reklama
CNN Prima News Bohumír Dufek

Bohumír Dufek

Výpis příspěvků ke štítku „Bohumír Dufek“

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka s Prouzou a Dufkem: Co s rostoucími cenami energií?

18. října 2021 16:56

Zdražování na všech frontách žene některé rodiny do svízelných situací. Drahé pohonné hmoty, potraviny a v poslední době i energie. Krach firmy Bohemia Energy byl pro mnohé ranou, kterou citelně pocítí ve svých rozpočtech. I na toto téma budou v pořadu Jak volí vaše peněženka diskutovat prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, odborový předák Bohumír Dufek a ekonomka Helena Horská. Pořad můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Česko není z historicky nejhorší ekonomické krize venku. Češi jsou přesto nejspokojenější

10. srpna 2021 05:37

Česká ekonomika se zotavuje z historicky nejhoršího propadu způsobeného pandemií nemoci COVID-19. HDP sice v posledním čtvrtletí rekordně rostl, pro ekonomy jsou však čísla zklamáním, protože očekávali ještě výraznější růst. Češi jsou však paradoxně i po déle než rok a půl trvající krizi se svou ekonomickou situací velmi spokojení. Zřejmě i díky enormně rostoucímu státnímu dluhu, kterým vláda ekonomiku sanovala.

Vztah číšník-host? Kontrolování testů není dobrý začátek, má jasno Pohlreich

14. května 2021 09:06

Podle restauratéra Zdeňka Pohlreicha návštěva restaurace buduje jakýsi vztah mezi číšníkem a hostem. „A kontrolování testů na koronavirus mi nepřipadá jako dobrý začátek,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Pohlreich s tím, že si navíc nedokáže představit, jak se bude dodržování opatření kontrolovat. Podle předsedy Asociace samostatných odborů ČR Bohumíra Dufka se však lidé zkrátka přizpůsobí. „Když to funguje u kadeřnic, proč by to nefungovalo v restauracích,“ kontroval.

Dufek: Lidem z turistického ruchu radím změnit obor. Stav se zlepší až v roce 2022

30. prosince 2020 16:38

Řada restaurací zkrachuje a společně s nimi uvadne i tuzemský turistický ruch. Uvedl to předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek pro web své organizace. Odborový předák, který v nedávné době proslul kontroverzními prohlášeními, tvrdí, že lidé pracující v turistickém ruchu by v něm měli rychle skončit a přesunout se do jiného oboru. Podle něj se totiž situace českého turismu začne zlepšovat až v roce 2022.

Válka odborů: Dufek rozděluje společnost a odepisuje živnostníky, zlobí se Středula

10. prosince 2020 09:59

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) vedená předsedou Josefem Středulou se trefuje do jiného odborového předáka – Bohumíra Dufka. Na Twitteru zveřejnila koláž, ve které předsedu Asociace samostatných odborů (ASO) obviňuje z rozdělování společnosti a odepisování živnostníků. ČMKOS vadí Dufkovy výroky, kterými vyzýval, aby se „živnostníci rekvalifikovali a nastoupili jako svářeči“ a vyjadřoval souhlas s možným krachem řady restaurací a hospod.

Odpusťte příští rok daně živnostníkům, kteří je letos platili, vyzývá odborář Dufek

8. prosince 2020 20:35

Ať vláda příští rok odpustí živnostníkům daně, prohlásil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Navrhl také, aby jim vláda vrátila i daně, které zaplatili letos. Upozornil ale, že se nebaví o restauracích. Těch je prý na trhu přebytek, protože Česko těžilo z velkého množství zahraničních turistů, kteří podle něj tuzemsko navštěvovali méně už před koronavirem.

Odborář Dufek: Že skončí tisíce živnostníků? Ať místo naříkání nastoupí jako dělníci

6. prosince 2020 06:12

Pokud si budeme všichni stěžovat a nadávat na poměry, tak se naše společnost nikam nedostane. Není možné jenom poukazovat na svou složitou ekonomickou situaci, ale také podnikat kroky, díky nimž se člověk postaví na nohy. „Nakonec i osoby samostatně výdělečně činné si budou muset připustit, že ne všichni se vrátí ke svým vysněným metám, to jest k tomu, jak budou i nadále dobře podnikat v jejich oboru a jak se budou snažit dobře posloužit jejich hostům a zákazníkům,“ řekl Bohumír Dufek v rozhovoru pro web Asociace samostatných odborů.

reklama