CNN Prima News genocida

genocida

Výpis příspěvků ke štítku „genocida“

Krvavé tažení Ruska v číslech: Bilionové škody, města vymazaná z mapy a stovky tisíc mrtvých

Kyjev nadále sbírá důkazy o zločinech, které ruští okupanti za poslední dva roky a tři měsíce na Ukrajině napáchali. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce přesahující 157 miliard dolarů (3,6 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů, a to včetně dětí. Tamní prokuratura se rovněž zabývá případy poprav či mučení zajatců, znásilnění nebo podezření z páchání genocidy. Padlé a zraněné vojáky analytici počítají ve vyšších stovkách tisíc.

Lekce psaná krví, od genocidy ve Rwandě uběhlo 30 let. Svět se částečně poučil, řekl Pavel

Lidstvo hledá poučení z vlastních chyb jen těžko, ze rwandské genocidy si však svět alespoň zčásti lekci vzal. Prohlásil to český prezident Petr Pavel, který se v neděli spolu s dalšími státníky v Kigali zúčastnil vzpomínkového ceremoniálu ke 30. výročí začátku masakru, při kterém zemřelo na 800 000 lidí. Podle rwandského prezidenta Paula Kagameho se ale svět z hrůzných událostí nepoučil. Jeho země ušla dlouhou cestu, ale na krvavé události nesmí nikdy zapomenout, dodal.

Ruská invaze v číslech: Stovky tisíc mrtvých, rozbombardovaná města a škody za biliony

Kyjev nadále sbírá důkazy o zločinech, které ruští okupanti za poslední dva roky na Ukrajině spáchali. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce kolem 155 miliard dolarů (3,6 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů, včetně dětí. Tamní prokuratura se rovněž zabývá případy poprav či mučení zajatců, znásilnění nebo podezření z páchání genocidy.

Unikla holokaustu, teď viní Izrael z utrpení v Gaze. Nepoučili jsme se, běduje „Wintonova dcera“

Lidstvo se po druhé světové válce nepoučilo, uvedla v rozhovoru pro stanici CNN Vera Schaufeldová. Třiadevadesátiletá Židovka je jedním z „Wintonových dětí“, z Protektorátu Čechy a Morava unikla před holokaustem jako mladá dívka do Velké Británie. Útok Hamásu na Izrael ze 7. října byl podle ní hrozný, reakce židovského státu je však podle ní příliš silná. Z utrpení v Gaze viní premiéra Benjamina Netanjahua a jeho vládu.

Podílíme se na genocidě, kritizovali demonstranti vládu i prezidenta. Podpořili Palestinu

Několik set lidí se v sobotu odpoledne sešlo na pražském náměstí Míru na demonstraci na podporu Palestiny. Protestující požadovali ukončení izraelských odvetných útoků a umožnění humanitární pomoci v Pásmu Gazy, propuštění palestinských zajatců a politická jednání o spravedlivém řešení situace. Kritizovali také proizraelský postoj české vlády a prezidenta Petra Pavla. Po 15:00 se protestující vydali na pochod na Václavské náměstí, náměstí Republiky a Staroměstské náměstí.

Izrael páchá genocidu, říká Jihoafrická republika. Měl by se zpovídat u mezinárodního soudu

Jihoafrická republika chce, aby se Izrael u Mezinárodního soudního dvora (ICJ) zpovídal kvůli vojenskému zásahu v Pásmu Gazy. V pátek podala k tomuto soudnímu orgánu OSN podnět, v němž Izrael viní z toho, že páchá genocidu na Palestincích. Izraelské ministerstvo zahraničí v prohlášení uvedlo, že obvinění je nepodložené a zdůraznilo, že země vede válku s hnutím Hamás, nikoli s obyvateli Gazy, napsala agentura Reuters.

Strašlivá bilance ruské invaze: Škody za biliony, hromady mrtvých dětí i zmizelá města

Kyjev nadále sbírá důkazy o válečných zločinech, které ruští okupanti za poslední rok a tři čtvrtě na Ukrajině spáchali. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce kolem 151 miliard dolarů (3,38 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů, a to včetně dětí.

Hádka o Izrael: Na tyhle kecy nejsem zvědav, vpálil Vondra Davidovi. Zvažoval odchod z debaty

Speciální vysílání CNN Prima NEWS ze Štrasburku se neobešlo bez ostrých názorových střetů. K jednomu došlo mezi europoslanci Alexandrem Vondrou (ODS) a Ivanem Davidem (SPD). Ten svého oponenta rozčílil tvrzením, že Izrael má v Pásmu Gazy své zájmy a páchá tam genocidu. Vondra nejdříve zvažoval odchod ze studia. Poté upozornil, že se Izrael z Pásma Gazy kompletně stáhl již v roce 2005 a nechal Palestince, aby si v tomto regionu svobodně vládli.

GLOSA: Nejsme proruští, hlásá SPD. David však pochybuje, kdo vraždil v Buči. Že by Marťani?

Europoslanec Ivan David (SPD) ve vysílání CNN Prima NEWS zmínil svou pochybnost nad tím, zda stovky ukrajinských civilistů v Buči popravili členové ruské armády. Zkusme se tedy zamyslet nad „skutečným“ strůjcem tohoto masakru. Může za to Kalousek? Či snad Marťani? Nebo nebohé Ukrajince střílela zezadu do hlav vlastní armáda? Zatímco David prohlašuje, že je mu jedno, pokud ruská propaganda používá stejné argumenty jako on, někomu to jedno jistě není. Putin a spol. mohou být z aktivit člena SPD nadšeni.

Europoslanci pálili do Davida: Proti cenzuře brojí schvalovač genocidy. Sprosťárna, bránil se

Europoslanec Ivan David (SPD) ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS zmínil svou pochybnost nad tím, zda stovky ukrajinských civilistů v Buči skutečně popravili členové ruské armády. Politika, který v případě ruské invaze velmi často používá rétoriku podobnou kremelské propagandě, další europoslanci obvinili ze zpochybňování či schvalování genocidy. David taková nařčení označil za „sprosťárnu“.