FSB

Výpis příspěvků ke štítku „FSB“

CNN: Vysoce postavení Rusové prchají. Na muže, který jim pomáhá, byl spáchán atentát

26. ledna 2023 18:39

Počet vysoce postavených Rusů, kteří kvůli nesouhlasu s válkou na Ukrajině utekli na Západ, roste. Často jde například o generály či zaměstnance tajných služeb. Někteří z nich spolupracují se západními rozvědkami a přinášejí informace o dění v ruských zpravodajských službách. Sebe i své rodiny tak vystavují velkému nebezpečí. O jejich činnosti píše v novém článku CNN.

Putin přiznal problémy na Ukrajině. Tajnou službu pověřil novými úkoly, chce odhalit zrádce

20. prosince 2022 12:29

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý oznámil, že tajná služba FSB společně s dalšími organizacemi započnou plošné operace s cílem udržet v zemi ústavní pořádek. Zpravodajci si mají posvítit na občany, masové akce nebo na ochranu hranic. Operace rozvědky se mají týkat i anektovaných regionů na Ukrajině.

Operujeme i na území Ruska, přiznal velitel ukrajinské rozvědky a popsal novou fázi války

20. prosince 2022 06:04

Ruský prezident Vladimir Putin měl podle informací ukrajinské vojenské rozvědky odložit invazi na Ukrajinu celkem třikrát, uvedl podle agentury Unian zástupce šéfa zpravodajské služby Vadym Skibickyj. Do ofenzívy ho měli přitom tlačit představitelé Federální bezpečnostní služby (FSB). Skibickyj v rozhovoru také řekl, že po osvobození Chersonu vstoupila válka do nové fáze. Nyní se ruské jednotky soustředí kolem Luhanské a Doněcké oblasti.

Není nikdo, kdo by Putina zastavil. Ruský agent odhalil diskuzi o použití jaderných zbraní

2. prosince 2022 06:02

Ruští představitelé diskutovali o potenciálním použití jaderných zbraní na Ukrajině. Dokazovat to má elektronická pošta, o níž se agent ruské Federální bezpečnostní služby (FSB) podělil s ruským aktivistou Vladimirem Osečkinem. E-maily kromě případného nasazení zbraní hromadného ničení pojednávají také o osobě Vladimira Putina. Nejmenovaný agent s přezdívkou „Vítr změny“ označil ruského prezidenta za osobu s narcistickými poruchami vyvolanými komplexy z dětství.

Masakr mezi okupanty v baru. Opilé ruské vojáky vytočili agenti FSB, navzájem se postříleli

1. září 2022 16:45

Web Yahoo News se dostal k interním dokumentům, ze kterých vyplývá, že v ukrajinském Chersonu došlo v červnu k podivnému incidentu mezi ruskými složkami. Agenti Federální služby bezpečnosti (FSB) tam měli obořit na vojáky Moskvy, kteří popíjeli alkohol v tamním podniku. Opilci na oplátku vytáhli zbraně, při potyčce zemřeli tři lidé.

Expert: Putina vynesly k moci krvavé lži. Musí mít na svědomí hrůzy, o kterých nevíme

15. srpna 2022 14:16

Vladimir Putin se kdysi dostal k moci zásluhou lží a vražd na vlastním obyvatelstvu. Celé to proběhlo v režii tajných služeb FSB. Důkazy přináší nová kniha Rusko v plamenech, jejíž spoluautor Tomáš Lemešani v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje brutální cynismus vládce Kremlu i jeho strach. Kniha je postavená mimo jiné na svědectvích bývalého agenta FSB Alexandra Litviněnka, který byl před 16 lety na příkaz Moskvy otráven.

Rusové zatkli v nemocnici vědce s rakovinou, ve vazbě zemřel. Policie zničila i jeho pomník

4. července 2022 12:12

Ruská policie zničila v akademickém městečku v Novosibirsku spontánně vytvořený pomníček věnovaný místnímu vědci Dmitriji Kolkerovi (54), který o víkendu zemřel ve vyšetřovací vazbě v Moskvě. Stalo se tak tři dny poté, co Kolkera agenti tajné služby odvlekli z nemocnice v Novosibirsku, kde byl vědec hospitalizován v posledním stadiu rakoviny. Oznámil to web Meduza s odvoláním na místní novináře.

Перехвачен разговор российских полковников: Путин пи*орас а Шойгу некомпетентный профан

3. června 2022 17:57

Опубликована личная беседа двух разъяренных российских полковников, это позор для Кремля. В нем офицеры критиковали ход войны и не жалели пошлых оскорблений в адрес непосредственно главы государства Владимира Путина. А министра обороны РФ Сергея Шойгу охарактеризовали как некомпетентного в военном деле. Разговор, показывающий падение морального духа в армии, был опубликован Радио Свободная Европа.

Unikl rozhovor mezi ruskými plukovníky: Putin je sr*č a Šojgu neschopný amatér

2. června 2022 18:33

Soukromý hovor dvou rozčilených ruských plukovníků, který utekl na veřejnost, je pro Kreml ostudou. Důstojníci v něm kritizovali postup války a nešetří vulgárními nadávkami přímo na hlavu země Vladimira Putina. A ministra obrany Ruské federace Sergeje Šojgua označili za nekompetentního ve vojenských záležitostech. Rozpravu, která svědčí o narušení morálky v armádě, zveřejnilo Rádio Svobodná Evropa.