CNN Prima News genocida

genocida

Výpis příspěvků ke štítku „genocida“

GLOSA: Nejsme proruští, hlásá SPD. David však pochybuje, kdo vraždil v Buči. Že by Marťani?

Europoslanec Ivan David (SPD) ve vysílání CNN Prima NEWS zmínil svou pochybnost nad tím, zda stovky ukrajinských civilistů v Buči popravili členové ruské armády. Zkusme se tedy zamyslet nad „skutečným“ strůjcem tohoto masakru. Může za to Kalousek? Či snad Marťani? Nebo nebohé Ukrajince střílela zezadu do hlav vlastní armáda? Zatímco David prohlašuje, že je mu jedno, pokud ruská propaganda používá stejné argumenty jako on, někomu to jedno jistě není. Putin a spol. mohou být z aktivit člena SPD nadšeni.

Europoslanci pálili do Davida: Proti cenzuře brojí schvalovač genocidy. Sprosťárna, bránil se

Europoslanec Ivan David (SPD) ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS zmínil svou pochybnost nad tím, zda stovky ukrajinských civilistů v Buči skutečně popravili členové ruské armády. Politika, který v případě ruské invaze velmi často používá rétoriku podobnou kremelské propagandě, další europoslanci obvinili ze zpochybňování či schvalování genocidy. David taková nařčení označil za „sprosťárnu“.

Ruská invaze v číslech: Tisíce mrtvých, rozbombardovaná města a škody za biliony

Kyjev nadále sbírá důkazy o válečných zločinech, které ruští okupanti za poslední rok a půl na Ukrajině provedli. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce kolem 150 miliard dolarů (3,35 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů či o podezřeních z ruského páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Krvavé běsnění Rusů v číslech: Stovky zabitých dětí, škody za biliony a města v troskách

Kyjev nadále sbírá důkazy o válečných zločinech, které okupanti za poslední rok a čtvrt na Ukrajině provedli. Tamní generální prokuratura nashromáždila už přes 92 tisíc vážných podezření. Ruská armáda vedle zabíjení civilistů způsobila výrazné škody na infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce 147,5 miliardy dolarů (3,25 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích dětí, znásilněních či podezřeních z páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Klaus se zastal učitelky obžalované z popírání genocidy. Udal ji rodič typu Černochové, tvrdí

Bývalý prezident Václav Klaus nesouhlasí s tím, že byla ve čtvrtek státním zástupcem obžalovaná učitelka pražské základní školy, která měla zpochybňovat ruské válečné zločiny na Ukrajině. Domnívá se, že genocidu ve skutečnosti nepopírala. Podle něj pouze situaci popisovala jinak než současná ministryně obrany Jana Černochová. Uvedl to na svých webových stránkách.

Ruské zločiny na Ukrajině v číslech: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

Kyjev nadále shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti za uplynulý rok provedli. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 9 655 civilistů, a to včetně 461 dětí. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila více než 62 tisíc obytných budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích, znásilněních či podezřeních o páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Ruští tenisté na Australian Open? Reklama na genocidu ukrajinských dětí, kritizuje Hašek

Start ruských tenistek a tenistů na Australian Open v Melbourne rozvášnil českou hokejovou legendu. Bývalý brankář Dominik Hašek se v souvislosti s tím ostře pustil do představitelů australské vlády i do odpovědných tenisových organizací. Legendární „Dominátor“ a zlatý medailista z Nagana 1998 účast ruských sportovců označil za reklamu na ruskou invazi a genocidu ukrajinských dětí.

Vylezl z díry a dostal pěstí. Voják po 20 letech prozradil, jak proběhlo zatčení Husajna

Je tomu již téměř 20 let, co se americké speciální jednotce Task Force 121 podařilo dopadnout sesazeného iráckého prezidenta Saddáma Husajna, který své zemi dlouhá léta vládl železnou rukou. Jeden z vojáků nyní promluvil a popsal podrobnosti zadržení autoritářského vládce, který se schovával v díře pod zemí. Vysloužilý americký voják Kevin Holland uvedl, že Husajn byl v době zadržení viditelně na pokraji sil a prozradil, co jim tehdy řekl.

Ukrajinské babičky si znásilnění přejí, šokoval ředitel ruské TV. Děti by utopil či upálil

Ředitel televizního vysílání státem financované a ovládané ruské stanice RT Anton Krasovskij ve vysílání prohlásil, že postarší ukrajinské ženy si přejí znásilnění od okupačních vojáků. Ukrajina by podle něj neměla existovat a tamní děti doporučil utopit či upálit ve vlastních domovech. V reakci na jeho vyjádření vyzval ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba k celosvětovému zákazu propagandistické televizní stanice.