reklama

Sundali mě hrobníkovi z lopaty, přiznal Krampol po operaci. Kdo mu volal sanitku?

S blížícím se koncem roku 2021 se i 83letý herec Jiří Krampol pomalu loučil se životem. „Celý můj život mi proběhl hlavou ve zkratce. Jak to řekl můj manažer Miloš, lékaři i zdravotníci mě sundávali hrobníkovi z lopaty,“ vzpomínal na dobu, kdy byl po operaci srdce na jednotce intenzivní péče. Nyní se cítí mnohem lépe, dokonce mladší. V rozhovoru pro deník Blesk prozradil, kdo mu zachránil život, i to, jaký projekt chystá.

reklama

Zdravotní komplikace se v prosinci u herce nahromadily. První problémy přišly po třetí dávce očkování, následovalo nachlazení a těžký zápal plic. Krampol nakonec musel podstoupit operaci srdce, kdy dostal nový kardiostimulátor. „Všechno se sešlo. S astmatem mám problémy od dětství, nyní to došlo tak daleko, že mi plíce fungovaly na dvacet procent. Nemohl jsem dojít ani ke dveřím. A k tomu se přidalo srdce,“ vzpomínal v rozhovoru pro Blesk.

S dvaceti procenty dechu absolvoval i několik představení, jak se svěřil CNN Prima NEWS. „Vůbec nevím, jak jsem to uhrál. Bylo to o prsa,“ vzpomínal. Nyní je však pokornější, nikam nehodlá spěchat a cítí se mnohem lépe. Chvíle, které ho dělily od smrti, si však živě vybavuje.

„Už jsem se loučil se životem, nevěděl jsem o sobě. Jak jsem se dusil, ztrácel jsem vědomí, pár dní si tak ani nepamatuju. Dokonce mi hlavou proběhl ve zkratce celý můj život. Jak to řekl můj manažer Miloš, lékaři i zdravotníci mě sundávali hrobníkovi z lopaty,“ pokračoval pro Blesk s tím, že do konce života bude vděčný profesoru Špačkovi a jeho týmu.

Zdravotní sestry ho dokonce musely umývat, protože nedošel ani do koupelny. Navíc byl připojený na kyslík. Za záchranu vděčí také zdravotnímu bratrovi, který zavolal sanitku. „V domě byl zdravotní bratr Honza, který se o mě stará. Ani nechci myslet na to, co by se stalo, kdyby nebyl doma,“ poznamenal herec, který po smrti manželky žije sám.

Bude to rekapitulace

Dále připustil, že má strach z narkózy. „V mém věku je nebezpečná. Proto jsem také nemohl podstoupit operaci zdevastovaného kolena. Naštěstí šla výměna kardiostimulátoru jen při lokálním umrtvení. Ještě teď mě trochu bolí ruka,“ připustil. Už dříve se však svěřil, že se nyní cítí nejlépe za posledních deset let. Zhubl osm kilo, lépe se mu dýchá a nemusí tolik odpočívat.

„Myslím, že mi bůh dal napomenutí a řekl, že už toho bylo, Jirko, dost,“ zdůraznil. Po zdravotním kolapsu navíc oddělil ty, kteří jsou pro něj v životě podstatní, od těch, bez kterých se naopak obejde. Ačkoliv nyní musí odpočívat, už plánuje další projekt: celovečerní film. „Manažer Miloš Schmiedberger viděl film o Belmondovi, který natočil jeho syn. Chtěl by, aby vzniklo něco podobného, už na to začal shánět peníze. A já se mám zamyslet, co by ve filmu nemělo chybět,“ prozradil.

V celovečerním snímku bude sám hrát hlavní roli, bude pojednávat o jeho životě. „Bude to taková rekapitulace mého života, připomínka rolí,“ dodal s tím, že mezi jeho nejoblíbenější se řadí například postava Pepíka Cirkla ze seriálu Synové a dcery Jakuba skláře, vyšetřovatel Krejcárek z Malého pitavalu z velkého města či role v Triptychu o láske.

Tagy:

Hlavní zprávy

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ
360°

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus
Hokej

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v nižší zámořské hokejové soutěži AHL zákaz startu ve 30 zápasech za rasistické gesto k protihráči. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se ho dopustil minulý týden v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners vůči útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Podle zámořských médií Hrabík pohybem předstíral opici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

reklama

Domácí zpravodajství

Pět let od smrti herce Pavlaty: Obermaierová ho podváděla, pro Vetchého byl jako táta

Známého dabéra a herce Michala Pavlatu, který před pěti lety zemřel ve věku jednasedmdesáti let, na sklonku života sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí, a nakonec onemocněl rakovinou. O tom, s čím se potýká, neměli jeho kolegové tušení. Nesvěřil se ani své lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové.

reklama