reklama

Smrt George Floyda: Policista a zatčený se potkávali v práci ve stejném klubu

Afroameričan George Floyd, který zemřel po zákroku policisty Dereka Chauvina, se zřejmě už v minulosti se strážníkem potkával. Pracovali kdysi oba ve stejném klubu. Pro CNN to uvedla majitelka restaurace a klubu El Nuevo Rodeo, ve kterém měli mít oba muži údajně překrývající se směny.

reklama

Floyd a Chauvin podle Mayi Santamariové, která klub vlastnila téměř dvacet let, pracovali oba jako vyhazovači. Santamariová v rozhovoru pro CNN nazvala Floyda „skvělým chlapem“, který se vyznačoval svým velkým úsměvem. Floyd míval směny většinou v úterý jako dodatečná ochranka. Tou dobou totiž podnik pořádal speciální hudební akce. Chauvin pro klub pracoval jako policista mimo službu necelých 17 let.

Bývalá majitelka klubu Maya Santamaria si ale nemyslí, že by se spolu muži znali. V rozhovoru pro CNN sdělila, že v klubu všichni pracovali stejné dny, jen v jiných hodinách. Navíc Chauvin pracoval venku, zatímco Floyd uvnitř. „Rozhodně se ale potkali,“ dodala Santamariová.

Nemůžu uvěřit, že v sobě neměl kousek lidskosti.

Video, které zachycuje ležícího Floyda na zemi prosícího, aby mu Chauvin sestoupil z krku, protože nemůže dýchat, bylo pro Santamariovou šokující. „Jen jsem křičela na svůj telefon, aby z Floyda Chauvin slezl. Je to strašné. Nemám vůbec slov. Navíc Chauvina znám, proto nemůžu uvěřit, že v sobě neměl kousek lidskosti, aby toho chudáka prosícího o vzduch a život poslechl,“ sdělila Santamariová.

Klub El Nuevo Rodeo se nachází ve třetím okrsku města Minneapolis. Jen kousek od místa, kde bývalý policista klečel Afroameričanovi na krku a kde také vypukly první masivní demonstrace proti policejní brutalitě.

K tématu

Bývalý minneapolský policista je nyní ve vazbě. Ve spojitosti se smrtí Afroameričana byl obviněn za vraždu třetího stupně a zabití. Do vazby nastoupil v pátek. Na místě jsou stále demonstranti, kteří požadují spravedlnost za zesnulého George Floyda.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

O tomto víkendu se naplno rozbíhá sezóna dětských táborů. I ty letos poznamenala koronavirová krize. Jak hlásí mnozí vedoucí, dětí oproti loňsku jim ještě přibylo, protože lidé rušili dovolené v zahraničí a posílali náhradou děti právě na tábory. Hygienici už také vyrazili na kontroly, letos samozřejmě i se zaměřením na dodržování zvýšených hygienických požadavků kvůli prevenci nákazy koronavirem, jak potvrdila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých, Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Marie Nosková.

reklama
Prezidentské volby rozhoduje jen několik států USA. Jak tyto swing states fungují?
reklama
reklama
Japonsko má revoluční rychlovlak šinkansen, může jet i při zemětřesení

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici
Šikana mezi vězni: Odsouzenému ostatní propichují ušní bubínky nebo strhávají nehty
Černý pátek na českých silnicích: Následkem nehod zemřelo šest lidí, letos nejvíce
Další články
reklama
reklama