Haas: Odbory nepřináší řešení, jen nataženou ruku. Vláda se s námi bojí jednat, říká Dufek

360° 24.11.2023

Vláda s námi nejedná, protože se bojí, tvrdí odborový předák Bohumír Dufek. Naopak podle poslance Karla Haase (ODS) odbory nepřináší konstruktivní návrhy řešení, jen natahují ruku směrem ke státnímu rozpočtu, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Podle Dufka došlo k poslední interakci mezi odbory a premiérem letos v březnu, kdy Asociace samostatných odborů pořádala ekonomickou konferenci. „To bylo naposledy, kdy jsme se setkali. Od té doby je to jedna pomluva za druhou, že odbory všechno destabilizují a dělají samé problémy. Vláda s námi nejedná, říkám to s plnou vážností. Spíše se s námi bojí jednat,“ prohlásil odborový předák.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Přeplněné čekárny a zahlcené ambulance. Protest lékařů brzy zasáhne drtivou většinu nemocnic

Poslanec Haas se premiéra zastal: „Nemyslím, že by kdykoliv použil jakýkoliv dehonestující výrok na adresu kohokoliv.“ Zároveň se vymezil proti plánované pondělní stávce. „Respektuji legitimní demokratické právo stávkovat. Na druhou stranu ze dvou silných důvodů se stávkou nebo dnem protestů absolutně nesouhlasím,“ řekl.

„Odbory vykreslují Česko jako zemi před rozpadem, v rozvalu. Kdyby nějaký nestranný pozorovatel sledoval naši zemi jen z mediálních výroků odborů, pravděpodobně si bude myslet, že žijeme v nefunkční zemi. Podívejte se kolem sebe, zda to tak je. Já si to nemyslím. Za druhé, odbory nepřináší s výjimkou natažené ruky ke státnímu rozpočtu na další a další výdaje jakékoliv konstruktivní návrhy k řešení,“ řekl.

Dodal, že ministr školství Mikuláš Bek (STAN) a šéf zdravotnického resortu Vlastimil Válek (TOP 09) v posledních týdnech s odbory jednali několikrát.

K TÉMATU: Termín stávky? Hloupost odborářů, říká Skopeček. Mluví arogantní politik, vmetla mu Schillerová

Tagy: