CNN Prima News ekonomický růst

ekonomický růst

Výpis příspěvků ke štítku „ekonomický růst“

Boj s inflací? Slavíme den vítězství, těší Fialova poradce. Předpovídá růst reálných mezd

Dnes slavíme den vítězství v boji proti vysoké inflaci, prohlásil poradce premiéra Petra Fialy (ODS) a ekonom Štěpán Křeček. Český statistický úřad totiž ve čtvrtek oznámil výrazný pokles meziroční inflace na 2,3 procenta. Podle ekonoma Vladimíra Pikory bude ekonomický růst Česka záviset na Německu. Vysvětlil také, proč podle něj není problém, že meziměsíční inflace stoupla.

Vládní balíček luxuje jen drobné. V Česku dochází k hodně neobvyklé situaci, říkají ekonomové

Vládní balíček pouze luxuje drobné z různých částí ekonomiky, uvedl hlavní ekonom Trinity bank Lukáš Kovanda, který byl hostem pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Souhlasně tak reagoval na tvrzení ekonoma a člena bankovní rady České národní banky Lubomíra Lízala, podle něhož je jednou z nejefektivnějších možností, jak přivést do státní kasy více peněz, obnovení superhrubé mzdy.

Vyčkávání centrálních bankéřů: ČNB sazby nezměnila a vyhlíží ekonomické oživení

Klíčová dvoutýdenní reposazba zůstává i nadále na úrovni 0,25 procenta. Ve čtvrtek o tom většinou hlasů rozhodla bankovní rada České národní banky. Beze změny tak zůstává i diskontní a lombardní sazba. Výsledek čtvrtečního jednání je v souladu s očekáváním trhu, a tak se ani nijak neprojevil například na kursu koruny vůči ostatním hlavním měnám.