Exkluzivní rozhovor s Daliborem Jandou: O návratu z nemocnice i Štaidlově smrti

Máme dobré zprávy pro fanoušky Dalibora Jandy. Zpěvák už opustil nemocnici a zotavuje se v domácím prostředí. CNN Prima NEWS se podařilo s legendou telefonicky spojit. Kromě toho, že Janda řekl, jak se cítí, zavzpomínal také na svého zesnulého kamaráda Ladislava Štaidla.

Jandu kamarádova smrt velmi zasáhla. Právě uznávaný skladatel byl pro zpěváka velkým učitelem nejen po hudební stránce, ale také po té manažerské. Navíc Jandu přiměl, aby ve svých písních zahrál na notu převážně ženám. „On mě přivedl k tomu, co já jsem v té době nechtěl dělat – zpívat kantilénu. Já jsem byl srdcem a duchem rocker a přesvědčil mě, abych zpíval pro holky a ženy, aby to bylo více romantické. Na to rád vzpomínám, že jsem se nechal zviklat,“ sdělil.

Podle zpěváka měl Štaidl „tah na branku“ a věděl, z jakého songu se stane hit, třeba jako v případě písně Oheň, voda, vítr. Jandovi se nejprve nelíbila. „To byla skladba, kterou jsem původně nechtěl poslouchat,“ uvedl s tím, že když se dozvěděl, že text napsal Jan Krůta, řekl si, že ji zkusí nazpívat.

I po skončení spolupráce zůstali přáteli

Se skladatelem byli v kontaktu i po skončení spolupráce. Telefonovali si vždy na narozeniny a svátky. Naposledy krátce předtím, než byl Štaidl odvezen do nemocnice. Nedlouho poté skončil v péči lékařů i sám Janda. Teď je z nejhoršího venku a už se zotavuje doma.

„Cítím se celkem v pohodě. Zatím to beru tak, že zkouším, co to udělá, chodím i na procházku. Starají se o mě manželka s dcerou. Normálně chodím, žiji, akorát se musím šetřit. Byl jsem na první kontrole, proběhla dobře. Momentálně na kytaru moc nesahám, spíš potřebuji relax a občas si pustím veselohru a nějakou srandu. Teď musím ten měsíc vydržet v karanténě, abych byl v pohodě,“ dodal Janda.

Tagy: