reklama

Počet nakažených koronavirem překročil na celém světě hranici 16 milionů lidí

Počet lidí, kteří se již nakazili koronavirem, celosvětově překročil hranici 16 milionů. Uvádí to americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie sleduje globálně.

reklama

Bilance obětí, které zemřely s nemocí COVID-19, se podle JHU blíží 640 tisícům. Nejnovější milion infikovaných přibyl do statistik za pouhé tři dny; hranice 15 milionů padla 22. července.

Největší podíl na rychlém růstu počtu případů měly v posledních dnech Spojené státy, které už registrují přes 4,1 milionu infikovaných, Brazílie s 2,4 miliony a Indie, kde se podle úřadů nakazilo téměř 1,4 milionu lidí. Z evropských zemí je situace nejkritičtější ve Velké Británii, která registruje přes 300 tisíc infikovaných.

Nakažených nyní přibývá rekordním tempem. Světová zdravotnická organizace (WHO) tento týden oznámila, že od čtvrtka do pátku přibylo celosvětově více než 284 tisíc nových případů, což je nejvyšší denní bilance od začátku pandemie.

K tématu

Tento vývoj lze přičíst tomu, že šíření nákazy je na vrcholu v lidnatých státech, jakými jsou právě USA, Brazílie či Indie. Podle agentury Reuters ale počet nových případů v uplynulém týdnu rostl v téměř 40 zemích po celém světě.

Týká se to například Austrálie, Japonska, Bolívie, Súdánu, Bulharska, Belgie či Izraele. Nákaza se objevila už v téměř všech zemích světa, první případ v neděli oficiálně oznámila i KLDR.

V Česku v sobotu podle ministerstva zdravotnictví přibylo 131 potvrzených případů COVID-19, což je nejnižší denní přírůstek v tomto týdnu. O víkendech ale bývá méně testů, a tedy i méně potvrzených případů.

Denní počet potvrzených případů tento týden čtyřikrát po sobě přesáhl dvě stovky. Od začátku března, kdy byl nový koronavirus v Česku objeven poprvé, se jím prokazatelně nakazilo 15 212 lidí. Téměř 9 600 z nich už se vyléčilo a 368 pacientů zemřelo.

K tématu

Další hlavní zprávy

Německo mírní cestovní omezení. S negativním testem už Češi nemusí do karantény
Vrána o ztrátě manželky: Nedělá mi problém se o tom bavit. Ale občas mě to semele
Rodinná oslava jako ohnisko zmutovaného viru. Na Opavsku skončilo 25 lidí v karanténě
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Americká armáda projede Českem. Přesun tří konvojů bude trvat několik dní
Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem
Fotka kosí rodinky zvítězila v Czech Nature Photo. Vznikla na toaletě, říká autor
Zahrádky bez wifi zůstanou. Zabrání to šíření viru, vzkazuje ministerstvo
Další články
reklama
reklama