CNN Prima News emigrant

emigrant

Výpis příspěvků ke štítku „emigrant“

Jára Cimrman a Indiana Jones v jednom. Pospíšil radil JFK, žil mezi Eskymáky i Papuánci

Před 100 lety se narodil světoznámý antropolog Leopold Pospíšil. Je až neskutečné, co všechno za jeden život stihnul: Podílel se na protinacistickém a protikomunistickém odboji, po odchodu do USA se živil jako kovboj či hrobník, na Aljašce zkoumal Eskymáky, v Arizoně indiány Hopi a na Nové Guineji domorodé Kapauky, u nichž byl vůbec prvním bělochem. Vypracoval se taky na poradce prezidentů Johna F. Kennedyho, George Bushe staršího a Billa Clintona. Ve vlasti se na něj přitom pozapomnělo.

Keňan odsouzený za držení teroristického návodu nebude deportován z Velké Británie. Naopak může žádat o azyl

Muž z africké Keni usvědčený ve Velké Británii z teroristického trestného činu využil tamní uprchlické zákony, aby zvrátil vládní snahu o deportaci sebe a své ženy. O kauze informoval server Daily Mail. Navzdory tomu, že u něj byly nalezeny teroristické materiály a tendence k extremistickému myšlení, může ve Velké Británii se svou družkou žádat o azyl.

AKTUALIZUJEME: Afghánec, který zabil u rakousko-českých hranic řidiče, byl v noci dopaden

Incident se odehrál v obci Wullowitz vzdálené jen několik stovek metrů od hraničního přechodu a přibližně dva kilometry od Dolního Dvořiště. Afghánec podle rakouských policistů napadl v místní ubytovně pro žadatele o azyl nožem jednoho ze zaměstnanců a těžce ho zranil. Následně ubodal řidiče a jeho vozem odjel neznámo kam. Do pátrání se zapojili i čeští policisté. Rakouská policie ale v noci oznámila, že hledaný muž byl zadržen u Lince.

Rozsekal spolubydlícího mečem kvůli nájmu? Policie si u vraha ze Stuttgartu není jistá motivem ani skutečnou totožností

Německem v minulém týdnu otřásly dvě brutální vraždy. V pondělí na frankfurtském nádraží shodil muž pod vlak ženu s dítětem, teprve osmiletý chlapec zemřel. Ve středu pak ve Stuttgartu na ulici před desítkami svědků zavraždil údajně syrský migrant svého bývalého spolubydlícího, a to před zraky 11leté dcery oběti. Německá média spekulují jak nad motivem hrůzného činu ve Stuttgartu, tak nad tím, že pachatel není ve skutečnosti Syřan, za kterého se po pří