reklama

firmy

Výpis příspěvků ke štítku „firmy“

Bude se Maláčová se Stropnickým účastnit dalších kontrol ve firmách?

Sociální demokracie na pondělí naplánovala tiskovou konferenci, které se zúčastní místopředsedkyně strany a ministryně práce Jana Maláčová, místopředsedkyně poslaneckého klubu Kateřina Valachová a kandidát do Poslanecké sněmovny Matěj Stropnický. Maláčová mimo jiné zodpoví, jestli další kontroly firem, kterých se chce nadále účastnit se svým poradcem Stropnickým, považuje za kampaň, nebo pouhou pomoc zaměstnancům.

Od lidí mám tisíce podnětů na kontroly firem. Budu pokračovat, říká Maláčová po kritice

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chce v příštích týdnech účastnit dalších kontrol ve firmách. Podle ní její přítomnost při inspekčních akcích zvyšuje zájem o téma pracovních podmínek. Řekla to ve čtvrtek novinářům. Uvedla, že její poradce Matěj Stropnický má pracovní agendu na starosti a přesvědčuje se o situaci v praxi. Kritiku přítomnosti ministryně při kontrole ve čtvrtek předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček označil za hysterii, podle něj se Maláčová zastává zaměstnanců.

Fatální pandemie. V maloobchodu ji nepřečkalo 2 000 firem a 10 000 živnostníků

Dlouhou uzávěru ekonomiky způsobenou bojem proti koronaviru letos v maloobchodu nepřečkalo více než 2 000 firem a 10 000 živnostníků. Aktuálně je podle statistik poradenské a analytické společnosti Dun & Bradstreet v Česku registrováno 34 000 společností a přes 173 000 osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), které podnikají v maloobchodu. Je to nejméně od roku 2016.

Havlíček: Chceme se vyhnout chybám z léta. Dovolené byly jednou z příčin další vlny

„Naše vláda rozvolňuje opatrně, zatímco opozice a především Piráti by nejradši všechno uvolnili okamžitě.“ V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to prohlásil vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček (za ANO). Ve vysílání také zmínil, jak by měla vypadat další fáze rozvolnění či na jak dlouho se počítá s testováním ve firmách. A mluvil i o dovolených a s nimi spojenými PCR testy.

reklama