CNN Prima News gayové

gayové

Výpis příspěvků ke štítku „gayové“

Vraždění v Bratislavě poslance nezlomilo. Slováci partnerské soužití nezavedou

Ani vražda dvou mladých gayů a tlak veřejnosti nepřesvědčily většinu slovenských poslanců, aby pro příslušníky LGBT komunity zavedli možnost žít v oficiálním partnerském soužití. Zákonodárci návrh opoziční strany Svoboda a Solidarita (SaS) neprohlasovali – nedostal se ani do druhého čtení. Zákon by zlepšil zejména majetková práva partnerů či by jim například umožnil získávat informace v případě, že by byl jeden z nich hospitalizován.

Čaputová uctila památku zavražděných v Bratislavě. V objetí s majitelem klubu i plakala

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová přišla ve čtvrtek uctít památku dvou mladíků, zabitých při střeleckém útoku v Zámecké ulici v Bratislavě. Na místo tragédie položila kytici a svíčku, setkala se se zástupci LGBTQ komunity a novinářům poskytla stručné vyjádření. Zdrceného majitele klubu, v němž k útoku došlo, prezidentka objala. Oba pak spolu krátce mlčky plakali.

Těžké časy LGBT na Slovensku. Matovič chce zakázat duhové vlajky, má je za propagandu

Slovenský expremiér a lídr nejsilnějšího koaličního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igor Matovič znovu vyvolal kontroverze. Podle svých slov by totiž podpořil návrh jednoho ze svých poslanců, aby na Slovensku byly zakázané duhové vlajky, tedy symbol LGBT komunity, na budovách veřejné správy. Zástupci komunity na Slovensku v reakci hlásí, že LGBT lidi čekají těžké roky.