CNN Prima News Bohumír Dufek

Bohumír Dufek

Výpis příspěvků ke štítku „Bohumír Dufek“

Nerudovou volit nebudeme. Odboráři „grilují“ Středulu za jeho doporučení, ozval se i Dufek

11. ledna 2023 22:34

Velmi různorodé jsou reakce veřejnosti na rozhodnutí šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly odstoupit z prezidentské volby a podpořit ekonomku Danuši Nerudovou. Někteří tento krok označují za sympatický a odvážný. Zdá se ale, že nejvíce nespokojení jsou Středulovi potenciální voliči, potažmo odboráři. Ti vzkazují, že bývalou rektorku Mendelovy univerzity rozhodně volit nebudou. Nově se ozval předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. I on se Středulovým postojem zásadně nesouhlasí.

Výborný k odborářům: Nejste schopni jednat. Sprostá podpásovka neschopné vlády, zuřil Dufek

7. října 2022 22:35

Na odbory svolané demonstraci budou lidé v sobotu na Václavském náměstí požadovat regulaci cen takřka všeho a také zvýšení minimální mzdy. Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný ale tvrdí, že demonstrací se nic nevyřeší. Minimální mzdu nejsou podle něj odbory schopny dořešit se zaměstnanci. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil za sprostou podpásovku neschopné vlády.

Dufek: Všude se DPH snižuje, v Česku jsme hlupáci. Víte, že je válka? Oponoval Gazdík

8. června 2022 23:10

Pravicová vláda má dostatek příjmů, a přitom nemyslí na občany, kritizoval současný kabinet v pořadu 360° předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Koalice by podle něj mohla například snížit DPH. Ministr školství a vládní zástupce Petr Gazdík (STAN) oponoval, že krizi prohlubují válka na Ukrajině i následky rozhazování předešlého premiéra.

Špicar: Mohli si tu vydělávat, místo toho jdou do boje. Ukrajinci si zaslouží respekt

12. března 2022 22:32

Ukrajinští pracovníci si zaslouží respekt za to, že se rozhodli zamířit do své domoviny a bojovat proti Rusku, mnozí z nich i bez povolávacích rozkazů. Odchází jich tisíce až desetitisíce, uvedl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar v pořadu 360°. Ukrajinským bojovníkům vzdal hold také předseda Asociace samostatných odborů ČR Bohumír Dufek. „Před těmito lidmi se musíme sklonit,“ sdělil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka s Prouzou a Dufkem: Co s rostoucími cenami energií?

18. října 2021 16:56

Zdražování na všech frontách žene některé rodiny do svízelných situací. Drahé pohonné hmoty, potraviny a v poslední době i energie. Krach firmy Bohemia Energy byl pro mnohé ranou, kterou citelně pocítí ve svých rozpočtech. I na toto téma budou v pořadu Jak volí vaše peněženka diskutovat prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, odborový předák Bohumír Dufek a ekonomka Helena Horská. Pořad můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Česko není z historicky nejhorší ekonomické krize venku. Češi jsou přesto nejspokojenější

10. srpna 2021 05:37

Česká ekonomika se zotavuje z historicky nejhoršího propadu způsobeného pandemií nemoci COVID-19. HDP sice v posledním čtvrtletí rekordně rostl, pro ekonomy jsou však čísla zklamáním, protože očekávali ještě výraznější růst. Češi jsou však paradoxně i po déle než rok a půl trvající krizi se svou ekonomickou situací velmi spokojení. Zřejmě i díky enormně rostoucímu státnímu dluhu, kterým vláda ekonomiku sanovala.

Vztah číšník-host? Kontrolování testů není dobrý začátek, má jasno Pohlreich

14. května 2021 09:06

Podle restauratéra Zdeňka Pohlreicha návštěva restaurace buduje jakýsi vztah mezi číšníkem a hostem. „A kontrolování testů na koronavirus mi nepřipadá jako dobrý začátek,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Pohlreich s tím, že si navíc nedokáže představit, jak se bude dodržování opatření kontrolovat. Podle předsedy Asociace samostatných odborů ČR Bohumíra Dufka se však lidé zkrátka přizpůsobí. „Když to funguje u kadeřnic, proč by to nefungovalo v restauracích,“ kontroval.