CNN Prima News Bohumír Dufek

Bohumír Dufek

Výpis příspěvků ke štítku „Bohumír Dufek“

V mražených kuřecích částech byla salmonela. Firma patří organizátorovi protestů zemědělců

Státní veterinární správa (SVS) odhalila v mražených kuřecích dílech a drobech od výrobce Rabbit Trhový Štěpánov salmonelu. Vyrobeno z nich bylo přes 1,5 tuny produktů, z nichž většina byla stažena z prodeje. K zákazníkům se dostaly dva výrobky, zhruba sto kilogramů kuřecí polévkové směsi a kuřecích srdcí. Lidé, kteří je mají doma, by je neměli jíst a mohou je vrátit v místě nákupu, uvedl ve středu v tiskové zprávě mluvčí SVS Petr Vorlíček. Majitel firmy Zdeněk Jandejsek sdělil, že ve veterinárním osvědčení nebyla žádná nemoc deklarována a ani stěry na porážce nevykazovaly známky salmonely. Za to, že se zboží se salmonelou nepodařilo zachytit, se omluvil.

Jste škůdci zemědělců, rýpl Výborný do Dufka. Kde se ve vás bere taková sprostota? opáčil

Pondělní protest zemědělců, kteří se sjeli do Prahy, byl z hlediska organizátorů blamáž. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). „Celý protest byl zneužit organizátory. Řada farmářů neměla nic společného s ambicemi pánů Jandejsků, Dufků a dalších, kteří škodí českému zemědělství,“ nechal se slyšet šéf resortu.

Fiala: Demonstraci farmářů pořádají podporovatelé Kremlu. Na akci se objevil Rajchl

Premiér Petr Fiala (ODS) se distancoval od protestu zemědělců, který podle něj měli svolat příznivci Ruska. Na protestní shromáždění na pražském Malostranském náměstí odpoledne dorazila řada politiků. Mezi lidmi se objevil i předseda hnutí PRO Jindřich Rajchl, kterého mohl Fiala nepřímo označit. Oba hlavní organizátoři zemědělské blokády Zdeněk Jandejsek i Bohumír Dufek totiž v minulosti vystupovali na protivládní demonstraci svolané hnutím PRO a Rajchlem.

Výborný k protestům: Neorganizují je zemědělci, buďte ostražití. S farmáři jsme na jedné lodi

Plánované protesty v Praze nepodporuje žádná z oficiálních zemědělských organizací. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Farmáři se podle něj nechali vtáhnout do víru „politických ambicí kruhů napojených na dezinformační scénu“. Šéf resortu také kritizoval odboráře Bohumíra Dufka a zdůraznil, že úřad má zájem na snižování byrokracie jak na tuzemské, tak na evropské scéně.

Spolupráce s Trikolorou nás mrzí. Pravičákovi v Česku zbýváme už jen my, míní šéf Svobodných

Spolupráce s Trikolorou před sněmovními volbami 2021 nás mrzí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl předseda Svobodných Libor Vondráček. Poté, co vláda v rámci konsolidačního balíčku oznámila zvyšování některých daní, mají Svobodní zřejmě jedinečnou šanci přetáhnout část pravicově orientovaných podporovatelů pětikoalice na svou stranu. V posledních parlamentních volbách získali se zmíněnou Trikolorou a Soukromníky 2,8 procenta. Podle Vondráčka vláda postupuje v absolutním rozporu s tím, co dříve slibovala. Mladý politik však v některých případech kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) i pochválil.

Válka odborářů se vyostřuje: Středulovi demonstrace krachla. Jsem radikální, vrací úder Dufek

Loňská demonstrace Josefa Středuly byla krachem. Neměl podporu lidí a před svými podporovateli se přetvařoval, uvedl předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek na konto šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Tomu se nelíbila Dufkova účast na protivládní demonstraci na Václavském náměstí, kterou pořádal kontroverzní politik Jindřich Rajchl (PRO). Protesty k večeru vyústily ve střety s policejními těžkooděnci, a to když se skupina lidí snažila sundat ukrajinskou vlajku z budovy Národního muzea.

Skopčáci vše skoupili a teď diktují, pijavice, hřímal odborář Dufek. Naštval Středulu

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula odmítá projev odboráře Bohumíra Dufka, který na protivládní demonstraci na pražském Václavském náměstí hrozil blokádami supermarketů a skladů s jídlem a také kritizoval německé společnosti působící na tuzemském trhu. Středula pro CNN Prima NEWS řekl, že odborový svaz nemá s předsedou Asociace samostatných odborů nic společného, a zároveň odmítá jakékoliv vyvolávání konfliktů či nátlakové akce.