CNN Prima News gayové

gayové

Výpis příspěvků ke štítku „gayové“

Vraždění v Bratislavě poslance nezlomilo. Slováci partnerské soužití nezavedou

19. října 2022 16:29

Ani vražda dvou mladých gayů a tlak veřejnosti nepřesvědčily většinu slovenských poslanců, aby pro příslušníky LGBT komunity zavedli možnost žít v oficiálním partnerském soužití. Zákonodárci návrh opoziční strany Svoboda a Solidarita (SaS) neprohlasovali – nedostal se ani do druhého čtení. Zákon by zlepšil zejména majetková práva partnerů či by jim například umožnil získávat informace v případě, že by byl jeden z nich hospitalizován.

Poslední hodiny střelce z Bratislavy: Nenávistné zprávy, hádka s rodiči i výměna zbraně

15. října 2022 12:13

Středeční incident v Zámecké ulici v Bratislavě otřásl celým Slovenskem. Teprve 19letý student gymnázia tam před barem Teplárna zastřelil dva muže. Poté se vrátil domů a byl aktivní i na sociálních sítích. Svůj krvavý čin pak ukončil sebevraždou. Slovenský deník Nový čas přináší podrobný popis toho, co se v onen tragický večer událo.

Čaputová uctila památku zavražděných v Bratislavě. V objetí s majitelem klubu i plakala

14. října 2022 16:31

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová přišla ve čtvrtek uctít památku dvou mladíků, zabitých při střeleckém útoku v Zámecké ulici v Bratislavě. Na místo tragédie položila kytici a svíčku, setkala se se zástupci LGBTQ komunity a novinářům poskytla stručné vyjádření. Zdrceného majitele klubu, v němž k útoku došlo, prezidentka objala. Oba pak spolu krátce mlčky plakali.

Těžké časy LGBT na Slovensku. Matovič chce zakázat duhové vlajky, má je za propagandu

16. června 2022 05:44

Slovenský expremiér a lídr nejsilnějšího koaličního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igor Matovič znovu vyvolal kontroverze. Podle svých slov by totiž podpořil návrh jednoho ze svých poslanců, aby na Slovensku byly zakázané duhové vlajky, tedy symbol LGBT komunity, na budovách veřejné správy. Zástupci komunity na Slovensku v reakci hlásí, že LGBT lidi čekají těžké roky.

Láska nepochodil. Osvojování dětí homosexuálními páry v cizině Česko uznávat nebude

15. prosince 2021 19:30

Senátoři odmítli novelu, podle níž by české soudy měly uznávat rozhodnutí o osvojení dětí homosexuálními páry v cizině. Podle kritiků by novela o mezinárodním právu znamenala zásah do občanského zákoníku. Václav Láska (Senátor 21) jako autor novely proto ve středu slíbil, že do jara příštího roku předloží komplexní novelu českého práva.

Žena, kterou vychovaly lesby: Nic proti gayům, ale biologičtí rodiče jsou v zájmu dětí

20. září 2021 23:14

Američanku Katy Faustovou vychoval lesbický pár. Přestože svoji matku i její partnerku miluje, objíždí svět a brojí proti stejnopohlavním sňatkům. Faustová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prohlásila, že při výchově homosexuálními rodiči potomci tratí. Svými tvrzeními ale prý nebrojí proti gayům, jde jí hlavně o co nejlepší podmínky pro děti.

Babiš: Homosexuálům pomůžeme schválením našeho zákona, ne EU s výzvou proti Maďarsku

9. července 2021 09:33

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nepřipojí k výzvě lídrů Evropské unie na podporu sexuálních menšin v Maďarsku. Podle něj jeho podpis homosexuálům a dalším takřka v ničem nepomůže. Řešení vidí ve schválení tuzemského zákona na podporu komunity, na kterém ovšem v Poslanecké sněmovně zatím nepanuje shoda. Babiš to řekl před svým odletem do Slovinska.