Klid před bouří. Harry s Meghan převzali cenu, pozvánky na korunovaci se ale možná nedočkají

Je to jen začátek boje proti rasismu. Tak se měl princ Harry vyjádřit, když přebíral Cenu nadace Roberta F. Kennedyho za lidská práva. Cenu spolu s manželkou dostali vpředvečer vysílání dokumentu Harry a Meghan. Ten by měl být plný ostré kritiky královské rodiny.

Celá v bílém s úsměvem od ucha k uchu. Vévodkyně Meghan v New Yorku při příchodu na galavečer jen zářila. Spolu s princem Harrym byli oceněni za svou nadaci Archewell a mimo jiné také za boj proti rasismu.

Vévodové ze Sussexu Harry a Meghan byli hlavními hosty večera, na něž se prodávaly vstupenky až za milion dolarů (23,1 milionu korun). Meghan se měla na pódiu vracet k okamžikům v královském paláci, kdy si chtěla sáhnout na život. Jejich vystoupení se odehrálo jen několik hodin před uvedením dokumentární série Harry a Meghan, o které se delší dobu spekuluje, že bude kontroverzní.

Klid před bouří

Šestidílný dokument, který startuje ve čtvrtek 8. prosince na platformě Netflix, i knihu memoárů prince Harryho někteří experti považují za vyhlášení války královské rodině. „Je to velmi choulostivý projekt a přišel ve velmi citlivém čase. Jeden se může ptát, jestli pak Sussexovi dostanou pozvánku na korunovaci,“ uvedl podle agentury AP královský komentátor Richard Fitzwilliams.

Expert pak pro web The Sun ještě rozvedl možnou reakci královské rodiny. „Přerušit s nimi všechny vazby. Prostě Sussexovi úplně odstřihnout. To je ale vše, co můžou udělat, Harry totiž zůstane princem navždy,“ dodal Fitzwilliams.

Buckinghamský palác na zveřejněné ukázky oficiálně nereagoval, ačkoli tu první Netflix vypustil v době, kdy byli Kate s Williamem na návštěvě Spojených států. Princ a princezna z Walesu na Instagramu jen zveřejnili zamilovanou fotografii. V úterý se pak účastnili tradiční recepce pro diplomaty z celého světa, kterou pořádal král. V Británii to zatím vypadá na pověstný klid před bouří.

Tagy: