CNN Prima News feminismus

feminismus

Výpis příspěvků ke štítku „feminismus“

Feminismus musíme mužům vštěpovat od dětství, říká britský velvyslanec. My jdeme příkladem

Myšlenky feminismu by měly být vštěpovány zejména malým chlapcům již od dětství, myslí si britský velvyslanec Matt Field, který to řekl během svého vystoupení na konferenci Innovations United pořádané platformou Startup Disrupt. Tématu žen ve vedení se ale zabývali také další diskutující. Ti podotkli, že ne ve všem jde Velká Británie příkladem.

Stát dotoval akci radikálních feministek: Na knihu Zrušte rodinu přispěl 160 tisíci korunami

Zrušte rodinu. Tak zní název semináře, který se konal v Praze u příležitosti křtu stejnojmenné knihy. Rozruch zejména na sociálních sítích vyvolal fakt, že kontroverzní akce získala podporu z veřejných peněz, například od ministerstva kultury. Vláda se přitom ve svém programovém prohlášení naopak hlásí k podpoře rodiny. Třeba poslanec Patrik Nacher (za ANO) chce kvůli tomu ve sněmovně interpelovat ministra kultury Martina Baxu (ODS).

Ženský hlas z ulic: Nekecej, ty jsi babišovka? Já volím Danuši! Ta se ale opičí po Čaputové

Reportér CNN Prima NEWS oslovil voličky různých věkových kategorií, aby zaznamenal jejich názory na jedinou ženskou kandidátku v prezidentských volbách. „Nám ženám nejde o to, jestli prezidentem bude žena nebo muž, hlavně musí mít dobré srdce,“ říká 82letá Jarmila Vežranovská. Když se v roce 1940 narodila, ženy měly volební právo teprve dvacet let. K volebním urnám ani do politiky je muži nechtěli dlouho pustit. „Žena u voleb rozeštve domácnost,“ mínili.

KOMENTÁŘ: Prsa Korejky? Šípová rozpoutává „dívčí válku“, záměr se totálně míjí účinkem

Nedělní katarské fotbalové finále rozpoutalo v řadách Pirátů nepříjemný spor. Pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík totiž k těsnému vítězství fotbalistů Argentiny nad Francií napsal, že bylo „o prsa korejské ženy“. Ve sportu běžně používaná hláška však naštvala senátorku Adélu Šípovou (za Piráty), která nyní kvůli své ostré reakci čelí posměchu na sociálních sítích. Jde o útok privilegovaných mužů na ženské pohlaví, nebo hyperkorektní část společnosti znovu ukázala, že postrádá smysl pro humor a sama sebe bere příliš vážně?

Spor o prsa Korejky? Šípová se ostře pustila do Pirátů: Ženám se ve straně dobře nedýchá

Piráti na svém fóru řeší incident, ke kterému došlo krátce po odehrání finálového klání v Kataru. Pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík totiž k těsnému vítězství fotbalistů Argentiny nad Francií napsal, že bylo „o prsa korejské ženy“. Ve sportu běžně používaná hláška však naštvala některé jeho kolegy. Ohradila se například senátorka Adéla Šípová (za Piráty), která nyní kvůli své reakci čelí na sociálních sítích posměchu. Z pozdějšího vyjádření Šípové vychází, že se jí příliš nezastali ani členové Pirátů. Politička na fóru strany nešetřila kritikou.

Třídní schůzky, nebo Senát? Pirátka to kvůli „fňukání“ schytala, rýpl si i Kalousek

Jít na třídní schůzky svých dětí, nebo se zúčastnit schůze horní komory Parlamentu? Nad touto otázkou přemýšlela senátorka Adéla Šípová (za Piráty). O radu požádala uživatele na Twitteru. Dostalo se jí mnoho odpovědí včetně ironických reakcí. Zapojil se například i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) či europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Ženy by neměly pít jako muži. Stávají se závislé a rodí málo potomků, tvrdí bezdětný Kaczynski

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczynski vyvolal pozdvižení svými výroky o ženách. Bývalý premiér se v řeči věnoval nízké porodnosti v zemi a mimo jiné ji přičítal oblibě mladých žen v alkoholu. Ve své myšlence pokračoval s tím, že ženy si závislost na alkoholu vypěstují daleko rychleji než muži. Přidal ještě anekdotu, podle které se alkoholičky na rozdíl od svých mužských protějšků nedokážou vyléčit. Feministická skupina svolala v reakci protest před jeho domem.

Morgan: Transgender vzpěračka na OH je katastrofa. To vidí každý i s polovinou mozku

Nepohodlnou, ale nezvratnou pravdou je, že povolení startu první transgender ženy na olympiádě je pro ženský sport katastrofou a porušením olympijských zásad. Novinář Piers Morgan to uvedl pro web Daily Mail. Údajnou propagací ‚rovnosti‘ při začlenění transgender vzpěračky, vytvořil olympijský výbor novou nerovnost, což podle něj musí vidět každý, kdo má polovinu mozku. „Kde jsou výkřiky feministek?“ ptá se.