CNN Prima News Oldřich Plecháček

Oldřich Plecháček

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Landovský: Rusko se musí stáhnout. Západ s podporou Ukrajiny určitě nepřestane
Ukrajina

Landovský: Rusko se musí stáhnout. Západ s podporou Ukrajiny určitě nepřestane

Výsledek války na Ukrajině rozhodne o budoucí podobě světového řádu a o fungování vztahů mezi státy v mezinárodní komunitě. Uvedl to český velvyslanec při NATO Jakub Landovský. Západ proto podle něj v žádném případě nepřestane napadený stát podporovat v obraně před ruským agresorem. Reakce politiků na dopad rakety v Polsku nepovažuje za unáhlené, neboť se jen snažili podpořit spojence.

Reakce politiků na raketu v Polsku? Žádná hysterie, měli by naopak přitvrdit, říká expert
Rusko

Reakce politiků na raketu v Polsku? Žádná hysterie, měli by naopak přitvrdit, říká expert

Bezprostřední reakce médií ani politiků po dopadu rakety na polské území se nedají označit za hysterii, shodují se ukrajinista Petr Kalina a bývalý generální konzul v Petrohradu Vladimír Votápek. Podle někdejšího diplomata by čeští politici naopak měli ve svých vyjádřeních být razantnější vzhledem k „barbarskému“ způsobu, kterým Rusko vede svoji útočnou válku.

Další příspěvky autora

CNN: Pence nepodpoří Trumpovu kandidaturu, jeho prezidentské období nedopadlo dobře

Bývalý Trumpův viceprezident Mike Pence by dnes opětovnou kandidaturu exprezidenta nepodpořil, jeho funkční období prý nedopadlo dobře. V republikánské straně jsou podle něj lepší uchazeči. Útok na Kapitol z loňského ledna politik označil za „nejtěžší den ve svém veřejném životě“ a bývalého šéfa Bílého domu v souvislosti s protestem zkritizoval za bezohledný přístup.

Planetu ohrožuje skrytá hrozba, varují klimatičtí experti. Výzkum brzdí válka na Ukrajině

Permafrost, zmrzlá vrstva půdy, která se nachází pod velkou částí Ruska, Kanady či Aljašky taje znepokojujícím tempem. Globální důsledky v nadcházejících desetiletích jsou nepředvídatelné, mohou však hrát v klimatických změnách zásadní roli. Již dnes je pociťují lidé žijící poblíž polárních regionů. Okolí jejich domovů začínají totiž pohlcovat bažiny a dochází v nich k sesuvům půdy.

Ženy by neměly pít jako muži. Stávají se závislé a rodí málo potomků, tvrdí bezdětný Kaczynski

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczynski vyvolal pozdvižení svými výroky o ženách. Bývalý premiér se v řeči věnoval nízké porodnosti v zemi a mimo jiné ji přičítal oblibě mladých žen v alkoholu. Ve své myšlence pokračoval s tím, že ženy si závislost na alkoholu vypěstují daleko rychleji než muži. Přidal ještě anekdotu, podle které se alkoholičky na rozdíl od svých mužských protějšků nedokážou vyléčit. Feministická skupina svolala v reakci protest před jeho domem.

Studenti stávkují za klima, v Brně obsadili atrium univerzity. Od vlády chtějí více činů

Studenti Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity zahájili v pondělí dopoledne v atriu budovy v Joštově ulici okupační stávku za klima. Děkan Stanislav Balík sice atrium nechal uzavřít, během dopoledne však někdo prostor otevřel a studenti se tam přesunuli ze suterénních prostor, kde si před tím vytvořili nouzové zázemí – přinesli si karimatky, polštáře či jiné lůžkoviny. Studentské demonstrace za klima v pondělí probíhají i v Praze a několika krajských městech. Děkan ČTK vpodvečer řekl, že nechal odpoledne v atriu odpojit elektřinu, topení a vypnout wifi.

Trump: Lidé měli zákaz volit a automaty byly zmanipulované. Dezinformace, reagují odborníci

Průběh amerických voleb do Kongresu vášnivě komentoval bývalý šéf Bílého domu Donald Trump. Své myšlenky však nemohl sdílet na nejpopulárnějších platformách, ale na Telegramu a vlastní sociální síti Truth Social. Jeho obvinění z volebních podvodů však díky exprezidentovým spolupracovníkům a podporovatelům na Facebook a Twitter stejně prosákla.

Tempo zdražování dramaticky zrychluje. Inflaci se daří kvůli chování lidí, říká Pikora

Inflace meziměsíčně klesla, ovšem jedná se pouze o dílčí zlepšení situace. Podle ekonoma Vladimíra Pikory se vládní opatření pozitivně projevila na cenách elektrické energie. Nicméně jedná se o téměř jedinou položku, která na účtech českých občanů zlevnila. Tempo zdražování většiny produktů stále dramaticky akceleruje, a to i u zboží, jehož výrobní náklady se téměř nezměnily. Na vině je v tomto ohledu podle ekonoma spotřební chování společnosti.

Tinder podle ruské propagandy. Strádající, promrzlé Evropanky utíkají za bohatými Rusy

Zmrzlé Britky sní o cestě do blahobytem překypujícího Ruska. Na sociálních sítích se objevilo další video oslavující ruskou připravenost na letošní zimu. Na Twitteru ho sdílel i poradce ukrajinského ministerstva vnitra, Anton Geraščenko. Podle něj zobrazuje v očích ruské propagandy evropskou podobu on-line seznamek v nadcházející zimě. Ironické komentáře pod videem neberou konce.