reklama
CNN Prima News feminismus

feminismus

Výpis příspěvků ke štítku „feminismus“

Češky poprvé v kalhotách: Nemáme menší mozky než muži. Dav je před 110 lety lynčoval

19. března 2021 05:50

V neděli 19. března 1911 demonstrovaly české ženy asi v padesáti městech „pro politickou rovnost s muži“. Součástí mítinků byl i „kalhotový protest“, koordinovaná akce těch nejodvážnějších žen, které vyšly do ulic vůbec poprvé v kalhotách. „Fuj,“ to byla podle dobového tisku nejmírnější nadávka, kterou si tehdy ženy vysloužily od mužů za svůj průkopnický čin. A leckde byly i fyzicky napadány.

Transgenderová lobby je jako fašismus, říká žena, kterou mučili za diktátora Franca

2. února 2021 14:58

Transgenderová lobby je podobná fašistické ideologii, uvedla prezidentka Feministické strany Španělska (PFE) Lidia Falcónová O’Neillová v rozhovoru pro Russia Today. Tvrdí, že transgender neexistuje a tvrdě se staví proti návrhu španělského zákona, který má usnadnit oficiální změnu pohlaví. Tato lobby podle ní podporuje farmaceutický průmysl i technologické firmy jako Google, Facebook či Microsoft. Nenávist proti trans lidem prý necítí.

Eliminujte muže, infikují mysl. Názory radikální feministky rozdělují Francii

1. ledna 2021 18:49

„Už nestačí, abychom si navzájem pomáhaly. Nyní je třeba muže eliminovat. Eliminovat z našich myslí, obrazů, reprezentací,“ píše militantní feministka, politička a aktivistka Alice Coffinová ve své knize La Génie lesbien (Lesbický génius), která vyšla v září loňského roku. Svými názory pobouřila i mnoho umírněnějších feministek, včetně známé a oblíbené starostky Paříže Anne Hidalgové.

Nenávidím muže: Francouzský úředník chtěl zakázat feministickou knihu, vyprodala se

12. září 2020 18:56

Ralph Zurmély, speciální poradce francouzského ministerstva pro rovnost žen a mužů, označil knihu Nenávidím muže od aktivistky Pauline Harmangeové za podněcování nenávisti na základě pohlaví. Následně požadoval, aby kniha nesměla vyjít a prodávat se. Docílil však toho, že se dílo okamžitě vyprodalo a nyní se čeká na jeho dotisk.

Nenáviděná i milovaná Evita: Jak se z chudé herečky stala první dáma Argentiny

26. července 2020 09:30

Za pouhých třicet tři let života toho zvládla hodně. Z nuzného argentinského venkova se dostala až do prezidentského paláce. Eva Perónová je jednou z nejvýznamnějších postav nejen latinskoamerických dějin a její role v politice vyvolává vášně dodnes. Vytvořil se kolem ní mýtus světice, ale také prostitutky, která bez skrupulí šplhala po společenském žebříčku. Zemřela 26. července 1952.

Za sundaný hidžáb 24 let vězení. Kampaň Ženy chtějí změny se zasazuje za práva žen

16. května 2020 06:50

Ve dnech 15. a 16. května pořádá česká sekce organizace Amnesty International kampaň s názvem Ženy chtějí změny. Celoevropská akce má zvýšit povědomí o utlačování žen a dívek z celého světa a také získat co nejvíce podpisů pod petici, která se zasazuje za tři diskriminované ženy z Argentiny, Egypta a Íránu. Právě tyto tři státy mají být vůbec nejhoršími, co se porušování ženských práv týče.

reklama