CNN Prima News feminismus

feminismus

Výpis příspěvků ke štítku „feminismus“

Třídní schůzky, nebo Senát? Pirátka to kvůli „fňukání“ schytala, rýpl si i Kalousek

24. listopadu 2022 19:49

Jít na třídní schůzky svých dětí, nebo se zúčastnit schůze horní komory Parlamentu? Nad touto otázkou přemýšlela senátorka Adéla Šípová (za Piráty). O radu požádala uživatele na Twitteru. Dostalo se jí mnoho odpovědí včetně ironických reakcí. Zapojil se například i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) či europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Ženy by neměly pít jako muži. Stávají se závislé a rodí málo potomků, tvrdí bezdětný Kaczynski

14. listopadu 2022 17:17

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczynski vyvolal pozdvižení svými výroky o ženách. Bývalý premiér se v řeči věnoval nízké porodnosti v zemi a mimo jiné ji přičítal oblibě mladých žen v alkoholu. Ve své myšlence pokračoval s tím, že ženy si závislost na alkoholu vypěstují daleko rychleji než muži. Přidal ještě anekdotu, podle které se alkoholičky na rozdíl od svých mužských protějšků nedokážou vyléčit. Feministická skupina svolala v reakci protest před jeho domem.

Kvóty na Oscarech jsou idiocie. MeToo ničí životy lidí, tvrdí Bartoška

27. prosince 2021 23:59

Doba, ve které žijeme, je divná, prohlásil v rozhovoru pro web Aktuálně herec Jiří Bartoška. Jako prezident karlovarského festivalu, na kterém se každoročně promítnou stovky snímků z celého světa, zkritizoval „hyperkorektní“ trendy ze zahraničí. Kvóty platící pro udílení Oscarů označil za idiocii, která narušuje tvůrčí svobodu.

Morgan: Transgender vzpěračka na OH je katastrofa. To vidí každý i s polovinou mozku

23. června 2021 21:13

Nepohodlnou, ale nezvratnou pravdou je, že povolení startu první transgender ženy na olympiádě je pro ženský sport katastrofou a porušením olympijských zásad. Novinář Piers Morgan to uvedl pro web Daily Mail. Údajnou propagací ‚rovnosti‘ při začlenění transgender vzpěračky, vytvořil olympijský výbor novou nerovnost, což podle něj musí vidět každý, kdo má polovinu mozku. „Kde jsou výkřiky feministek?“ ptá se.

Češky poprvé v kalhotách: Nemáme menší mozky než muži. Dav je před 110 lety lynčoval

19. března 2021 05:50

V neděli 19. března 1911 demonstrovaly české ženy asi v padesáti městech „pro politickou rovnost s muži“. Součástí mítinků byl i „kalhotový protest“, koordinovaná akce těch nejodvážnějších žen, které vyšly do ulic vůbec poprvé v kalhotách. „Fuj,“ to byla podle dobového tisku nejmírnější nadávka, kterou si tehdy ženy vysloužily od mužů za svůj průkopnický čin. A leckde byly i fyzicky napadány.

Transgenderová lobby je jako fašismus, říká žena, kterou mučili za diktátora Franca

2. února 2021 14:58

Transgenderová lobby je podobná fašistické ideologii, uvedla prezidentka Feministické strany Španělska (PFE) Lidia Falcónová O’Neillová v rozhovoru pro Russia Today. Tvrdí, že transgender neexistuje a tvrdě se staví proti návrhu španělského zákona, který má usnadnit oficiální změnu pohlaví. Tato lobby podle ní podporuje farmaceutický průmysl i technologické firmy jako Google, Facebook či Microsoft. Nenávist proti trans lidem prý necítí.

Eliminujte muže, infikují mysl. Názory radikální feministky rozdělují Francii

1. ledna 2021 18:49

„Už nestačí, abychom si navzájem pomáhaly. Nyní je třeba muže eliminovat. Eliminovat z našich myslí, obrazů, reprezentací,“ píše militantní feministka, politička a aktivistka Alice Coffinová ve své knize La Génie lesbien (Lesbický génius), která vyšla v září loňského roku. Svými názory pobouřila i mnoho umírněnějších feministek, včetně známé a oblíbené starostky Paříže Anne Hidalgové.

Nenávidím muže: Francouzský úředník chtěl zakázat feministickou knihu, vyprodala se

12. září 2020 18:56

Ralph Zurmély, speciální poradce francouzského ministerstva pro rovnost žen a mužů, označil knihu Nenávidím muže od aktivistky Pauline Harmangeové za podněcování nenávisti na základě pohlaví. Následně požadoval, aby kniha nesměla vyjít a prodávat se. Docílil však toho, že se dílo okamžitě vyprodalo a nyní se čeká na jeho dotisk.