reklama
CNN Prima News Afroameričané

Afroameričané

Výpis příspěvků ke štítku „Afroameričané“

Historik: Výsledek v kauze Floyda byl předem daný. Opak by měl na USA devastující dopad

V úterý 25. května uplyne rok od smrti Afroameričana George Floyda, za jehož vraždu byl odsouzen nyní již bývalý policista Derek Chauvin. „Nejedná o standardní situaci. Bez ohledu na to, co si soudci a porota mysleli, nemohli rozhodnout jinak. Jiný rozsudek by pro USA a napětí mezi Afroameričany a bělochy měl devastující dopad,“ uvedl v pořadu 360° Martina Půra na CNN Prima NEWS historik Martin Kovář.

Město bez policistů a s rekordní mírou zločinu. Portland se propadá do propasti

Neutichající protesty anarchistů, vandalismus, žhářství, bezdomovectví, rekordní počty vražd a pandemie koronaviru. Portland zažívá nelehké období. Během čtyř let se město propadlo na žebříčku nejžádanějších lokalit realitního trhu ze třetího místa na šestašedesáté. Už tak těžce zkoušený Portland ale dostal další ránu. Tamější policejní sbor totiž zažívá doslova exodus policistů. Ti necítí podporu místních politiků ani obyvatel.

Velký prodej otroků, hlásal plakát. Studenti dražili spolužáky tmavé pleti

Studenti střední školy v texaském Aledu se rozhodli pobavit poměrně bizarním způsobem – pořádali virtuální aukce otroků. Těmi měli být jejich afroameričtí spolužáci. Studenti, kterých se to týkalo, i jejich rodiče se proti „zábavě“ ohradili, forma šokovala i tamní veřejnost. Organizátoři akce byli potrestáni, případ řešila i městská školní rada.

Biden jmenoval kandidáty do federálního soudu. Mezi řadou žen jsou i tři Afroameričanky

Americký prezident Joe Biden v úterý oznámil první sérii kandidátů na křesla ve federálních soudech, podle listu The New York Times kladl důraz především na různorodost. Většina kandidátů jsou ženy, tři z nich jsou tmavé pleti. Biden se tak snaží vyvážit soudce nominované svým republikánským předchůdcem Donaldem Trumpem, který jich za čtyři roky v úřadě prosadil do funkcí 220, převážně bělochů mužského pohlaví.

Komentátorka: Meghan s Harrym manipuluje. Své problémy svádí na rasismus, odporné

Meghan Markleová není černá ani ze čtvrtiny, přesto své problémy svádí na rasismus. To jsou slova americké konzervativní komentátorky Candace Owensové. Afroameričanka ostře zkritizovala slova vévodkyně ze Sussexu i prince Harryho, který podle ní neodpustitelně ublížil své rodině. A nit suchou nenechala ani na moderátorce Oprah Winfreyové, která kontroverzní rozhovor vedla.

Biden nedostal víc černošských hlasů než Obama, tvrdí Trump. Chystá se do Georgie

Americký prezident Donald Trump sice na čtvrteční tiskové konferenci připustil, že Bílý dům opustí, ale stále se cítí jako vítěz. Podle něj je velmi těžké uznat porážku za situace, „kdy došlo k obrovskému podvodu“. Spolu s tím zapochyboval, že by Biden dostal tolik černošských hlasů jako dříve Barack Obama. Trump také oznámil, že se příští týden chystá vyjet do Georgie, kde chce podpořit stávající republikánské senátory v lednových volbách. Jejich soupeře považuje za „lehké váhy“ a „komunisty“.

reklama