CNN Prima News Giuseppe Conte

Giuseppe Conte

Výpis příspěvků ke štítku „Giuseppe Conte“

GLOSA: Mussolini v sukni, či nová Thatcherová? Rázná premiérka Meloniová se vymyká nálepkám

Proč se v Česku skoro nemluví o rázných projevech, které Giorgia Meloniová přednáší v italském parlamentu? I když se videa s konzervativní italskou premiérkou často masivně šíří po internetu, stejně se nehodí do krámu téměř nikomu z české politické scény. Pro skupinu, která bývá označována jako „chcimíři“ či korektněji „zastánci konce vojenské podpory Kyjeva“, je Meloniová moc proukrajinská. Mlčí ale i progresivisté. Meloniovou totiž stále vnímají jako Mussoliniho v sukni. Tuto podivnou šedou zónu lze v jinak chirurgicky rozdělené globální společnosti považovat za jistou senzaci.

Hrůza na italské Ischii: Sesuv půdy zdevastoval ostrov, hledají se přeživší

Ve městě Casamicciola na italském ostrově Ischia po ranním sesuvu půdy vyvolaném prudkým deštěm zahynulo nejméně osm lidí, další se pohřešují. S odvoláním na ministra infrastruktury a dopravy Mattea Salviniho o tom informoval list La Repubblica. Podle ministra vnitra však žádná oběť na místě potvrzená není. Starosta Neapole informoval o jednom úmrtí. Řada lidí se pohřešuje. Ministerstvo zahraničí nemá informace, že by měli být neštěstím zasaženi čeští občané.

Italský premiér Conte oznámil vládě demisi, ztratil většinu. Doufá však v nový mandát

Italský premiér Giuseppe Conte v úterý podle očekávání oznámil vládě svou demisi, v poledne ji má předat prezidentovi Sergiovi Mattarellovi. Informují o tom místní média. Podle nich konzultace zástupců politických stran s prezidentem o nové vládní koalici ale nezačnou dříve než ve středu odpoledne. Mnozí, včetně Conteho, doufají, že prezident posléze pověří sestavením vlády opět nestraníka Conteho.

Italská vláda zvažuje zachování výjimečného stavu do konce července

Italská vláda premiéra Guiseppa Conteho zvažuje prodloužení výjimečného stavu kvůli pandemii koronaviru až do konce července letošního roku, momentálně platí do 31. ledna. Rakousko zvažuje zachování tzv. tvrdého lockdownu do začátku dubna. Tamní hospodářská komora ovšem varuje, že pokud uzávěra potrvá i přes Velikonoce, existuje nebezpečí, že každý třetí hotel v metropoli Vídni zkrachuje.

Vánoce v Itálii: Omezený pohyb, karanténa pro cizince. Počet zemřelých je rekordní

Itálie kvůli koronaviru přes vánoční svátky podstatně omezí možnost pohybu a zakáže lidem cestovat mezi jednotlivými regiony. Pro osoby přijíždějící ze zahraničí bude od 21. prosince do 6. ledna povinná karanténa, ohlásil dnes večer premiér Giuseppe Conte. Lyžařské sjezdovky zůstanou zavřené do 7. ledna. Země ve čtvrtek zaznamenala 993 nových úmrtí v souvislosti s koronavirem. To je nevyšší počet úmrtí za 24 hodin od začátku epidemie.

Hrozící zákaz lyžování do desátého ledna znejistěl i Čechy, tvrdí cestovky

Ve vzduchu stále visí možnost, že se Evropská unie přikloní k italskému požadavku na zákaz lyžování. Italský premiér Giuseppe Conte prosazuje, aby se lyžování kvůli pandemii po celé Evropské unii zamezilo alespoň do 10. ledna. Návrh však odmítá Rakousko, naopak podporu mu vyslovili francouzský prezident Emmanuel Macron a bavorský premiér Markus Söder. A na nejistotu reagují i Češi, jak vyplývá z ankety mezi cestovními kancelářemi a agenturami. Nákup prosincových termínů pobytů na horách vázne.