CNN Prima News Giuseppe Conte

Giuseppe Conte

Výpis příspěvků ke štítku „Giuseppe Conte“

Hrůza na italské Ischii: Sesuv půdy zdevastoval ostrov, hledají se přeživší

26. listopadu 2022 12:46

Ve městě Casamicciola na italském ostrově Ischia po ranním sesuvu půdy vyvolaném prudkým deštěm zahynulo nejméně osm lidí, další se pohřešují. S odvoláním na ministra infrastruktury a dopravy Mattea Salviniho o tom informoval list La Repubblica. Podle ministra vnitra však žádná oběť na místě potvrzená není. Starosta Neapole informoval o jednom úmrtí. Řada lidí se pohřešuje. Ministerstvo zahraničí nemá informace, že by měli být neštěstím zasaženi čeští občané.

Zemětřesení v italské vládě. Premiér Draghi chtěl rezignovat, prezident však demisi odmítl

14. července 2022 19:09
Aktualizováno

Italský premiér Mario Draghi ve čtvrtek oznámil, že rezignuje. Podle agentury Reuters uvedl, že nechce stát v čele kabinetu, který ztratil podporu jedné z klíčových koaličních sil. Italský prezident Sergio Mattarella ale Draghiho demisi odmítl a požádal ho, aby vystoupil v parlamentu a zhodnotil politickou situaci.

Italský premiér Conte oznámil vládě demisi, ztratil většinu. Doufá však v nový mandát

26. ledna 2021 10:38

Italský premiér Giuseppe Conte v úterý podle očekávání oznámil vládě svou demisi, v poledne ji má předat prezidentovi Sergiovi Mattarellovi. Informují o tom místní média. Podle nich konzultace zástupců politických stran s prezidentem o nové vládní koalici ale nezačnou dříve než ve středu odpoledne. Mnozí, včetně Conteho, doufají, že prezident posléze pověří sestavením vlády opět nestraníka Conteho.

Italská vláda zvažuje zachování výjimečného stavu do konce července

6. ledna 2021 14:35

Italská vláda premiéra Guiseppa Conteho zvažuje prodloužení výjimečného stavu kvůli pandemii koronaviru až do konce července letošního roku, momentálně platí do 31. ledna. Rakousko zvažuje zachování tzv. tvrdého lockdownu do začátku dubna. Tamní hospodářská komora ovšem varuje, že pokud uzávěra potrvá i přes Velikonoce, existuje nebezpečí, že každý třetí hotel v metropoli Vídni zkrachuje.

Vánoce v Itálii: Omezený pohyb, karanténa pro cizince. Počet zemřelých je rekordní

3. prosince 2020 23:26

Itálie kvůli koronaviru přes vánoční svátky podstatně omezí možnost pohybu a zakáže lidem cestovat mezi jednotlivými regiony. Pro osoby přijíždějící ze zahraničí bude od 21. prosince do 6. ledna povinná karanténa, ohlásil dnes večer premiér Giuseppe Conte. Lyžařské sjezdovky zůstanou zavřené do 7. ledna. Země ve čtvrtek zaznamenala 993 nových úmrtí v souvislosti s koronavirem. To je nevyšší počet úmrtí za 24 hodin od začátku epidemie.

Hrozící zákaz lyžování do desátého ledna znejistěl i Čechy, tvrdí cestovky

27. listopadu 2020 20:47

Ve vzduchu stále visí možnost, že se Evropská unie přikloní k italskému požadavku na zákaz lyžování. Italský premiér Giuseppe Conte prosazuje, aby se lyžování kvůli pandemii po celé Evropské unii zamezilo alespoň do 10. ledna. Návrh však odmítá Rakousko, naopak podporu mu vyslovili francouzský prezident Emmanuel Macron a bavorský premiér Markus Söder. A na nejistotu reagují i Češi, jak vyplývá z ankety mezi cestovními kancelářemi a agenturami. Nákup prosincových termínů pobytů na horách vázne.