Football Fanatics: Rasistická Sparta? Zdá se, že severská cesta zavírá dveře exotice

Sparta Praha má momentálně na svědomí výjimečnou šňůru. Bohužel už ne chvályhodnou. V zápasech „Letenských“ se upeklo pět remíz v řadě, což nahrává úvahám, zda v létě posilovali dostatečně. Na zoubek transferové politice sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického se podíval pořad Football Fanatics na CNN Prima NEWS.

Pražský klub „vybojoval“ pátou remízu v řadě s Baníkem Ostrava. V začátku domácí soutěže tak nezdravě ztrácel a titul mu zase jednou utíká. Přitom nová sezona se měla nést ve znamení revoluce, když si na lavičku stoupl dánský odborník Brian Priske.

„Kádr si samozřejmě bude sedat. Trochu mrzuté je, že Sparta nesbírala remízy v zápasech s Barcelonou, Interem Milán a Slavií, což byl los Plzně, ale s – v lepším případě – středem ligové tabulky,“ glosuje moderátor pořadu Football Fanatics Mikoláš Tuček. Připojuje, že zatímco Priske by měl dostat čas, začalo se pomalu spekulovat o roli sportovního ředitele Tomáš Rosického.

„Poté, co bylo naprosto jasné, že Spartu po konci kariéry Bořka Dočkala trápí kreativita, udělali poslední přestupový den – počkejte si na to – pátého brankáře,“ pokračuje Tuček.

Rosický k tomu poznamenal, že měl rozjednané různé hráče. Ale toto žádané zboží nakonec nepřišlo kvůli tomu, že se Sparta neslavně nedostala do pohárů po fiasku ve 2. předkole Evropské konferenční ligy s norským Vikingem. „Noe stavěl archu před bouří, nikoliv po bouři, tedy po vypadnutí z evropských pohárů. Kdyby Priske dostal solidní posily hned, mohli jsme se koukat aspoň na Konferenční ligu. Není to tak nemyslitelné, hraje ji i Slovácko,“ zhodnotil moderátor.

Při pohledu na kádr Sparty se nemůže ubránit dojmu, že preferovaná severská cesta je cesta ryze „bílá“. „Jdu na nesmírně tenký led a rychle dodám, že rasismus v jakékoliv formě je mi skutečně odporný. Ale při pohledu na soupisky ostatních týmů se nemůžu zbavit myšlenky, že pro exotičtější hráče je kabina Sparty zavřená,“ říká.

Slavia má takových fotbalistů osm, vedoucí Plzeň čtyři. Aspoň jednoho většina ligy. „Není to o žádné pozitivní diskriminaci. Je to o nalezení dostupných posil na přestupovém trhu. Donesou fyzičku, nasazení a rychlost, kterou v českých podmínkách budeš draze přeplácet, pokud ji vůbec najdeš,“ uzavírá Tuček.

Tagy:
AC Sparta Praha fotbal sport posily Mikoláš Tuček Football Fanatics Tomáš Rosický Matěj Kovář