reklama

Dramatická honička v Brně: Řidič prchal policistům v protisměru, zastavil ho zátaras

Nebezpečná honička policistů s řidičem, který způsobil dopravní nehodu, skončila divokou jízdou v protisměru. Na dálnici D1 muž hlídkám za žádnou cenu nechtěl zastavit, ke kapitulaci ho přiměl až náraz do policejních aut. Muž se podle mluvčí neorientoval v čase ani prostoru.

reklama

Vše začalo dopravní nehodou, kterou řidič způsobil v Brně-Bystrci a od níž ujel. „Policejní hlídka podle informace o směru ujíždění a nalezených zbytků pneumatiky a vrypů na vozovce doslova vystopovala, že po projetí Pisáreckého tunelu najel na dálnici D1 a v pásu na Brno jel v protisměru na Prahu,“ uvedl mluvčí PČR Jihomoravského kraje Pavel Šváb.

K tématu

Exkluzivní záběry zachycují 34letého řidiče, jak zajíždí do tunelu s poničeným kolem a pokračuje několik set metrů v protisměru. Bylo přitom obrovské štěstí, že bylo půl čtvrté ráno a provoz byl minimální.

Řidič z tunelu najel na dálnici D1 a ujížděl na Prahu zhruba 50kilometrovou rychlostí v protisměru. Policistům se provoz na dálnici naštěstí brzy podařilo zastavit a po chvíli, za použití donucovacích prostředků, zastavili i ujíždějícího šoféra, který jim naboural do aut.

„Muž za volantem se choval zmateně, nereagoval na pokyny a neorientoval se v čase a prostoru. Skončil v péči zdravotníků,“ uvedl dále mluvčí Šváb. Až policejní rozbor krve ukáže, zda v sobě měl omamné látky. „Policisté navíc zjistili, že má zákaz řízení motorových vozidel, a je na něj dokonce vydán příkaz k zatčení,“ dodal Šváb.

Policisté případ vyšetřuji jako trestný čin obecného ohrožení. Zároveň vyzývají svědky, kteří se s autem v protisměru mezi 185. až 190. kilometrem nad ránem potkali, aby se přihlásili na lince 158.

Tagy: Policie ČR policejní honička D1 Brno řidič Praha protisměr PČR Jihomoravského kraje Pavel Šváb

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Čeští zdravotníci už podali více než 2,2 milionu dávek vakcíny proti koronaviru. Naprostá většina očkovaných ale zatím obdržela pouze první dávku. Jak dlouho bude Čechům trvat dosažení potřebné míry proočkovanosti? Kolik lidí prošlo nemocnicemi, kolik zemřelo nebo jaký je dosavadní počet potvrzených případů nákazy SARS-CoV-2? Podívejte se na průběh pandemie v číslech.

Politika

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Moravskoslezský kraj

Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu

Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu

Zákaz popíjení piva a dalších alkoholických nápojů na veřejných místech skončil v pondělí, pokud totéž nezakazují obecní vyhlášky. V proslulé ostravské Stodolní ulici žádná taková vyhláška neplatí, přesto se tam v úterý nabízel „tekutý chléb“ u pouhých dvou výdejních okének. Zapomněl národ na chuť čepovaného, nebo má oprávněný strach z nákazy covidem?

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Kúdela a rasismus: společenská poptávka idiotské ideologie

Názory

Domácí zpravodajství

Náplavky a parky v pořádku, domácí oslavy ne. Policisté prozradili, kdy padnou pokuty
Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Další články
reklama
reklama