reklama
CNN Prima News genocida

genocida

Výpis příspěvků ke štítku „genocida“

Bouřlivé protesty na Slovensku: Genocida národa, skandoval dav. Policie zasáhla

Aktualizováno

Na Hodžově náměstí před prezidentským palácem v Bratislavě protestovaly od čtvrtečního rána stovky lidí. Nelíbila se jim protipandemická opatření a přístup vlády. Protestující tvrdili, že bojují proti „genocidě národa“. Situaci kontrolovaly desítky policistů. Ti zasáhli až po osmi hodinách. Za váhavou reakci si vysloužili od některých politiků kritiku.

Doživotí pro Mladiče. Tribunál v Haagu mu potvrdil trest za genocidu ve Srebrenici

Aktualizováno

Mechanismus OSN pro mezinárodní trestní tribunály (MICT) v úterý s konečnou platností potvrdil bývalému veliteli bosenskosrbské armády Ratku Mladičovi doživotní trest za genocidu spojenou se srebrenickým masakrem a další zločiny spáchané za války v Bosně a Hercegovině v letech 1992 až 1995. Nevyhověl tak požadavku Mladiče, který v odvolání žádal zproštění viny, nebo nový proces.

Na pozemku bývalé kanadské školy našli přes 200 ostatků, patřily dětem indiánů

Na pozemku bývalé církevní internátní školy v Kanadě byly nalezeny ostatky 215 dětí, z nichž některým bylo v době úmrtí jen několik málo let. Informovala o tom v pátek agentura Reuters. Škola v Britské Kolumbii fungovala do roku 1978 a byla součástí systému, který odděloval děti kanadských indiánů od jejich rodičů. Před šesti lety zpráva kanadských úřadů označila tento systém, který fungoval do 90. let, za „kulturní genocidu“.

Zatčen jeden z nejhledanějších zločinců světa, Rwanďan Felicien Kabuga

Francouzští četníci v sobotu poblíž Paříže zatkli jednoho z nejhledanějších zločinců světa, Rwanďana Feliciena Kabugu. Ve společném prohlášení to oznámilo francouzské ministerstvo spravedlnosti a četnictvo. Čtyřiaosmdesátiletý muž, který žil s falešnou identitou v Asnières-sur-Seine, je podezřelý, že měl významný podíl na rwandské genocidě z roku 1994, kterou svými životy podle OSN zaplatilo na 800 000 lidí.

reklama