CNN Prima News finanční gramotnost

finanční gramotnost

Výpis příspěvků ke štítku „finanční gramotnost“

Lidé chtějí mobil a nevidí, že je splátky budou bolet. Jak předejít dluhové pasti?

8. listopadu 2022 19:56

S blížícími se Vánoci Češi začínají řešit nákup dárků pro své nejbližší. Někteří lidé si na ně budou muset půjčit. Jedná se však o zásadní chybu, shoduje se prezident Asociace inkasních agentur Radek Laštovička a ředitel Nebankovního registru klientských informací Jiří Rajl. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS představili základní poučky, podle nichž by se lidé měli řídit.

Děti na internetu často utrácejí peníze. Chybí jim finanční gramotnost

27. srpna 2020 20:19

Až o 40 % víc dětí trávilo v době koronakrize čas na sociálních sítích nebo hraním on-line her na počítači. Přibývá tak stále více případů, kdy děti na internetu utrácejí značné částky, ať už jde o finanční podporu oblíbených streamerů nebo nákupy tzv. loot boxů. Odborníci rodičům doporučují, aby s dětmi více komunikovali a snažili se jim vštípit finanční gramotnost.

Pandemie obrala o peníze třetinu českých domácností. Většina vyšla s finanční rezervou

13. srpna 2020 21:02

Šest z deseti domácností hlásí, že se koronavirová krize dosud negativně nepromítla do jejich rodinného rozpočtu. Naproti tomu každá třetí přišla o část příjmu a čtyři procenta dokonce o příjem celý. Vyplývá to z aktuálního průzkumu České bankovní asociace (ČBA) provedeného počátkem srpna na více než tisícovce respondentů.