reklama

Dramatická honička v Brně: Řidič prchal policistům v protisměru, zastavil ho zátaras

Nebezpečná honička policistů s řidičem, který způsobil dopravní nehodu, skončila divokou jízdou v protisměru. Na dálnici D1 muž hlídkám za žádnou cenu nechtěl zastavit, ke kapitulaci ho přiměl až náraz do policejních aut. Muž se podle mluvčí neorientoval v čase ani prostoru.

reklama

Vše začalo dopravní nehodou, kterou řidič způsobil v Brně-Bystrci a od níž ujel. „Policejní hlídka podle informace o směru ujíždění a nalezených zbytků pneumatiky a vrypů na vozovce doslova vystopovala, že po projetí Pisáreckého tunelu najel na dálnici D1 a v pásu na Brno jel v protisměru na Prahu,“ uvedl mluvčí PČR Jihomoravského kraje Pavel Šváb.

K tématu

Exkluzivní záběry zachycují 34letého řidiče, jak zajíždí do tunelu s poničeným kolem a pokračuje několik set metrů v protisměru. Bylo přitom obrovské štěstí, že bylo půl čtvrté ráno a provoz byl minimální.

Řidič z tunelu najel na dálnici D1 a ujížděl na Prahu zhruba 50kilometrovou rychlostí v protisměru. Policistům se provoz na dálnici naštěstí brzy podařilo zastavit a po chvíli, za použití donucovacích prostředků, zastavili i ujíždějícího šoféra, který jim naboural do aut.

„Muž za volantem se choval zmateně, nereagoval na pokyny a neorientoval se v čase a prostoru. Skončil v péči zdravotníků,“ uvedl dále mluvčí Šváb. Až policejní rozbor krve ukáže, zda v sobě měl omamné látky. „Policisté navíc zjistili, že má zákaz řízení motorových vozidel, a je na něj dokonce vydán příkaz k zatčení,“ dodal Šváb.

Policisté případ vyšetřuji jako trestný čin obecného ohrožení. Zároveň vyzývají svědky, kteří se s autem v protisměru mezi 185. až 190. kilometrem nad ránem potkali, aby se přihlásili na lince 158.

Tagy: Policie ČR policejní honička D1 Brno řidič Praha protisměr PČR Jihomoravského kraje Pavel Šváb

Další hlavní zprávy

Vláda

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama