reklama

firmy

Výpis příspěvků ke štítku „firmy“

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

19. ledna 2022 08:56

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

18. ledna 2022 19:43

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Zdravotníci se nemusí testovat tak často nebo vůbec

18. ledna 2022 18:23

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Pro zaměstnance platí povinnost se dvakrát týdně testovat. Jenže pracovníci sociálních služeb a zdravotníci, kteří mnohdy přichází do kontaktu s rizikovými pacienty, se testují jen jednou týdně. Tedy ti neočkovaní. Očkovaní se nemusí testovat vůbec. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Paradox testů ve firmách: Odhalily 4500 nakažených, ale neví se, z kolika testovaných

18. ledna 2022 12:46

Za pondělí zaměstnavatelé nahlásili 4 509 pozitivních samotestů na COVID-19 svých pracovníků. Informoval o tom mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet lidí, kteří se v pondělí testovali, ale není znám, protože se hlásí jen pozitivní případy. Povinnost mají všichni pracovníci včetně OSVČ, kteří se na svém pracovišti potkávají s dalšími osobami.

Žádné testy ve školách, očkování ve firmách a uznávaní protilátek aneb Proč Válek otočil

12. ledna 2022 07:34

Sliby ministra Vlastimila Válka (TOP 09) v souvislosti s koronavirem z období kolem voleb vzaly po jeho jmenování za své. Zatímco ještě v říjnu prohlašoval, že nebude chtít plošné testování ve školách, soustředí se na očkování ve firmách a na univerzitách a dá zelenou uznávání protilátek, v novém roce je vše jinak. Nutno říct, že částečně je na vině nová varianta koronaviru omikron. Ministr zřejmě úplně nepočítal s tím, že dojde k tak zásadní změně situace.

reklama