reklama

Smrt George Floyda: Policista a zatčený se potkávali v práci ve stejném klubu

Afroameričan George Floyd, který zemřel po zákroku policisty Dereka Chauvina, se zřejmě už v minulosti se strážníkem potkával. Pracovali kdysi oba ve stejném klubu. Pro CNN to uvedla majitelka restaurace a klubu El Nuevo Rodeo, ve kterém měli mít oba muži údajně překrývající se směny.

reklama

Floyd a Chauvin podle Mayi Santamariové, která klub vlastnila téměř dvacet let, pracovali oba jako vyhazovači. Santamariová v rozhovoru pro CNN nazvala Floyda „skvělým chlapem“, který se vyznačoval svým velkým úsměvem. Floyd míval směny většinou v úterý jako dodatečná ochranka. Tou dobou totiž podnik pořádal speciální hudební akce. Chauvin pro klub pracoval jako policista mimo službu necelých 17 let.

Bývalá majitelka klubu Maya Santamaria si ale nemyslí, že by se spolu muži znali. V rozhovoru pro CNN sdělila, že v klubu všichni pracovali stejné dny, jen v jiných hodinách. Navíc Chauvin pracoval venku, zatímco Floyd uvnitř. „Rozhodně se ale potkali,“ dodala Santamariová.

Nemůžu uvěřit, že v sobě neměl kousek lidskosti.

Video, které zachycuje ležícího Floyda na zemi prosícího, aby mu Chauvin sestoupil z krku, protože nemůže dýchat, bylo pro Santamariovou šokující. „Jen jsem křičela na svůj telefon, aby z Floyda Chauvin slezl. Je to strašné. Nemám vůbec slov. Navíc Chauvina znám, proto nemůžu uvěřit, že v sobě neměl kousek lidskosti, aby toho chudáka prosícího o vzduch a život poslechl,“ sdělila Santamariová.

Klub El Nuevo Rodeo se nachází ve třetím okrsku města Minneapolis. Jen kousek od místa, kde bývalý policista klečel Afroameričanovi na krku a kde také vypukly první masivní demonstrace proti policejní brutalitě.

Bývalý minneapolský policista je nyní ve vazbě. Ve spojitosti se smrtí Afroameričana byl obviněn za vraždu třetího stupně a zabití. Do vazby nastoupil v pátek. Na místě jsou stále demonstranti, kteří požadují spravedlnost za zesnulého George Floyda.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stanjura: Na penze a platy učitelů letos nesáhneme, zkrotit mandatorní výdaje ale musíme
Finance

Stanjura: Na penze a platy učitelů letos nesáhneme, zkrotit mandatorní výdaje ale musíme

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) de facto odmítá výsledky studie think-tanku IDEA, která mu vymezuje jen velmi malý prostor k hledání úspor ve výdajích státu. Pokud tedy vláda nebude chtít omezit výdaje, jako jsou důchody, jiné sociální dávky nebo platy učitelů. „S růstem mandatorních výdajů v rozpočtu na rok 2022 nic nenaděláme. Důchody jsme připraveni ze zákona valorizovat mimořádně,“ uvedl Stanjura v reakci na otázky redakce CNN Prima NEWS, kde chce nalézt klíčové úspory. Rozpočet na letošní rok by mohl platit od 1. dubna, odhadl.

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Co víc můžeme udělat? Šéf české olympijské výpravy Doktor k marné snaze o dokonalost

Rozhovor ukončil se slovy „držte pěsti“. Šéf české olympijské výpravy Martin Doktor si je dobře vědom toho, že sportovci chystající se na zimní hry do Pekingu jsou kvůli současné pandemické situaci ve velkém ohrožení. Ví, že přepravit olympioniky do Číny a zase zpět bez jediné komplikace je téměř „mission impossible“. „Kdo si myslí, že má recept na to, jak to udělat, sem s ním,“ uvádí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

reklama