reklama

Gazdík: Babišova vláda je otřesná, Zemanovi odborníci by však byli možná ještě horší

Hlasování o nedůvěře vládě není na stole a vláda si toho je vědoma, protože opozice ví, že případná vláda odborníků pod taktovkou prezidenta Miloše Zemana by situaci mohla řešit ještě hůře, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS poslanec hnutí STAN Petr Gazdík. Podle něj je nadále nutné tlačit na vládu, aby se začal připravovat návrat dětí do škol.

reklama

„Řešení požáru není odvolat hasiče a přivolat jiné. Pro tuto chvíli nemáme volební zákon, a přestože vláda hasí požár špatně, řešením v tuto chvíli není odvolání vlády,“ uvedl bývalý předseda hnutí STAN k otázce, zda je ve hře vyslovení nedůvěry kabinetu.

Hrozila by podle něj další vláda odborníků pod vedením prezidenta Miloše Zemana, což podle Gazdíka není řešení. „Vláda Andreje Babiše je tragická a otřesná v řešení krize, nevím ale, jestli by vláda Miloše Zemana nebyla ještě horší,“ sdělil.

Za současnou situaci podle něj nemůže ani tak ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) jako sám Babiš. „Premiér Babiš si vybral pana Blatného jako ministra zdravotnictví. To, že ho neposlouchá a chce si všechno řídit sám, je další problém. Nevím, jestli je odpovědí výměna ministrů. Vláda místo vládnutí řeší politikaření,“ řekl Gazdík.

Vyjádřil se také k možné dodávce ruské vakcíny Sputnik V. „Jsme země EU a mělo by se u nás očkovat schválenými vakcínami. Pokud bude Sputnik schválený Evropskou lékovou agenturou, rád se jím nechám očkovat. Druhá věc je politika. Vakcína se jmenuje Sputnik, já nechci být satelitem Ruska,“ uvedl.

Když bude nejhůř, půjdu se přivázat před ministerstvo školství

Podle Gazdíka je nadále prioritou plánovat návrat dětí do škol. „Jednou ten pokles nastane a křivka se zlomí a v takovém případě bude nejdůležitější, aby se děti vrátily do škol. Připravujeme je o jejich mládí, vědomosti a sociální kontakty. Jedna z cest, která k tomu vede, je očkování učitelů,“ sdělil.

Děti se podle něj mají vracet do škol v různých místech podle tamní epidemiologické situace. „Teď je čas, aby se vláda začala konečně připravovat, aby to neřešila na poslední chvíli,“ uvedl.

Snaží se proto tlačit na ministra školství Roberta Plagu (za ANO). „Můžeme chtít leccos, nicméně je otázka, jestli to pan ministr udělá. Ta hlavní páka na vládu je hlasování o nedůvěře vládě – a to není aktuální. S tímhle s námi vláda jedná, protože ví, že tohle nepřichází v úvahu. Tlučeme na dveře a budeme tlouct dál. Když bude nejhůř, půjdu se přivázat před ministerstvo školství,“ řekl.

Tagy:

Hlavní zprávy

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert
Doprava

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert

V některých případech nebude možné dodržet 1,5metrovou vzdálenost při předjíždění cyklistů, jak požaduje kontroverzní novela zákona. Na silnicích chybí ohleduplnost, jinak by nebylo třeba psaných pravidel, řekl dopravní expert Martin Kořán. Zatímco se cyklisté mnohdy nevěnují řízení a ani nemusí absolvovat zkoušky, aby mohli na komunikace, řidiči motorových vozidel naopak vnímají lidi na kolech jako „lovnou zvěř“, dodal ve Zprávách+ na CNN Prima NEWS.

Reportáž: Sudety volí Okamuru a Babiše, komunisté v pohraničí ztrácejí

Všemi zapomenuté vesnice v severovýchodním pohraničí čekají spásu od populistů či extremistů. Ve Svatoňovicích v okrese Opava vyhrála poslední parlamentní volby v roce 2017 strana SPD, když získala 32 procent hlasů. V obci má volební právo 222 občanů, budou i druhý víkend v říjnu opět volit Okamuru? „Samozřejmě,“ říká 50letý Petr Valový. SPD, ANO a KSČM mají nadstandardní popularitu i v okolních obcích, které reportér CNN Prima NEWS také navštívil.

Šubrtová: Přístup policie k sebevraždě mé sestry je skandální. Nenecháme to vyšumět

Přístup policie ve věci sebevraždy policistky Kristýny Litomerické je skandální, řekla ve vysílání CNN Prima NEWS sestra zesnulé Markéta Šubrtová. Kdyby její kolegové konali, tak tu podle ní její sestra ještě mohla být. Rodina je připravena nenechat celou situaci být a plánuje dát podnět k prošetření toho, co se Litomerické ve Varšavě během mise na Frontexu skutečně stalo a zda byla obětí šikany ze strany kolegů.

Zabila ho střecha kostela, který opravoval. Zemětřesení na Krétě bylo nečekaně silné

Na Krétě jsou lidé na zemětřesení za ta léta už zvyklí. To, které zasáhlo řecký ostrov v pondělí, ovšem všechny zaskočilo. O život přišel nejméně jeden člověk, další desítky lidí utrpěly zranění, škody jdou do milionů eur. Češka Zuzana Hrdličková, která tam žije šestým rokem a podniká v turismu, pro CNN Prima NEWS popsala hrůzu, která se tam nyní odehrává.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Berlín vyvlastní byty, zmínil Pirát. Držte si výpisy z katastru, rýpla si Schillerová

Poprask na sociálních sítích způsobil pirátský poslanec František Kopřiva, když si rýpl do konzervativních příznivců Západu. Připomněl, že Berlíňané v referendu rozhodli o vyvlastnění čtvrt milionu bytů od místních developerů. Kopřiva sklidil kritiku a jeho tweet využila i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Pirátský poslanec začal svůj tweet vzápětí vysvětlovat.

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou

Důchodový systém je ve špatném stavu a je potřeba to urychleně napravit, myslí si valná většina Čechů napříč ideologickým spektrem. Dvě třetiny dospělých si na důchod spoří. V souvislosti s penzijní reformou by lidé nejčastěji souhlasili s výraznější změnou daní, u dalších možných řešení už se ale neshodnou a dochází ke generačnímu střetu, ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Kocoura strčil do pytle a dal na silnici na Českolipsku. Minimálně jednou ho přejelo auto

Krutý způsob, jak sprovodit se ze světa kočku, zvolil zatím neznámý člověk na Českolipsku. Zhruba tříletého kocoura zavázal do pytle a položil na silnici. Pak už jen čekal, až nějaké auto pytel přejede, protože jej umístil hned za zatáčku. Zřejmě proto, aby řidič nestačil reagovat. Přestože minimálně jedno auto pytel přejelo, kocour měl neuvěřitelné štěstí a přežil.

Znásilněná Nela předčasně ukončila sbírku. Už jsem vše vykřičela, říká

Do světa vykřičela vše, co chtěla. Nyní se chce třicetiletá Nela Moravcová soustředit hlavně na svou budoucnost. Dívka si před čtyřmi lety prošla hotovým peklem. Stala se obětí brutálního znásilnění svým sousedem Jiřím Meindlem. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna, kvůli čemuž skončila na invalidním vozíku. Teď se mladá žena snaží se svými zdravotními problémy poprat a postavit se zpět na nohy. K tomu jí měla dopomoci sbírka, Nela ji však předčasně ukončila.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Mynář opět pod drobnohledem. Kvůli dotacím na sportovní ubytovnu ho vyšetřuje NSA

Hradního kancléře Vratislava Mynáře vyšetřuje Národní sportovní agentura (NSA). Důvodem je dotace ve výši 26 milionů korun, kterou před více než deseti lety získalo Mynářovo občanské sdružení Chřibák na výstavbu sportovní ubytovny. Podnět podala nevládní organizace Transparency International, jež zároveň kritizuje zbytečné průtahy, informoval web iRozhlas.cz.

reklama