reklama

Farmář z Černošic zažil šok. Ve stádu našel dvě vykuchané kozy, nůž ležel opodál

Pořádný šok zažil majitel kozího stáda z Černošic nedaleko Prahy. Když přijel ke své ohradě, našel dvě zvířata mrtvá. Původně myslel, že je zardousil toulavý pes. Jenže u ohrady ležel zakrvácený nůž.

reklama

Martin Jelínek chová kozy v Černošicích už několik let. Jezdí za nimi takřka denně, aby stádu nic nescházelo. Když ale přišel v pondělí ráno do ohrady, dvě zvířata chyběla. U hrazení navíc byla krev, o kousek dál pak objevil torza a vnitřnosti. „Samozřejmě jsem byl v takovém šoku, že jsem v tu chvíli nebyl schopný identifikovat, která zvířata mi vlastně chybí,“ popsal Jelínek.

Neznámý pachatel si vybral mladého kozlíka a kozu, která byla březí. Kůzlat se tak chovatel už bohužel nedočká. O to víc nedokáže pochopit, kdo kozám mohl ublížit a proč. „Vždycky jsme tu řešili napadení psem. Ale tak to je normální, je to prostě šelma,“ pokračoval Jelínek.

Zabili zvířata pro maso?

Majitelé si i tentokrát nejprve mysleli, že zvířata zabil toulavý pes, jenže později u ohrady objevili zakrvácený nůž. Některé kusy masa navíc chyběly. Někdo je musel odnést. „Policisté z Řevnic v současné době vyšetřují usmrcení dvou zvířat a věc prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová.

„Chci tohle zveřejnit hlavně proto, aby chovatelé z okolí věděli, že se tu pohybuje člověk, který je schopný takto brutálním způsobem zlikvidovat zvířata,“ dodal Jelínek.

Pokud jste si v okolí Šípkové ulice v Černošicích u Prahy všimli něčeho podezřelého, ozvěte se policistům.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama