CNN Prima News Evropská komise

Evropská komise

Výpis příspěvků ke štítku „Evropská komise“

V obyváku 18 °C, ve školách jen o stupeň víc. Ministerstvo připravilo plán pro topnou krizi

10. srpna 2022 19:11

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) navrhuje, aby se v případě nedostatku paliva v teplárnách budovy vytápěly na nižší teplotu. Cílem je reagovat na případný výpadek dodávek plynu a dosáhnout potřebných úspor. MPO o tom ve středu informovalo v tiskové zprávě. Opatření je součástí unijního cíle snížit spotřebu plynu v členských zemích o 15 procent. Například v centrálně vytápěných obývacích pokojích nebo kancelářích se má teplota snížit na 18 °C, ve školních učebnách by se topilo jen na 19 °C.

Čtvrtinu úspor plynu v EU musí zařídit Německo. Odpovídá to spotřebě 5 milionů domácností

7. srpna 2022 14:49

Německo musí šetřit plynem jako žádná jiná země Evropské unie. To proto, aby dosáhlo společného cíle v oblasti úspor plynu ve výši 15 procent do 31. března 2023, jak stanovila Evropská komise (EK). Podle výpočtu Německé tiskové agentury, který vychází z údajů EK, bude muset Německo spotřebovat o deset miliard metrů krychlových plynu méně, aby dosáhlo úrovně, na které se dohodly země EU.

Totalitní EU? Komise chce sledovat veškerou mobilní komunikaci, experti před návrhem varují

3. srpna 2022 23:03

Evropská komise chce v budoucnu systematicky sledovat veškerou komunikaci, ať už prostřednictvím textových zpráv SMS, či služeb jako WhatsApp a Messenger, webových stránek nebo aplikací. Vyplývá to z návrhu Evropské komise, který zveřejnil německý portál Netzpolitik.org, médium pro digitální svobodu. Cílem má být boj proti sexuálnímu zneužívání dětí. Odborníci na ochranu osobních údajů však varují před plánovaným novým nařízením, které podle nich může vést k tomu, že Evropa je na cestě stát se sledovanou zónou.

Projít krizí bez ztráty kytičky nejde. Havlíčka neberu vážně, hájí pomoc vlády Bartoš

3. srpna 2022 17:48

Naše pomoc je plošná, v době krize to ale není apriori špatně, uvedl v pořadu K věci ministr pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Hájil tak kroky vlády, která se snaží zmírnit dopady současné krize. Ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že bez ztráty kytičky to nepůjde a například kritiku bývalého ministra Karla Havlíčka (ANO) nebere vážně.

Problémem nemusí být jenom cena plynu. Expert varuje, proč se musíme podzimu i zimy bát

29. července 2022 17:52

Státy Evropské unie se kvůli očekávanému omezení dodávek plynu z Ruska dohodly na omezení spotřeby pro nadcházející topnou sezonu. Plán počítá s dobrovolnými úsporami ve výši 15 procent. Podle bývalého ředitele Pražské plynárenské Pavla Janečka to sice v aktuální krizi pomůže, nadcházející zimy se ale i přesto musíme bát. Janeček to řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Síkela: Putin Evropu nerozklížil. Nedovolíme, aby ohrozil naši bezpečnost přerušením dodávek

26. července 2022 14:38

Státy Evropské unie se kvůli očekávanému omezení dodávek plynu z Ruska dohodly na pravidlech omezení spotřeby této suroviny pro nadcházející topnou sezonu. Po první části jednání unijních ministrů energetiky o tom informovalo české předsednictví Rady EU. Ministři jednali o upraveném návrhu Evropské komise (EK), který počítá s dobrovolnými úsporami ve výši 15 procent. Jeho součástí je i možnost vyhlášení plynové nouze, kdy se stanou povinnými. Řada států si z původního návrhu ale vymohla ústupky.

Ostuda končí, prohlásil Bartoš. Evropská komise uzavřela řízení o střetu zájmů s ČR

21. července 2022 14:53

Evropská komise (EK) podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) uzavřela po zhruba třech letech řízení o střetu zájmů s Českou republikou. Zahrnovalo několik desítek zjištění, z nichž zůstalo několik otevřených do března a května letošního roku. MMR auditorům následně odeslalo odpovědi k těmto zbývajícím případům. Nezákonná přidělení dotací, která se mimo jiné týkají i bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), budou řešit jednotlivá ministerstva. Novinářům to řekl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Zákaz dovozu ruského zlata, další postihy vůči Sberbank. EU přijímá nové sankce

20. července 2022 16:37

Státy Evropské unie se ve středu shodly na přijetí nové sady sankcí proti Rusku za jeho pokračující agresi vůči Ukrajině. Informovalo o tom české předsednictví Rady EU. Evropský blok zakáže dovoz ruského zlata a dále omezí vývoz produktů, které mohou být využitelné pro vojenské účely. Rozšíří také postihy proti největší ruské bance Sberbank. Na sankční seznam také přibude na pět desítek ruských občanů a několik firem.