reklama

firmy

Výpis příspěvků ke štítku „firmy“

Špičák: Vyhazov kvůli odmítnutí očkování? Brutální praktiky, právní řád to neumožňuje

13. srpna 2021 14:49

Český právní řád v současnosti neumožňuje, aby zaměstnanci dostali vyhazov, pokud odmítnou očkování. Tvrdí to Julius Špičák, poslanec za hnutí ANO a místopředseda poslaneckého výboru pro zdravotnictví. Z právního hlediska vnímá podobné praktiky jako brutální. „Co se týče povinného očkování, to se bez úpravy zákona neobejde,“ dodal v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Bábek: Stále jen testujeme zdravé lidi místo toho, abychom se uměli postarat o nemocné

12. srpna 2021 21:59

Šéf Podnikatelských odborů Radomil Bábek se podivuje nad testováním zaměstnanců na přítomnost koronaviru ve firmách. Podle něj se neustále testují zejména jen zdraví lidé, zatímco pokulhává péče o nemocné. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Dokládá to na příkladu z konce července, kdy byly ve firmách provedeny desítky tisíc testů, které ale odhalily jen kolem stovky pozitivních osob.

Ekonom: Dva dny volna mohou být pro firmy likvidační. Rozdávání aut by bylo levnější

3. srpna 2021 22:24

Premiér Andrej Babiš (ANO) nabádá firmy, aby svým zaměstnancům, kteří se nechají očkovat proti covidu, daly dva dny volna. Podle ekonoma Lukáše Kovandy se však jedná o příliš drahý špás. „S experty to nikdo nekonzultoval. Za mě je to příliš drahé opatření, které bude stát hodně peněz. Kdybychom v očkovací loterii rozdávali automobily, tak to bude daleko levnější,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Bude se Maláčová se Stropnickým účastnit dalších kontrol ve firmách?

26. července 2021 12:35

Sociální demokracie na pondělí naplánovala tiskovou konferenci, které se zúčastní místopředsedkyně strany a ministryně práce Jana Maláčová, místopředsedkyně poslaneckého klubu Kateřina Valachová a kandidát do Poslanecké sněmovny Matěj Stropnický. Maláčová mimo jiné zodpoví, jestli další kontroly firem, kterých se chce nadále účastnit se svým poradcem Stropnickým, považuje za kampaň, nebo pouhou pomoc zaměstnancům.

Od lidí mám tisíce podnětů na kontroly firem. Budu pokračovat, říká Maláčová po kritice

22. července 2021 22:48

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chce v příštích týdnech účastnit dalších kontrol ve firmách. Podle ní její přítomnost při inspekčních akcích zvyšuje zájem o téma pracovních podmínek. Řekla to ve čtvrtek novinářům. Uvedla, že její poradce Matěj Stropnický má pracovní agendu na starosti a přesvědčuje se o situaci v praxi. Kritiku přítomnosti ministryně při kontrole ve čtvrtek předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček označil za hysterii, podle něj se Maláčová zastává zaměstnanců.

reklama