rozhodl soud. Jejich kolegové se proti verdiktu bouří

1. března 2023 16:52

Dva dozorci z věznice v Rýnovicích dostanou výpověď, krajský odvolací soud v Liberci je ve středu pravomocně odsoudil za nepřiměřené trestání problémového vězně. Podle obžaloby měli používat fyzické násilí, facky a kopance. Za odsouzené dozorce, kteří odešli od soudu s podmíněnými tresty, se postavili jejich kolegové včetně ředitele věznice – při hlavním líčení zcela zaplnili soudní síň.

Německý atentátník řádil ve vězení. Střelec z Halle se zmocnil dozorců, sám skončil zraněný

13. prosince 2022 09:43

Pravicový extremista a strůjce útoku na synagogu v Halle Stephan Balliet se v německé věznici v pondělí večer zmocnil dvou členů ostrahy, ostatní dozorci ho ale přemohli a při zásahu zranili. Rukojmí jsou v pořádku. V úterý o tom s odvoláním na své zdroje informovala agentura DPA. Svým večerním útokem si chtěl vynutit propuštění z vězení, vyplývá z jeho pozdějších vyjádření. Balliet si odpykává doživotní vězení za to, že v říjnu 2019 zaútočil na synagogu; dovnitř se nedostal, venku ovšem zabil dva lidi.

Vzpoura v Leopoldově: Zapojily se stovky vězňů, povstalci chtěli rukojmí upálit na střeše

8. září 2022 07:29

Přes tisíc vězňů bez jakýchkoliv zábran a proti nim policisté, dozorci a vojáci včetně speciálních jednotek. Tak vypadala vězeňská vzpoura, kterou paradoxně odstartovala amnestie Václava Havla. Vězni neměli s nikým slitování. Ostatně, vedl je muž, který o rok a půl později při pokusu o útěk zavraždil pět dozorců.

To už můžeme zapojit mediky. Lékaři z Ukrajiny nám nepomohou, říká odborář Engel

14. dubna 2022 01:26

Zdravotní sestry a lékaři, kteří uprchli před válkou z Ukrajiny, budou mít možnost v Česku pracovat i bez uznání vzdělání ze zahraničí. Ve středu to potvrdil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Běženci ale podle něj budou muset pracovat pod odborným dozorem a maximálně po dobu tří měsíců. Návrh ve vysílání CNN Prima NEWS kritizoval předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel.

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

22. ledna 2022 17:46

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Nejkrvavější vzpoura vězňů v historii USA. Před 50 lety jich úřady desítky postřílely

9. září 2021 23:01

V září 1971 otřásla vzpoura téměř 1 300 vězňů v nápravném zařízení Attica na severu státu New York celým národem. Čtyřdenní povstání, které bylo nejkrvavější vězeňskou vzpourou v novodobých amerických dějinách, upozornilo na životní podmínky ve státních věznicích, na rozsáhlé porušování lidských práv za mřížemi, zkrátka na realitu amerického vězeňského systému. Během události přišlo o život 43 lidí.