CNN Prima News Oldřich Plecháček
Oldřich Plecháček

Oldřich Plecháček

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

V současnosti dokončuje magisterské studium diplomacie a mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze. Do redakce CNN Prima NEWS se přidal v létě 2022. Baví ho pěší turistika, bouldering a experimenty v kuchyni. Nemá rád stand-up komedii a smažák.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Izrael

Příměří se otřásá v základech: Útočníci Hamásu zabíjeli v Jeruzalémě, Izrael tvrdě zasáhl

Při střeleckém útoku na autobusové zastávce na okraji Jeruzaléma ve čtvrtek zemřeli tři lidé a několik dalších utrpělo zranění, informovala tamní média. Podle dosavadních zpráv by mělo být zraněno dalších pět lidí, někteří z nich jsou ve vážném stavu. Izraelské obranné složky a kolemjdoucí civilista zastřelili dva palestinské útočníky, uvedl deník Jerusalem Post. Útočníci byli příslušníky Hamásu a již dříve stáli kvůli terorismu před soudem, uvedla izraelská tajná služba. Ve čtvrtek ráno přitom došlo k prodloužení příměří mezi Izraelem a Hamásem.

Další příspěvky autora

Kubáček: Fico dal české vládě dloubanec. Ukázal jí, jak se dělá politika, míní Korecký

Předseda slovenské vlády Robert Fico dal českému kabinetu svým setkáním s hlavním představitelem opozice Andrejem Babišem (ANO) na návštěvě Prahy dloubanec. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Podle komentátora MF Dnes Miroslava Koreckého naopak svou návštěvou českým státníkům ukázal, jak se dělá politika. Přestože Ficovi před volbami vyjadřovali své antipatie, slovenský premiér při státní návštěvě vystupoval „distingovaně a s grácií“.

Kdy se z Česka stala montovna Evropy? Ekonomky zhodnotily divoké devadesátky

Ekonomické směřování Česka z 90. let se s námi táhne dodnes, prohlásila ve vysílání CNN Prima NEWS ekonomka Ilona Švihlíková. Hlavní chybou období transformace podle ní bylo, že Česká republika zaujala pozici levného subdodavatele, aby na světových trzích konkurovala cenou. Naopak podle bývalé zástupkyně České republiky při Světové bance Jany Matesové bylo nejpalčivějším problémem nastavení zákonů, které nechránilo v době kuponové privatizace držitele drobných vlastnických podílů.

Nacher: Prezident může vynechat fráze. Chce být se všemi zadobře, pak jde vládě na ruku

Prezident Petr Pavel říká, že má pochopení pro argumenty obou stran, nakonec však zpravidla stejně podpoří vládu a její zákony podepíše, postěžoval si Patrik Nacher (ANO) v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Pavel podle něj chce být se všemi zadobře, ale jde vládě „na ruku“, zmínil opoziční poslanec v souvislosti s prezidentovým schválením konsolidačního balíčku. Ten se ANO stále chystá napadnout u Ústavního soudu.

Padesát tisíc za zbrojní průkaz. Policista dával licence za úplatu, GIBS stíhá i jeho kolegy

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá čtyři policisty, jednoho bývalého policistu a sedm civilních osob kvůli nezákonnému udělování zbrojních průkazů. Od roku 2021 do letošního února zaznamenala inspekce alespoň 20 takových případů. Bývalý policista si od žadatelů bral peníze za úspěch u zkoušek, zatímco nad ním čtyři policisté v kontrolních skupinách mu to svým nedbalým přístupem měli umožnit, uvedla inspekce v tiskové zprávě.

Odvrácená strana kryptoměn: Těží z nich zločinci i Hamás. Úřady volají po zpřísnění regulací

Bestiální útok Hamásu na Izrael znovu rozvířil debaty a snahy o zpřísnění nakládání s kryptoměnami. O to nyní usilují američtí zákonodárci i úřady, Izrael zároveň zmrazil účty, které byly údajně napojené na Hamás. Kryptoměny totiž kvůli vysoké anonymitě transakcí hrají roli ve zločineckých a teroristických aktivitách, včetně útoků palestinských bojovníků. Zástupci OSN loni odhadovali, že až pětina teroristických útoků může být financována digitálními zdroji.

Skandál ve Francii: Senátor měl kvůli sexu zdrogovat političku. Policie u něj našla extázi

Šestašedesátiletého francouzského senátora Joëla Guerriaua zadržela policie a při razii v jeho bydlišti nalezla extázi. Politik čelí vyšetřování z údajného zdrogování 48leté poslankyně Sandrine Jossové s cílem sexuálního zneužití, uvedla agentura Reuters. Hrozí mu až pět let ve vězení a pokuta ve výši 75 tisíc eur (1,8 milionu korun). Sám nařčení odmítá. Jeho strana jej suspendovala s „okamžitou platností“ a rozhodne o jeho trvalém vyloučení.