CNN Prima News FC Schalke 04

FC Schalke 04

Výpis příspěvků ke štítku „FC Schalke 04“

Hložek je v TOP 10 nejdražších letních posil bundesligy. Lídr žebříčku stál pětkrát tolik

5. srpna 2022 06:25

Se sedmi českými fotbalisty startuje v pátek německá bundesliga, jedna z nejprestižnějších lig v Evropě. Pozornost se bude upírat především na Patrika Schicka. Nejen jeho fanoušky bude zajímat, zda dokáže zopakovat gólovou smršť z minulé sezony a zaútočí na uvolněný trůn krále střelců. Pod podobným drobnohledem bude také talentovaný Adam Hložek, který bude Schickovým spoluhráčem v Bayeru Leverkusen. Mladý sparťan se stal zatím devátým nejdražším hráčem, který v létě do německé nejvyšší soutěže přišel.

Fanoušek fotbalového Schalke hodlá žalovat klub. Bál se o život při postupových oslavách

14. května 2022 21:06

Příznivec německého fotbalového klubu Schalke 04 Ralf Höfs hodlá zažalovat bezpečnostní službu, že mu neposkytla pomoc při incidentu, do kterého se dostal při oslavách po postupu z druhé do první bundesligy. Zveřejněné snímky ukazují, jak bezvládně visí přes zábradlí tribuny poté, co se na něj mačkali jiní fanoušci.

Německo zaplavily falešné očkovací certifikáty. Policie vyšetřuje tisíce případů

19. ledna 2022 17:16

Nelegální obchod s falešnými koronavirovými očkovacími certifikáty bují v sousedním Německu. Policie nyní vyšetřuje více než 12 tisíc podezřelých případů. Jejich počet prudce vzrostl zejména v prosinci loňského roku, uvedly policejní orgány spolkových zemí v celostátním průzkumu, který provedla německá tisková agentura Deutsche Presse-Agentur.

Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry

1. března 2021 11:56

Německé Schalke 04 se v současné době nachází pořádně hluboko. Asi tak jako horníci těžící uhlí v průmyslovém městě Galsenkirchen, ve kterém tradiční klub sídlí. Fotbalisty v této sezoně postihl zával, z něhož aktuálně není úniku – nezadržitelně se po 33 letech blíží sestup do druhé bundesligy. V této sezoně už vedení vyhodilo dohromady čtyři trenéry, naposledy učinilo změnu, a to velmi ráznou, o víkendu.

Trenér Straka o obnovení Bundesligy: Budou trpět, divák k fotbalu patří

15. května 2020 10:29

Po dvouměsíční nucené pauze kvůli pandemii koronaviru se o víkendu opět začne hrát Bundesliga. Restart soutěže schválila i přes pandemii valná hromada všech 36 klubů z obou nejvyšších německých lig. Hráči se za přísných bezpečnostních opatření vrátili k tréninku už na začátku dubna. V Německu je přitom stále přes 15 tisíc nakažených.

Škodí esport zdraví? Nová studie vyvrací zakořeněné představy

5. května 2020 16:10

Soutěže ve videohrách, nebo-li esport, nedávno debutovaly jako hodnocená sportovní disciplína na Hrách jihovýchodní Asie, které se uskutečnily na Filipínách. Účastníci soutěže tvrdí, že tato událost by mohla být pro esport odrazovým můstkem k tomu, aby se v budoucnu eventuálně objevila tato disciplína i na Olympijských hrách. Jedním z bodů, o kterém se hodně diskutuje, je zdraví hráčů: zažívají příliš vysoký stres, je zde nebezpečí přetížení svalů a možných zranění. Otázkou také zůstává, jestli je esport nezdravý kvůli sedavé nátuře.