reklama
CNN Prima News Bohumír Dufek

Bohumír Dufek

Výpis příspěvků ke štítku „Bohumír Dufek“

Česko není z historicky nejhorší ekonomické krize venku. Češi jsou přesto nejspokojenější

Česká ekonomika se zotavuje z historicky nejhoršího propadu způsobeného pandemií nemoci COVID-19. HDP sice v posledním čtvrtletí rekordně rostl, pro ekonomy jsou však čísla zklamáním, protože očekávali ještě výraznější růst. Češi jsou však paradoxně i po déle než rok a půl trvající krizi se svou ekonomickou situací velmi spokojení. Zřejmě i díky enormně rostoucímu státnímu dluhu, kterým vláda ekonomiku sanovala.

Vztah číšník-host? Kontrolování testů není dobrý začátek, má jasno Pohlreich

Podle restauratéra Zdeňka Pohlreicha návštěva restaurace buduje jakýsi vztah mezi číšníkem a hostem. „A kontrolování testů na koronavirus mi nepřipadá jako dobrý začátek,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Pohlreich s tím, že si navíc nedokáže představit, jak se bude dodržování opatření kontrolovat. Podle předsedy Asociace samostatných odborů ČR Bohumíra Dufka se však lidé zkrátka přizpůsobí. „Když to funguje u kadeřnic, proč by to nefungovalo v restauracích,“ kontroval.

Dufek: Lidem z turistického ruchu radím změnit obor. Stav se zlepší až v roce 2022

Řada restaurací zkrachuje a společně s nimi uvadne i tuzemský turistický ruch. Uvedl to předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek pro web své organizace. Odborový předák, který v nedávné době proslul kontroverzními prohlášeními, tvrdí, že lidé pracující v turistickém ruchu by v něm měli rychle skončit a přesunout se do jiného oboru. Podle něj se totiž situace českého turismu začne zlepšovat až v roce 2022.

Válka odborů: Dufek rozděluje společnost a odepisuje živnostníky, zlobí se Středula

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) vedená předsedou Josefem Středulou se trefuje do jiného odborového předáka – Bohumíra Dufka. Na Twitteru zveřejnila koláž, ve které předsedu Asociace samostatných odborů (ASO) obviňuje z rozdělování společnosti a odepisování živnostníků. ČMKOS vadí Dufkovy výroky, kterými vyzýval, aby se „živnostníci rekvalifikovali a nastoupili jako svářeči“ a vyjadřoval souhlas s možným krachem řady restaurací a hospod.

Odpusťte příští rok daně živnostníkům, kteří je letos platili, vyzývá odborář Dufek

Ať vláda příští rok odpustí živnostníkům daně, prohlásil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Navrhl také, aby jim vláda vrátila i daně, které zaplatili letos. Upozornil ale, že se nebaví o restauracích. Těch je prý na trhu přebytek, protože Česko těžilo z velkého množství zahraničních turistů, kteří podle něj tuzemsko navštěvovali méně už před koronavirem.

Odborář Dufek: Že skončí tisíce živnostníků? Ať místo naříkání nastoupí jako dělníci

Pokud si budeme všichni stěžovat a nadávat na poměry, tak se naše společnost nikam nedostane. Není možné jenom poukazovat na svou složitou ekonomickou situaci, ale také podnikat kroky, díky nimž se člověk postaví na nohy. „Nakonec i osoby samostatně výdělečně činné si budou muset připustit, že ne všichni se vrátí ke svým vysněným metám, to jest k tomu, jak budou i nadále dobře podnikat v jejich oboru a jak se budou snažit dobře posloužit jejich hostům a zákazníkům,“ řekl Bohumír Dufek v rozhovoru pro web Asociace samostatných odborů.

Urazil jste srdcaře, soudruhu. Šéfové gastroprůmyslu spílají odboráři Dufkovi

V naprosté většině případů pracují v restauracích, barech nebo hotelech lidé, kteří to dělají srdcem. Navíc jsou na ně vázáni dodavatelé vesměs z řad lokálních rodinných firem. Pokud si tedy předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek přeje krach hospod, přeje si také zánik dalších tisíců pracovních míst v odvětvích, která nepatří do takzvaného sektoru HoReCa (hotely, restaurace, catering). Takový vzkaz Dufkovi poslali představitelé podnikatelů v oblasti hotelnictví a cestovního ruchu.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jaká jsou rizika a kdy do lavic usednou i starší ročníky?

Je epidemie za bodem zlomu? Jak budou naše životy vypadat v následujících týdnech? Hosty Partie budou exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula, prezident České lékařské komory Milan Kubek a matematik René Levínský. Hospod je moc, ať zkrachují: Názorový duel odborářského bosse a zástupce restaurací. A co přinese návrat dětí do škol? Sledujte Partii Terezie Tománkové v neděli od 11:00 na Primě a CNN Prima NEWS.

reklama