G20

Výpis příspěvků ke štítku „G20“

Jednání s Putinem nebude možné, zatknou ho. Svoboda varuje před dopadem rozhodnutí soudu

Jak chtějí Ukrajinci jednat s někým, kdo by měl jít za mříže? Rozhodnutí soudu vydat na Putina zatykač nevítám, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). O míru by se dle něj nyní mohlo jednat pouze v zemi, která neuznává mezinárodní tribunál. Spolupracovník Ústavu mezinárodních vztahů Filip Tesař však následně vyjmenoval celou řadu států, kam může ruský vládce bez obav vycestovat.

Tragický omyl? Raketu odpálili Ukrajinci, mířili na ruskou střelu, shodují se zdroje z USA

Aktualizováno

Podle předběžných zjištění zřejmě vypálily raketu, která v úterý zasáhla Polsko, ukrajinské ozbrojené síly, když mířily na přilétající ruskou střelu. Napsala to ve středu agentura AP s odvoláním na tři nejmenované americké činitele, tvrzení podpořil i generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg. I americký prezident Joe Biden předtím prohlásil, že vzhledem k její trajektorii je nepravděpodobné, že by raketa byla odpálena z Ruska.

Překonejme neshody, vyzval Biden Si Ťin-pchinga. Oba odsoudili harašení jadernými zbraněmi

Aktualizováno

Americký prezident Joe Biden a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching se v pondělí shodli na tom, že jaderná válka by nikdy neměla nastat a že ji ani nelze vyhrát. Zdůraznili také svůj odpor vůči použití nebo hrozbě použití jaderných zbraní na Ukrajině. Oznámil to Bílý dům po první schůzce obou prezidentů na indonéském ostrově Bali, kde se v úterý a ve středu koná summit skupiny velkých světových ekonomik G20.

Sergej Lavrov měl být po příletu na summit G20 hospitalizován se srdcem. Lež, tvrdí Rusové

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov byl v pondělí po příletu na summit skupiny velkých světových ekonomik G20, který se koná na indonéském ostrově Bali, převezen do nemocnice. Podle guvernéra ostrova Bali se ale jednalo jen o prohlídku a šéf ruské diplomacie se těší dobrému zdraví. Nepotvrdily se tak informace agentury AP, podle nichž byl Sergej Lavrov hospitalizován kvůli problémům se srdcem.

Biden se setká se Si Ťin-pchingem. Na stole bude Tchaj-wan i vztahy Číny k Rusku

Americký prezident Joe Biden se v pondělí osobně sejde se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Oznámil to ve čtvrtek Bílý dům. Oba prezidenti budou v Indonésii na summitu skupiny velkých světových ekonomik G20. První osobní setkání za Bidenova prezidentského mandátu se uskuteční v době rostoucího napětí mezi USA a Čínou, zejména kvůli Tchaj-wanu a vzájemným obchodním vztahům. Vedle toho by oba státníci měli debatovat i o vztazích Číny k Rusku.

Tvrdý útok Ukrajinců na jihu. Rusové přišli o desítky vojáků i sklady zbraní

Rusové utrpěli velké ztráty na jihu Ukrajiny. Ruská vojska na některých úsecích fronty ztrojnásobila intenzitu svých bojových akcí a podnikají až 80 útoků denně proti ukrajinským obráncům, uvedl náčelník ukrajinského generálního štábu Valerij Zalužnyj. Volodymyr Zelenskyj se nezúčastní nadcházejícího summitu G20, pokud na něm bude přítomen Vladimir Putin.

Vrazi patří do vězení, ne k jednacímu stolu. Čeští politici se ostře pustili do Lavrova

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov předčasně opustil schůzku velkých světových ekonomik G20 na indonéském Bali. Nakonec jednal jen s čínským partnerem či s delegací Brazílie a Mexika. Někteří z politiků se s ním nechtěli setkat. Z davu novinářů také začaly padat otázky ohledně války na Ukrajině. Lavrov beze slova odešel. Do blízkého spolupracovníka Vladimira Putina se pustili i čeští politici. Lavrova označují za vraha a zločince.

Nechte otevřené hranice. Zatím nevíme, zda je omikron skutečná hrozba, uvedla WHO

Zatím není jasné, zda nová varianta koronaviru nazvaná omikron je ve srovnání s jinými variantami viru SARS-CoV-2 nakažlivější nebo způsobuje závažnější onemocnění, oznámila v neděli Světová zdravotnická organizace (WHO). Vyzvala, aby proto „hranice zůstaly otevřené“. Uzavírání hranic a rušení leteckého spojení s jeho zemí kritizoval také jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa.