Sundali mě hrobníkovi z lopaty, přiznal Krampol po operaci. Kdo mu volal sanitku?

S blížícím se koncem roku 2021 se i 83letý herec Jiří Krampol pomalu loučil se životem. „Celý můj život mi proběhl hlavou ve zkratce. Jak to řekl můj manažer Miloš, lékaři i zdravotníci mě sundávali hrobníkovi z lopaty,“ vzpomínal na dobu, kdy byl po operaci srdce na jednotce intenzivní péče. Nyní se cítí mnohem lépe, dokonce mladší. V rozhovoru pro deník Blesk prozradil, kdo mu zachránil život, i to, jaký projekt chystá.

Zdravotní komplikace se v prosinci u herce nahromadily. První problémy přišly po třetí dávce očkování, následovalo nachlazení a těžký zápal plic. Krampol nakonec musel podstoupit operaci srdce, kdy dostal nový kardiostimulátor. „Všechno se sešlo. S astmatem mám problémy od dětství, nyní to došlo tak daleko, že mi plíce fungovaly na dvacet procent. Nemohl jsem dojít ani ke dveřím. A k tomu se přidalo srdce,“ vzpomínal v rozhovoru pro Blesk.

S dvaceti procenty dechu absolvoval i několik představení, jak se svěřil CNN Prima NEWS. „Vůbec nevím, jak jsem to uhrál. Bylo to o prsa,“ vzpomínal. Nyní je však pokornější, nikam nehodlá spěchat a cítí se mnohem lépe. Chvíle, které ho dělily od smrti, si však živě vybavuje.

„Už jsem se loučil se životem, nevěděl jsem o sobě. Jak jsem se dusil, ztrácel jsem vědomí, pár dní si tak ani nepamatuju. Dokonce mi hlavou proběhl ve zkratce celý můj život. Jak to řekl můj manažer Miloš, lékaři i zdravotníci mě sundávali hrobníkovi z lopaty,“ pokračoval pro Blesk s tím, že do konce života bude vděčný profesoru Špačkovi a jeho týmu.

Zdravotní sestry ho dokonce musely umývat, protože nedošel ani do koupelny. Navíc byl připojený na kyslík. Za záchranu vděčí také zdravotnímu bratrovi, který zavolal sanitku. „V domě byl zdravotní bratr Honza, který se o mě stará. Ani nechci myslet na to, co by se stalo, kdyby nebyl doma,“ poznamenal herec, který po smrti manželky žije sám.

Bude to rekapitulace

Dále připustil, že má strach z narkózy. „V mém věku je nebezpečná. Proto jsem také nemohl podstoupit operaci zdevastovaného kolena. Naštěstí šla výměna kardiostimulátoru jen při lokálním umrtvení. Ještě teď mě trochu bolí ruka,“ připustil. Už dříve se však svěřil, že se nyní cítí nejlépe za posledních deset let. Zhubl osm kilo, lépe se mu dýchá a nemusí tolik odpočívat.

„Myslím, že mi bůh dal napomenutí a řekl, že už toho bylo, Jirko, dost,“ zdůraznil. Po zdravotním kolapsu navíc oddělil ty, kteří jsou pro něj v životě podstatní, od těch, bez kterých se naopak obejde. Ačkoliv nyní musí odpočívat, už plánuje další projekt: celovečerní film. „Manažer Miloš Schmiedberger viděl film o Belmondovi, který natočil jeho syn. Chtěl by, aby vzniklo něco podobného, už na to začal shánět peníze. A já se mám zamyslet, co by ve filmu nemělo chybět,“ prozradil.

V celovečerním snímku bude sám hrát hlavní roli, bude pojednávat o jeho životě. „Bude to taková rekapitulace mého života, připomínka rolí,“ dodal s tím, že mezi jeho nejoblíbenější se řadí například postava Pepíka Cirkla ze seriálu Synové a dcery Jakuba skláře, vyšetřovatel Krejcárek z Malého pitavalu z velkého města či role v Triptychu o láske.

Tagy: