CNN Prima News Gran Canaria

Gran Canaria

Výpis příspěvků ke štítku „Gran Canaria“

Už to stačilo, nechceme emigrovat. Desítky tisíc místních protestovaly proti masové turistice

Desítky tisíc lidí demonstrovaly v sobotu na Kanárských ostrovech proti masové turistice v tomto španělském autonomním regionu v Atlantském oceánu. Do ulic a na promenády u pláží vyšlo manifestovat podle deníku El País přes 57 tisíc lidí, některá média uvádějí i více než 100 tisíc účastníků, kteří požadují mimo jiné limit pro počet turistů a dostupné bydlení pro místní obyvatele. V solidaritě s nimi v sobotu demonstrovaly také skupiny lidí v Madridu či Barceloně.

Simona Stašová s maminkou Bohdalovou rády navštěvují Španělsko. Herečka řekla, proč je láká

V exkluzivním rozhovoru pro Showtime povyprávěla herečka Simona Stašová Martině Jandové o společných dovolených s maminkou Jiřinou Bohdalovou, které si náramně užily. Španělské ostrovy navštívily v krátkém časovém úseku hned dvakrát, protože se tam Bohdalové dobře dýchá. Stašová také prozradila, co plánuje k oslavě 70. narozenin a zavzpomínala i na jeden z nejsilnějších momentů ve svém životě – synovu svatbu. A svěřila se, co pro ni znamená herectví.

Servíroval pizzu s hákovým křížem ze salámů. Kdo je Čech, kterého pohřešovali na Ukrajině?

Pomáhal s humanitárními výjezdy, pracoval v oblíbeném turistickém letovisku jako kuchař a má na profilu fotku pizzy s hákovým křížem. Pátrání po několik dní pohřešovaném Čechovi s přezdívkou „Sendy Storm“ na Ukrajině mimoděk poukázalo na jeho kontroverzní fotografie z minulosti, které některé lidi pobouřily. Co se ví o českém bojovníkovi, který rovněž vystupoval v médiích jako „Miloš“ či „Dědek“? A co na jeho fotky s „nacistickou pizzou“ říkají čeští humanitárníci?

Pohřešovaný český bojovník na Ukrajině se našel. Jeho minulost vyvolala ale kontroverze

Pohřešovaný český bojovník na Ukrajině se již našel. Muž s přezdívkou Sendy Storm se podle zdrojů redakce CNN Prima NEWS ozval českým humanitárním pracovníkům poté, co zjistil, že se po něm pátrá. Informaci pak potvrdila česká organizace Zdravotní zajištění, která pomáhá se zásobováním ukrajinských obránců. Během pátrání vyvolala minulost pohřešovaného Čecha vlnu kontroverzí, především kvůli jeho minulosti.

Pláž na Kanárech se stala oblíbeným místem milostných hrátek. Turisté ničí ekosystém

Cestovní ruch je pravidelně viněn z toho, že dusí historická města, pokrývá světoznámé památky odpadky a ničí místní život v turisticky oblíbených místech po celém světě. Nyní ale došlo ke vznesení poněkud neobvyklého obvinění. Turisté prý stojí za postupným ničením pláží a přírodní rezervace Evropě, na kterých se oddávají milostným hrátkám.

Na Kanárských ostrovech hrozí erupce sopky. V jejím okolí roste intenzita otřesů

Na ostrově La Palma, který je součástí Kanárských ostrovů, hrozí erupce sopky Teneguía. Seismologové poblíž vulkánu za posledních pět dní naměřili přes 4 200 otřesů, jejichž intenzita postupně roste. Úřady vydaly druhý nejvyšší stupeň varování a doporučily obyvatelům na jihu ostrova, aby se připravili na případnou evakuaci, napsal ve čtvrtek list El País.