reklama
CNN Prima News dozorci

dozorci

Výpis příspěvků ke štítku „dozorci“

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

22. ledna 2022 17:46

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Nejkrvavější vzpoura vězňů v historii USA. Před 50 lety jich úřady desítky postřílely

9. září 2021 23:01

V září 1971 otřásla vzpoura téměř 1 300 vězňů v nápravném zařízení Attica na severu státu New York celým národem. Čtyřdenní povstání, které bylo nejkrvavější vězeňskou vzpourou v novodobých amerických dějinách, upozornilo na životní podmínky ve státních věznicích, na rozsáhlé porušování lidských práv za mřížemi, zkrátka na realitu amerického vězeňského systému. Během události přišlo o život 43 lidí.

Vězni se vyzbrojili břitvami a vzali dozorce jako rukojmí. Jako výkupné žádali pizzu

21. července 2021 22:16

Dva odsouzenci ve švédské věznici Hällby, asi 100 kilometrů západně od Stockholmu, ve středu vzali dva dozorce jako rukojmí a zabarikádovali se s nimi ve strážní místnosti. Požadovali pizzu a kebab pro 20 vězňů svého oddělení, informovala agentura DPA, která se odvolává na švédská média. Na místě byli vyjednávači i policie. Večer byli oba dozorci propuštěni.

Dozorci na Jablonecku měli verbálně i fyzicky trestat vězně. GIBS stíhá 15 lidí

21. května 2021 13:32

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) podezírá 15 dozorců z věznice Rýnovice na Jablonecku z toho, že nejméně od února 2020 do ledna 2021 při své službě na uzavřeném oddílu verbálně a fyzicky trestali odsouzené. S podezřelými inspekce zahájila trestní stíhání kvůli zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti dozorčí nebo jiné služby.

Novodobý koncentrační tábor, kde je zakázáno i číst. Navalnyj popsal své vězení

16. března 2021 11:06

Skutečný koncentrační tábor. Tak označil ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vězeňskou kolonii IK-2 v Pokrovu poblíž Moskvy, kde si odpykává trest za údajnou zpronevěru. Panují zde velmi tvrdá pravidla a vězni jsou podle něj mimořádně poslušní. Podle Navalného to může být i historií tábora, který má pověst místa, kde dozorci pravidelně bili trestance.

reklama