CNN Prima News Gary Lineker

Gary Lineker

Výpis příspěvků ke štítku „Gary Lineker“

Šílenství kolem fotbalové ikony jako vlastní gól BBC. Stanice zabloudila ve svých pravidlech

14. března 2023 14:53

Gary Lineker se v posledních dnech dostal do titulků médií daleko masivnějším způsobem, než když ještě sázel góly za anglickou reprezentaci. Už roky kormidluje vlajkovou loď sportovního vysílání stanice BBC, která se ale před pár dny rozhodla fotbalovou ikonu kvůli tweetu mířenému proti vládě hodit přes palubu. Po bouři – kritice, bojkotech kolegů – vytáhla moderátora zpět. Ale zmatek přetrvává.

Poprask v Británii. BBC odstavila fotbalovou legendu kvůli kritice migračního zákona

10. března 2023 23:40

Bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace Gary Lineker nebude uvádět fotbalový pořad na BBC, dokud s televizí neuzavře dohodu o tom, jak má používat sociálních sítě. Informovala o tom v pátek britská veřejnoprávní stanice. Lineker před několika dny na Twitteru kritizoval novou azylovou politiku britské vlády a přirovnal výrazy zákonodárců o migrantech k těm, které se používaly v nacistickém Německu.

Jsem gay, řekl fotbalista a v Anglii způsobil šílenství. Statečnost chválil i premiér

18. května 2022 12:23

Přijít s coming outem by nemělo být v roce 2022 nic zvláštního. Přesto, když 17letý Jake Daniels před pár dny oznámil, že je gay, britské prostředí ho oslavovalo jako hrdinu a vzor, premiér Boris Johnson mu děkoval za statečnost. Proč takové haló? Teenager je fotbalistou a v profesionálním sportu stále představuje homosexualita, především u mužů, tabu.

Dluhy, Messi pryč, dobročinnost hráčů. Kudy vede pro Barcelonu cesta z krize?

19. srpna 2021 13:49

Když v březnu proběhla v kancelářích stadionu Camp Nou policejní razie a zatkla i v tu chvíli už bývalého ředitele slavné Barcelony Josepa Mariu Bartomeua, bylo jasné, že k ideálnímu fungování měl klub daleko. To, co napáchalo předchozí vedení, může klub brzdit mnoho dalších let. Nejviditelnějším důsledkem posledních dní je odchod Lionela Messiho.

Simulací rozesmál svět i parťáky. Bonucci zázračně uzdraveného Immobileho hájil

6. července 2021 20:09

Tak jako budou mít fotbaloví fanoušci ještě dlouho v živé paměti gól Patrika Schicka z poloviny hřiště, nezapomenou jistě ani na to, co ve čtvrtfinále Eura předvedl proti Belgii italský útočník Ciro Immobile. Zatímco na Schickovu parádu přicházely pochvaly z celého světa, simulantské vystoupení forvarda výběru Roberta Manciniho se dočkalo veřejného odsouzení. Spoluhráč Leonardo Bonucci šel proti proudu a Immobileho se zastal.

To není červená karta, tohle není penalta. Linekerovy zvláštní soudy dráždí fanoušky

30. června 2021 20:32

Byl jedním z nejlepších anglických útočníků v historii a věhlas si z trávníků přenesl také do života po kariéře. Gary Lineker se stal uznávaným expertem a také moderátorem nejsledovanějších fotbalových pořadů ve Velké Británii. Cokoliv řekne, o tom se pak na ostrovech mluví. Často nabízí neotřelé pohledy, které se těší velké oblibě. Během Eura ale svůj početný fanclub nejednou pobouřil.

Proč dostal Kamara trest? Rána pěstí po rasismu podle Linekera a dalších nic neznamená

14. dubna 2021 19:34

UEFA rozhodla. Ondřej Kúdela rasisticky urazil Glena Kamaru a kvůli tomu si na mezinárodní scéně nezahraje 10 zápasů. Nezůstalo však pouze u trestu pro stopera Slavie Praha. Stopku dostal také hráč Rangers FC, který si měl v osmifinálovém utkání Evropské ligy vyslechnout „you're fuc*ing monkey“. Po vyhroceném duelu fyzicky napadl Kúdelu. Třízápasový distanc pro Kamaru na „ostrovech“ nechápou. Nespokojenost vyjádřila i ikona anglického fotbalu Gary Lineker.

Lineker a spol. se obávají demence. Omezme hlavičkování, vyzývá fotbalová legenda

17. března 2021 13:02

Gary Lineker platí za jednoho z nejlepších útočníků, kterého kdy Anglie měla. 60letý odchovanec Leicesteru City vstřelil v Premier League 192 gólů, další sázel například v dresu Barcelony. Coby útočník dal dost ze svých branek hlavou, k tomu uprostřed pole absolvoval nespočet vzdušných soubojů, u kterých musel zapojit horní část těla. A ta si nijak neodpočinula ani při trénincích. Fotbalová legenda má nyní strach, že mu kvůli častému hlavičkování v minulosti hrozí demence. A není sám.