FSB

Výpis příspěvků ke štítku „FSB“

Zavedení cel byla poslední kapka. Začali jste ekonomickou válku, zní z Podněstří k Moldavsku

Napětí v mezinárodně neuznaném Podněstří narůstá. Země, která je právně součástí Moldavska, ale reálně je samostatným státem podporovaným Ruskem, požádala Moskvu o ochranu před Kišiněvem. Tomu již zřejmě došla s rebely trpělivost a uvalil na společnosti z Podněstří povinnost odvádět nová cla, což ještě zhoršuje již tak špatnou ekonomickou situaci. Kreml v Podněstří udržuje svou vojenskou přítomnost a vyhovět zmíněnému požadavku je prý jednou z jeho priorit.

Ruský agent, lídr separatistů a nepohodlný kritik. Kdo je zadržený nacionalista Girkin?

Rusové zadrželi někdejšího lídra doněckých separatistů a nacionalistického bloggera Igora Girkina, známého rovněž jako Igor Strelkov. Podle jeho ženy byl odvezen neznámo kam a obviněn z extremismu. Ačkoliv v minulosti byl Girkin jasným podporovatelem Kremlu proti Ukrajině, v posledních měsících platí za jednoho z nejostřejších kritiků prezidenta Vladimira Putina. S invazí na Ukrajinu souhlasil, ale tepal ruské vedení za jeho kroky. Kdo je tato dříve prominentní postava, o níž se hovořilo i jako o možném důstojníkovi tajných služeb, vlastně zač?

Porazili jsme diverzanty v Belgorodské oblasti, tvrdí Rusové. Stále bojujeme, říká druhá strana

Aktualizováno

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že se silám Moskvy podařilo zpátky na Ukrajinu zatlačit zbytky jednotek, které v pondělí pronikly do Belgorodské oblasti. Více než 70 útočníků byl zabito, citovala agentura Reuters z prohlášení ministerstva. Podle Denise Nikitina, který velí Ruskému dobrovolnickému sboru, jenž se akce účastní, však operace stále pokračuje. Oblast v úterý zrušila režim protiteroristické operace, který zavedla v pondělí, sdělil v odpoledních hodinách tamní gubernátor Vjačeslav Gladkov. Ve válečných podmínkách nelze žádná tvrzení bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Trapné záběry z Kremlu: Putin marně čekal na potlesk. Při projevu měl odhalit svou paranoiu

Ruský vládce Vladimir Putin při středečním projevu k 17 novým velvyslancům řekl, že válku na Ukrajině způsobily svým chováním Spojené státy. Po svém proslovu pak marně čekal na potlesk. Viditelně nesvůj pak ze sálu odešel, aniž by velvyslancům podal ruku. Podle médií se tak ukázala jeho údajná paranoia, o které před časem promluvil bývalý příslušník ruské FSO.

Putinův dvojník, herci z FSB a předpřipravený scénář aneb Pochybnosti o cestě do Mariupolu

Údajná cesta ruského diktátora Vladimira Putina na okupovaný Krym a do Mariupolu obsahuje nejednu pochybnost. Mnozí kritici poukazují na nesrovnalosti a zároveň se ptají, zda ke zmíněným návštěvám vůbec došlo. Představitelé Kyjeva naznačují, že celá událost mohla být nahraná, přičemž neměli chybět nastrčení herci z ruských tajných služeb ani Putinův dvojník.

CNN: Vysoce postavení Rusové prchají. Na muže, který jim pomáhá, byl spáchán atentát

Počet vysoce postavených Rusů, kteří kvůli nesouhlasu s válkou na Ukrajině utekli na Západ, roste. Často jde například o generály či zaměstnance tajných služeb. Někteří z nich spolupracují se západními rozvědkami a přinášejí informace o dění v ruských zpravodajských službách. Sebe i své rodiny tak vystavují velkému nebezpečí. O jejich činnosti píše v novém článku CNN.