reklama

Firmy zpřísňují hygienická opatření. Chrání tím zaměstnance a své podnikání

Některé firmy v Česku začínají zpřísňovat hygienická opatření. Reagují tak na současnou situaci kolem pandemie koronaviru. Některé zavádějí povinné nošení roušek jak pro své zaměstnance, tak i klienty, jiné měří u vstupu do budovy teplotu. Za vším je snaha zabránit rozšíření nemoci COVID-19.

reklama

Vedení společnosti Linet, která se specializuje na výrobu zdravotních pomůcek a lůžek, rozhodlo zpřísnit opatření už od pondělí. „Zavádíme měření teploty všech osob, které do společnosti vstoupí. Zároveň zavádíme povinnost nošení roušek,“ říká Jakub Polášek, manažer kvality.

Pro větší bezpečnost omezují cestování do zahraničí i v rámci republiky. „Necháváme i zavřenou jídelnu,“ doplňuje. Zaměstnanci jsou také rozděleni do dvou skupin, aby se na pracovišti mohli střídat a snížili tak riziko nákazy.

K tématu

Na aktuální situaci reaguje i největší český internetový prodejce – společnost Alza. Ta se k přísnějším opatřením vrací v rizikových oblastech republiky. „V prodejnách v Moravskoslezském kraji – v Ostravě, Frýdku Místku a v Opavě – máme nastavenou povinnost nošení roušek i pro naše zákazníky,“ popisuje manažer prodejní sítě Alza.cz Ondřej Fabianek. Ve všech ostatních prodejnách zakrytí úst a nosu doporučují. „V každém provozu používáme dezinfekce,“ dodává.

K tématu

K tématu

Společnost Rohlík.cz také zpřísňuje opatření. „Nově jsme zavedli pro kurýry povinnost nosit roušky ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Zároveň častěji dezinfikujeme vozy i sklady,“ tvrdí mluvčí Rohlík.cz Zdeňka Svobodová.

Jiné firmy v Česku od přísnějších hygienických opatření nikdy výrazně neustoupily. Například v továrně na výrobu pneumatik Trelleborg v pražské Hostivaři musejí zaměstnanci provozu stále nosit roušky a měli by dodržovat bezpečnou vzdálenost. „Dezinfikujeme všechny vnitřní prostory, jak kancelářské, tak i společné jednou denně, výrobní po každé směně,“ podotýká viceprezidentka pro lidské zdroje Vladislava Kozáková.

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří
Do Česka pronikne teplý vzduch z jihu, bude až 7 °C. Ráno komplikovalo dopravu náledí
Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty
Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
reklama
reklama
Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

360°

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Další články
reklama
reklama