reklama

Firmy zpřísňují hygienická opatření. Chrání tím zaměstnance a své podnikání

Některé firmy v Česku začínají zpřísňovat hygienická opatření. Reagují tak na současnou situaci kolem pandemie koronaviru. Některé zavádějí povinné nošení roušek jak pro své zaměstnance, tak i klienty, jiné měří u vstupu do budovy teplotu. Za vším je snaha zabránit rozšíření nemoci COVID-19.

reklama

Vedení společnosti Linet, která se specializuje na výrobu zdravotních pomůcek a lůžek, rozhodlo zpřísnit opatření už od pondělí. „Zavádíme měření teploty všech osob, které do společnosti vstoupí. Zároveň zavádíme povinnost nošení roušek,“ říká Jakub Polášek, manažer kvality.

Pro větší bezpečnost omezují cestování do zahraničí i v rámci republiky. „Necháváme i zavřenou jídelnu,“ doplňuje. Zaměstnanci jsou také rozděleni do dvou skupin, aby se na pracovišti mohli střídat a snížili tak riziko nákazy.

K tématu

Na aktuální situaci reaguje i největší český internetový prodejce – společnost Alza. Ta se k přísnějším opatřením vrací v rizikových oblastech republiky. „V prodejnách v Moravskoslezském kraji – v Ostravě, Frýdku Místku a v Opavě – máme nastavenou povinnost nošení roušek i pro naše zákazníky,“ popisuje manažer prodejní sítě Alza.cz Ondřej Fabianek. Ve všech ostatních prodejnách zakrytí úst a nosu doporučují. „V každém provozu používáme dezinfekce,“ dodává.

K tématu

K tématu

Společnost Rohlík.cz také zpřísňuje opatření. „Nově jsme zavedli pro kurýry povinnost nosit roušky ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Zároveň častěji dezinfikujeme vozy i sklady,“ tvrdí mluvčí Rohlík.cz Zdeňka Svobodová.

Jiné firmy v Česku od přísnějších hygienických opatření nikdy výrazně neustoupily. Například v továrně na výrobu pneumatik Trelleborg v pražské Hostivaři musejí zaměstnanci provozu stále nosit roušky a měli by dodržovat bezpečnou vzdálenost. „Dezinfikujeme všechny vnitřní prostory, jak kancelářské, tak i společné jednou denně, výrobní po každé směně,“ podotýká viceprezidentka pro lidské zdroje Vladislava Kozáková.

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro deník Blesk uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Antigenní testy jsou pandemické pexeso, kritizují rebelové. Hospodám radí, jak otevřít
Stát z nás během dvou dnů udělal odběrová pracoviště. Zvykáme si, říká ředitel školy
reklama
reklama
Definitivní pravidla: Venku maximálně po dvojicích, na sportovišti 12 lidí s rozestupy

Vláda

Domácí zpravodajství

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?
V Česku zemřelo už přes 28 tisíc lidí s covidem, denní nárůst počtu nakažených zpomaluje
Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké
Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
Další články
reklama
reklama