CNN Prima News genocida

genocida

Výpis příspěvků ke štítku „genocida“

Ukrajinské babičky si znásilnění přejí, šokoval ředitel ruské TV. Děti by utopil či upálil

24. října 2022 11:23

Ředitel televizního vysílání státem financované a ovládané ruské stanice RT Anton Krasovskij ve vysílání prohlásil, že postarší ukrajinské ženy si přejí znásilnění od okupačních vojáků. Ukrajina by podle něj neměla existovat a tamní děti doporučil utopit či upálit ve vlastních domovech. V reakci na jeho vyjádření vyzval ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba k celosvětovému zákazu propagandistické televizní stanice.

Mrazivá poslední slova: Unikl dopis na rozloučenou vraha z Bratislavy. Píše o záhadné ženě

17. října 2022 19:41

Na veřejnost unikl dopis na rozloučenou Juraje K., který minulý týden ve středu zastřelil před bratislavským LGBT+ barem dva lidi a jednoho člověka zranil. Psaní objevili policisté jen pár hodin po odhalení pachatele. Vrah v něm píše o svých emocích, důvodech, které ho k činu vedly, a zmiňuje se i o ženě, do které byl zamilovaný.

Místo genocidy řešíme ceny potravin. Měli bychom přehodnotit své priority, říká expert

10. června 2022 15:51

Rusko vede několik stovek kilometrů od našich hranic vyhlazovací válku a my řešíme rostoucí ceny potravin, pustil se v pořadu K věci na CNN Prima NEWS do kritiky expert na postsovětský prostor z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jan Šír. Upozornil, že ačkoli nechce nic zlehčovat, bylo by na místě přehodnotit priority. V rámci hodnocení současné situace na Ukrajině dále konstatoval, že nastalo stádium opotřebovávací války, jež může trvat ještě dlouhou dobu.

Rusové zaútočili na Ukrajinu přesně před třemi měsíci. Čeho dosáhli „speciální operací“?

24. května 2022 08:31

Původně mělo jít o třídenní „speciální vojenskou operaci“, jak vpád svých vojsk na Ukrajinu Rusové dodnes nazývají. Očividně však nepočítali s houževnatou obranou ukrajinských vojáků, ale také s hromadným selháním vlastních jednotek. Konflikt na Ukrajině již trvá přesně tři měsíce a zatím se navíc nezdá, že by jeho konec byl blízko. Jaké byly nejdůležitější okamžiky probíhající války a co světu ukázala?

Русские солдаты изнасиловали девятимесячную девочку свечкой, заявила украинский омбудсмен

22. května 2022 11:41

По словам уполномоченной по правам человека Украины Людмилы Денисовой, на телефоны доверия в Харьковской области поступают десятки сообщений об изнасилованиях. Она заявляет, что российские солдаты, помимо прочего изнасиловали свечкой девятимесячную девочку.

Zajaté členy pluku Azov v Rusku čeká monstrproces a obvinění z genocidy, míní Just

21. května 2022 06:18

Ukrajinské příslušníky praporu Azov, kteří takřka od začátku bránili město Mariupol před ruskými silami, čeká v Rusku monstrproces a obvinění z genocidy a jiných válečných zločinů. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl rusista Jiří Just. Dodal, že dobytí oceláren Azovstal, poslední bašty Ukrajinců v Mariupolu, je pro Rusy významné vítězství.

Rusové Mariupol nedobyli, jen zničili. Na Ukrajině páchají genocidu, zdůrazňuje expert

22. dubna 2022 12:12

Rusové ve čtvrtek sice ohlásili, že dobyli Mariupol. Toto tvrzení však ukrajinská strana i mnoho expertů považují za nepravdivé. V ocelárnách Azovstal se totiž nadále nachází ukrajinští obránci, kteří ruské agresi vzdorují. Podle Martina Svárovského Rusko Mariupol spíš zničilo, než dobylo. Bezpečnostní analytik ve vysílání CNN Prima NEWS označil ruské činy na Ukrajině za genocidu.

Rusko páchá genocidu, zopakoval Biden. Putin chce zničit myšlenku, že lze být Ukrajincem

13. dubna 2022 07:51

Americký prezident Joe Biden ve středu uvedl, že si stojí za tvrzením, že Rusko páchá na Ukrajině genocidu. Ruského prezidenta Vladimira Putina přitom obvinil, že se snaží „zničit myšlenku, že je možné být Ukrajincem“. Informovala o tom agentura AP. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Bidenova slova na Twitteru ocenil s tím, že je důležité věci „označovat pravými jmény“.