reklama

Firmy zpřísňují hygienická opatření. Chrání tím zaměstnance a své podnikání

Některé firmy v Česku začínají zpřísňovat hygienická opatření. Reagují tak na současnou situaci kolem pandemie koronaviru. Některé zavádějí povinné nošení roušek jak pro své zaměstnance, tak i klienty, jiné měří u vstupu do budovy teplotu. Za vším je snaha zabránit rozšíření nemoci COVID-19.

reklama

Vedení společnosti Linet, která se specializuje na výrobu zdravotních pomůcek a lůžek, rozhodlo zpřísnit opatření už od pondělí. „Zavádíme měření teploty všech osob, které do společnosti vstoupí. Zároveň zavádíme povinnost nošení roušek,“ říká Jakub Polášek, manažer kvality.

Pro větší bezpečnost omezují cestování do zahraničí i v rámci republiky. „Necháváme i zavřenou jídelnu,“ doplňuje. Zaměstnanci jsou také rozděleni do dvou skupin, aby se na pracovišti mohli střídat a snížili tak riziko nákazy.

K tématu

Na aktuální situaci reaguje i největší český internetový prodejce – společnost Alza. Ta se k přísnějším opatřením vrací v rizikových oblastech republiky. „V prodejnách v Moravskoslezském kraji – v Ostravě, Frýdku Místku a v Opavě – máme nastavenou povinnost nošení roušek i pro naše zákazníky,“ popisuje manažer prodejní sítě Alza.cz Ondřej Fabianek. Ve všech ostatních prodejnách zakrytí úst a nosu doporučují. „V každém provozu používáme dezinfekce,“ dodává.

K tématu

K tématu

Společnost Rohlík.cz také zpřísňuje opatření. „Nově jsme zavedli pro kurýry povinnost nosit roušky ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Zároveň častěji dezinfikujeme vozy i sklady,“ tvrdí mluvčí Rohlík.cz Zdeňka Svobodová.

Jiné firmy v Česku od přísnějších hygienických opatření nikdy výrazně neustoupily. Například v továrně na výrobu pneumatik Trelleborg v pražské Hostivaři musejí zaměstnanci provozu stále nosit roušky a měli by dodržovat bezpečnou vzdálenost. „Dezinfikujeme všechny vnitřní prostory, jak kancelářské, tak i společné jednou denně, výrobní po každé směně,“ podotýká viceprezidentka pro lidské zdroje Vladislava Kozáková.

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama