reklama

důl

Výpis příspěvků ke štítku „důl“

Česko ve sporu o Turów: Ať smlouva platí i pět let po konci provozu dolu

5. října 2021 10:00

Ve sporu mezi Českem a Polskem ohledně těžby v dole Turów česká strana chce, aby smlouva platila ještě pět let po ukončení provozu dolu. Informovaly o tom Hospodářské noviny, které mají český návrh smlouvy k dispozici. Smlouva zajišťuje například dohled nad tím, jak těžba dopadá na zásoby pitné vody na českém území. Jednání o smlouvě skončila bez dohody minulý týden ve čtvrtek v noci.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

25. září 2021 06:38

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Česko nestáhne žalobu na Polsko kvůli Turówu. Babiš odmítl, že by se s Varšavou dohodl

25. května 2021 14:06

Česko nestáhne žalobu na Polsko kvůli dolu Turów. Premiér Andrej Babiš tak v úterý reagoval na prohlášení polského premiéra Mateusze Morawieckého, který polským médiím řekl, že se na stažení žaloby s Babišem dohodl. Kvůli žalobě a předběžnému opatření Evropského soudního dvora, které nařizuje bezodkladné zastavení těžby, polští horníci organizují blokádu několika hraničních přechodů.

Polští horníci zablokovali hraniční přechod na Liberecku. Nesouhlasí s českou vládou

22. března 2021 23:37

Zaměstnanci polského dolu Turów zablokovali na hodinu a půl hraniční přechod v Hrádku nad Nisou. Znemožněním průjezdu kamionů chtěli dát najevo svou nespokojenost s postupem české vlády, která na Polsko podala kvůli pokračování těžby v Turówě žalobu k mezinárodnímu soudu a žádá její okamžité zastavení. Desítky tisíc polských horníků se proto bojí o práci.

reklama