CNN Prima News Afroameričané

Afroameričané

Výpis příspěvků ke štítku „Afroameričané“

Biden v obavách, bitva o Kongres začala. Demokraté ztrácejí podporu Hispánců i černochů

Prezidenta Joea Bidena čekají v následujících hodinách perné chvilky. Američané budou v úterý rozhodovat o novém složení Kongresu i o guvernérech celkem 36 států. Pokud se republikáni Kongresu zmocní, mohl by se prezident rozloučit s prosazením velké části své agendy. Předvolební průzkumy přitom favorizují právě republikány. Těm se podle deníku The Wall Street Journal (WSJ) daří získávat podporu od stále větší části Latinoameričanů a Afroameričanů.

Hrdina z ostrahy i matka, jež zasvětila život rodině. Kdo jsou oběti střelce z Buffala?

Sobotní střelba v buffalském supermarketu si vyžádala deset obětí, další tři lidé jsou zraněni. Teprve 18letý střelec Payton Gendron zasáhl v obchodě a před ním celkem 13 lidí, z toho 11 Afroameričanů. Policisté jej obvinili z vraždy prvního stupně. Útok s rasistickým podtextem si vyžádal i život expolicisty Aarona Saltera Jr. či čtyřnásobné matky Ruth Whitfieldové. Totožnost dalších obětí zatím nebyla zveřejněna.

Zradikalizoval se z nudy. Střelec z Buffala sepsal manifest o nadřazenosti bělochů

V sobotu otřásla americkým Buffalem tragická střelba v supermarketu Tops Friendly Market. Z činu, při kterém zemřelo deset lidí a tři další byli zraněni, je obviněn teprve 18letý Payton Gendron z Broome County. Následně se ukázalo, že před činem zveřejnil 180stránkový manifest o nadřazenosti bílé rasy. Tvrdil, že se zradikalizoval na začátku pandemie, protože se nudil.

Před útokem vyhrožoval, je plný vzteku a hořkosti. Kdo střílel v newyorském metru?

Chvíle hrůzy prožili v úterý ráno cestující v newyorském metru ve čtvrti Brooklyn. Afroameričan ve vagónu zapálil dýmovnici a následně začal střílet do lidí. Snímek z incidentu zachycuje řadu zraněných lidí od krve, kteří v panice utíkají z místo činu. Pachatel unikl, policisté po něm nadále pátrají. Nyní však znají totožnost podezřelého, který se na útoku měl podílet. Je jím 63letý Frank R. James, který sdílel znepokojivé video.

Spletla si pistoli s paralyzérem. Expolicistka je vinna ze zastřelení mladého černocha

Porota v americkém státě Minnesota ve čtvrtek shledala bývalou policistku Kimberly Potterovou, která v dubnu při silniční kontrole zastřelila mladého černocha Daunteho Wrighta, vinnou ze zabití v obou bodech obžaloby. Potterová při zákroku omylem použila pistoli místo elektrického paralyzéru. Výše trestu by měla být oznámena 18. února, informovaly zahraniční agentury.

Expert: Osvobození střelce z Kenoshy? Nebezpečí vzroste, lidé usoudí, že mohou vše

Panují obavy, že se ve Spojených státech na základě zproštění viny 18letého Kyla Rittenhouse budou množit násilné případy. Verdikt poroty nepřímo říká, že je v pořádku brát věci do vlastních rukou, řekl v pořadu 360° amerikanista Jakub Lepš s tím, že řada Američanů se domnívá, že jde o průlomový verdikt. Mladík čelil obvinění z vraždy a dalších zločinů kvůli loňské střelbě na demonstracích ve městě Kenosha, v pátek však soud rozhodl, že je Rittenhouse nevinen.