reklama

Z tragédie se naše rodina dodnes vzpamatovává, uvedla sestra zavražděné Niny

Případ zavražděné mladé studentky Niny z Prahy otřásl celou republikou. Rodina se z tragédie stále vzpamatovává. Celý případ je zatím obestřený tajemstvím a spekulacemi. CNN Prima NEWS se podařilo natočit exkluzivní rozhovor se sestrou zesnulé Niny.

reklama

„Nikomu na světě bych nepřála, aby přišel o blízkého takovým způsobem, protože nikdo nemá tušení, jak moc to bolí,“ uvedla sestra Niny. Se slzami v očích popsala pro CNN Prima NEWS, co v těchto chvílích prožívá nejen ona, ale i blízcí zavražděné dívky. O samotném vyšetřování mluvit nemůže. „U policie mám podepsanou mlčenlivost. Takže oni vám asi nemohou sdělit všechny informace během vyšetřování případu,“ vysvětlila.

Její rodina se z tragédie stále těžko vzpamatovává. Nemůže uvěřit tomu, že jejich Ninu někdo zavraždil. Indicie směřují k Janovi, který byl poslední, který dívku viděl. „Kamarád to nebyl, ale viděla jsem ho několikrát osobně. Nevím. Nikoho normálního by nenapadlo něco takového udělat,“ řekla.

Jediné, co drží rodinu nad vodou, je splnění Ninina snu postavit domov pro seniory, na který zahájila 12. listopadu veřejnou sbírku. „Jsme teprve na počátku, vzhledem k tomu, že to byla spontánní reakce a neměli jsme žádná pevná očekávání, tak teprve zakládáme nadační fond a začínáme s první fází. Shromáždili jsme všechny, kteří nám chtěli pomoci s nějakou radou,“ vysvětlila. Zatím se jim podařilo vybrat více než čtyři miliony korun.

Tělo našli po intenzivním pátrání

Zhruba před měsícem našli policisté v oboře Hvězda bezvládné tělo pohřešované Niny. Dívka nepřišla na několik domluvených schůzek, a tak se rozběhlo intenzivní pátrání. Do něj se zapojili nejen policisté, ale také studentčini příbuzní a přátelé. Kriminalisté následně potvrdili, že se dívka stala obětí násilného trestného činu.

Intenzivní vyšetřování případu ukázalo, že Ninu skutečně někdo zavraždil.

K tématu

Tagy: vražda sestra rozhovor Nina H. Nina

Další hlavní zprávy

Politika

Hamáček si znovu předvolá ruského velvyslance. Oznámí mu další kroky Česka

Hamáček si znovu předvolá ruského velvyslance. Oznámí mu další kroky Česka

Vicepremiér a pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) si na středu odpoledne předvolal ruského velvyslance v ČR Alexandra Zmejevského. Chce mu sdělit protest proti postupu Ruska poté, co Česko kvůli možnému zapojení ruských agentů do výbuchu muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014 vyhostilo 18 pracovníků ruské ambasády, kteří byli podle českých úřadů napojeni na ruské tajné služby. Hamáček to řekl v úterý odpoledne na tiskové konferenci po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Domácí

ON-LINE: O ruském útoku nejsou důkazy, viníkem výbuchů je privatizace, říká Filip

Živě ON-LINE: O ruském útoku nejsou důkazy, viníkem výbuchů je privatizace, říká Filip

  • Aktualizováno

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu informovali, že za výbuchem dvou skladů ve Vrběticích v roce 2014 nejspíše stojí Rusové. Česko tak vyhostilo 18 ruských diplomatů, na oplátku muselo z české ambasády v Moskvě zpět domů 20 zaměstnanců. Hamáček považuje ruský krok za neočekávaně přísný. Police pátrá po Alexandru Miškinovi a Anatoliji Čepigovi, dvou ruských agentech a členech jednotky GRU, kteří jsou s největší pravděpodobností za výbuchy zodpovědní.

Vážná nehoda zastavila provoz na Pražském okruhu. Silničáři ho obnovili po šesti hodinách
Pokusíme se vyvolat předčasné volby, potvrdil Bartoš. Chce jednat i se Zemanem
Gagarin letěl do kosmu bez řidičáku, pak ale jezdil auty, jaká v SSSR nikdo neměl
reklama
reklama
Babiš: Ruští agenti tu operaci zpackali. Nešlo o státní terorismus, ale útok na zboží

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Opozice vybírá budoucí ministry. Jakému resortu by mohli šéfovat Pekarová či Rakušan?
Majitel domu promluvil o střelbě na zloděje. Odsouzený vrah před ním stál se sekyrou
Další články
reklama
reklama