firmy

Výpis příspěvků ke štítku „firmy“

PŘEHLEDNĚ: „Seznam hanby“. Které známé firmy nadále působí na ruském trhu?

Pokud platíte daně v Rusku, nesete díl viny za umírání lidí na Ukrajině. To Kyjev dlouhodobě vzkazuje západním společnostem, které se ani po dvou letech od vypuknutí invaze nestáhly ze země vedené Vladimirem Putinem. Za posledních 24 měsíců podnikání v Rusku značně omezilo nebo úplně ukončilo mnoho velkých hráčů. Kdo naopak na takzvaný „seznam hanby“ stále patří? Redakce CNN Prima NEWS připravila podrobný a přehledný výčet.

Firemní vzdělávání není jen klišé. Expert radí, jak upoutat pozornost zaměstnanců

Každý výjimečný příběh začíná odhodláním a vášní, a tak je tomu i v případě Valéra Dzvonika, expertního trenéra a development specialisty v O₂. Jeho vášní je vzdělávání. Vystudoval andragogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, absolvoval zahraniční studijní i pracovní stáže a již více než 10 let vede rozvojové kurzy pro zaměstnance, na které se stojí „fronta“.

Odstartoval 22. ročník největší komunikační soutěže v Česku. Registrujte se na Zlatý středník

PR Klub zahájil 22. ročník komunikační soutěže Zlatý středník, která si udržuje přední postavení v počtu přihlášek na tuzemském trhu. Účastníci komunikačních projektů a firemních médií mohou i letos soutěžit v 20 hlavních a 9 oborových kategoriích. Pro Slovensko se zároveň soutěž otevírá již popáté. Novinkou soutěže je zdůraznění efektivity projektů a nový soutěžní systém. Přihlašovatelé mají možnost do 7. února využít zvýhodněné „early birds“ registrace. Slavnostní vyhlášení top komunikátorů Česka a Slovenska se uskuteční v září. A ti nejlepší opět postoupí do celosvětové soutěže World Public Relations and Communication Awards, která v září navazuje.

NKÚ: Firmám během covidu rostl zisk, i tak si přišly v dotacích od státu na miliardy

Miliardy z programu Antivirus na udržení pracovních míst v době covidu dostaly od státu i firmy, kterým rostl zisk a počet zaměstnanců. V jednom ze tří režimů programu stát navíc nesl téměř sto procent nákladů na udržení pracovních míst, což bylo proti zásadě uplatňované v ostatních zemích Evropské unie, kde tyto náklady stát sdílel se zaměstnavateli a zaměstnanci. Pokud by se dodrželo pravidlo částečné kompenzace, stát by ušetřil až 4,4 miliardy korun. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) za roky 2020 a 2021.

Státní ČEPS dostal zelenou k převzetí NET4GAS. Za provozovatele plynovodů utratí miliardy

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil státní firmě ČEPS nákup provozovatele plynovodů NET4GAS. Informoval o tom v tiskové zprávě. Akvizici, která nemá přesáhnout částku pěti miliard korun, v září schválila vláda. Transakce má zvýšit energetickou bezpečnost České republiky, protože NET4GAS vlastní výlučnou licenci pro přepravu zemního plynu v Česku.

AI a lidstvo: Potenciál k lepšímu žití, nebo hrozba? Odborníci mají jasno

Velká příležitost, potenciál i hrozba. O umělé inteligenci se toho za poslední roky napsalo více než dost. Jedni ji vítají s nadšením, druzí na ni hledí s obavami z toho, co všechno může přinést. Jasné je jedno. Své místo v lidském světě má jisté a čím dál častěji dokazuje, že umí být velmi platná. Takto AI vnímá i Ministerstvo průmyslu a obchodu, podle kterého může národům napříč planetou přinést vyšší kvalitu života.

Učitelé se zlobí: Na demonstraci byli proruští kolaboranti. Středulův debakl, míní Zdechovský

Propojení odborářské demonstrace s lidmi od Jindřicha Rajchla je naprostým zneužitím situace nepedagogických pracovníků. Na sociálních sítích to uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podobně se vyjádřila i Učitelská platforma, která se od akce odborů distancovala. Mnoha kritikům se nepozdávala účast Daniela Sterzika, který vystupuje pod přezdívkou Vidlák. Ve veřejném prostoru proslul lhaním o odpojování elektroměrů ČEZ.

Válečná schizofrenie? Ukrajinci dodávají Rusům díly pro letadla a vrtulníky, tvrdí novináři

Ruská společnost Avia-FED-Servis od začátku války na Ukrajině importovala do Ruska náhradní díly k letadlům a vrtulníkům z Ukrajiny za nejméně 370 milionů rublů (93 milionů korun). V pondělí to uvedl ruský investigativní portál Važnyje istorii, který se na dovoz náhradních dílů do Ruska zaměřil spolu s investigativní skupinou OCCRP. Jedním z hlavních dodavatelů ruské společnosti je podle novinářů strojírenská firma z ukrajinského Charkova FED.

PŘEHLEDNĚ: Dlouhý „seznam hanby“. Podívejte se, které firmy nadále působí v Rusku

Pokud platíte daně v Rusku, způsobujete umírání lidí na Ukrajině. To vzkazuje dlouhodobě Kyjev společnostem, které se ani více než rok a tři čtvrtě po vypuknutí ruské invaze nestáhly ze země vedené Vladimirem Putinem. Za poslední měsíce podnikání v Rusku značně omezilo, nebo úplně ukončilo několik dalších velkých hráčů. Kdo naopak na takzvaný „seznam hanby“ stále patří? Redakce CNN Prima NEWS připravila podrobný a přehledný výčet.

PŘEHLEDNĚ: Stávkovat budou v pondělí školy, dopravci i firmy. Kde bude omezený provoz?

Jedněm vadí platy, jiným konsolidační balíček. I přes rozdíly ale odboráři svorně na pondělí 27. listopadu napříč republikou připravují protestní akce. Část průmyslu nebo školy plánují rovnou stávku. Dopravci se protestů zúčastní spíše symbolicky, a to například oblečením výstražných vest. Podívejte se, jak se stávka a protesty dotknou jednotlivých odvětví.