CNN Prima News důl Turów

důl Turów

Výpis příspěvků ke štítku „důl Turów“

Neobvyklý protest proti Turówu: Aktivisté uzavřeli ministerstvu přívod vody

14. února 2022 10:16

Skupina aktivistů v pondělí ráno zhruba na půl hodiny uzavřela v Praze u budovy ministerstva životního prostředí přívod vody do úřadu. Dvojici protestujících, kteří poté bránili v přístupu k uzávěrům z obou stran budovy, z místa odvedli policisté. Protest mířil proti vládní dohodě o těžbě v polském hnědouhelném dole Turów. Obyvatelé příhraničních obcí na české straně poukazují na to, že v oblasti kvůli těžbě ubývá spodní vody.

Polsko předložilo návrh dohody k dolu Turów. Je nepřijatelný, reaguje česká strana

16. listopadu 2021 14:10
Aktualizováno

Další polský návrh dohody o hnědouhelném dolu Turów je pro českou stranu nepřijatelný, sdělila v úterý na Twitteru mluvčí ministerstva životního prostředí Petra Roubíčková. Podle ní je třeba návrh projednat se zástupci stran vznikající vlády koalic Spolu a Pirátů a STAN. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) poté sdělil, že současný návrh jde mimo původně nastavené parametry dohody.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Polský podnik neobsluhuje Čechy. Jak pochodil reportér?

24. září 2021 18:13

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Čechy neobsluhujeme, takový vzkaz visí na dveřích jedné z restaurací v polské Bogatynii, městě, kde žije většina horníků z dolu Turów. Nápis je dalším důkazem rostoucího napětí mezi oběma zeměmi. Do podniku vyrazil reportér CNN Prima NEWS Libor Tampier. Setkal se s pohostinností, nebo ho odtud vyvedli? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Poláci protestují za těžbu v Turówě. Hraniční přechod u Hrádku nad Nisou policie uzavřela

25. května 2021 14:38

Česká policie uzavřela kvůli protestu na podporu těžby v hnědouhelném dolu Turów ve 14:15 vjezd do Polska u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Protest by měl trvat minimálně do 18:00, kolona vozidel pomalu jezdí mezi kruhovými objezdy v Kopačově (Kopaczowě) a Sieniawce nedaleko hranic. Provoz na hranici z české strany je zatím plynulý, bez front. Projíždějící auta posílají policisté zpět.

Česká strana považuje polskou reakci ohledně Turówa za nedostatečnou

9. prosince 2020 18:10

Polská reakce na české požadavky ohledně případného pokračování těžby v hnědouhelném dole Turów, které by mohly vést k mimosoudnímu řešení problémů, je podle ministerstev životního prostředí a zahraničí a Libereckého kraje nedostatečná a nelze ji akceptovat. Informovalo o tom ministerstvo životního prostředí.

Česko podalo na Polsko podnět k Evropské komisi kvůli rozšiřování dolu Turów

30. září 2020 10:48

Ministerstva životního prostředí a zahraničí dnes odeslala podnět k Evropské komisi (EK) kvůli rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów. České úřady jsou přesvědčené o tom, že Polsko v souvislosti s prodloužením a rozšířením povolení těžební činnosti nesplnilo povinnosti vyplývající ze čtyř evropských směrnic i přímo ze Smlouvy o Evropské unii. O podání podnětu dnes informovalo ministerstvo životního prostředí (MŽP).