reklama

Exkluzivní rozhovor s Daliborem Jandou: O návratu z nemocnice i Štaidlově smrti

Máme dobré zprávy pro fanoušky Dalibora Jandy. Zpěvák už opustil nemocnici a zotavuje se v domácím prostředí. CNN Prima NEWS se podařilo s legendou telefonicky spojit. Kromě toho, že Janda řekl, jak se cítí, zavzpomínal také na svého zesnulého kamaráda Ladislava Štaidla.

reklama

Jandu kamarádova smrt velmi zasáhla. Právě uznávaný skladatel byl pro zpěváka velkým učitelem nejen po hudební stránce, ale také po té manažerské. Navíc Jandu přiměl, aby ve svých písních zahrál na notu převážně ženám. „On mě přivedl k tomu, co já jsem v té době nechtěl dělat – zpívat kantilénu. Já jsem byl srdcem a duchem rocker a přesvědčil mě, abych zpíval pro holky a ženy, aby to bylo více romantické. Na to rád vzpomínám, že jsem se nechal zviklat,“ sdělil.

Podle zpěváka měl Štaidl „tah na branku“ a věděl, z jakého songu se stane hit, třeba jako v případě písně Oheň, voda, vítr. Jandovi se nejprve nelíbila. „To byla skladba, kterou jsem původně nechtěl poslouchat,“ uvedl s tím, že když se dozvěděl, že text napsal Jan Krůta, řekl si, že ji zkusí nazpívat.

I po skončení spolupráce zůstali přáteli

Se skladatelem byli v kontaktu i po skončení spolupráce. Telefonovali si vždy na narozeniny a svátky. Naposledy krátce předtím, než byl Štaidl odvezen do nemocnice. Nedlouho poté skončil v péči lékařů i sám Janda. Teď je z nejhoršího venku a už se zotavuje doma.

„Cítím se celkem v pohodě. Zatím to beru tak, že zkouším, co to udělá, chodím i na procházku. Starají se o mě manželka s dcerou. Normálně chodím, žiji, akorát se musím šetřit. Byl jsem na první kontrole, proběhla dobře. Momentálně na kytaru moc nesahám, spíš potřebuji relax a občas si pustím veselohru a nějakou srandu. Teď musím ten měsíc vydržet v karanténě, abych byl v pohodě,“ dodal Janda.

K tématu

Tagy: kamarádi úmrtí zpěvák smrt koronavirus ShowTime Ladislav Štaidl Dalibor Janda

Další hlavní zprávy

Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
reklama
reklama
Zapomeňte na uzavření krajů, ve hře je mnohem tvrdší opatření

Vláda

Domácí zpravodajství

Střet komentátorů Zlámalové a Koláře: Hádali se o opatřeních, školách i výměně vlády
Nejde si vakcínu jen tak naložit do auta a jezdit s ní po Praze, zlobí se Blatný
Další články
reklama
reklama