reklama

Hašek zkritizoval Hniličku: Zaplatit by měl půl milionu, šéfem NSA by mohl zůstat

Fatální pochybení a hrubá chyba, zkritizoval chování Milana Hniličky olympijský vítěz Nagana Dominik Hašek. Složení poslaneckého mandátu vnímá jako dostatečné a jeho setrvání ve funkci šéfa Národní sportovní agentury by mu toleroval, ovšem pod podmínkou vysoké pokuty.

reklama

„Samozřejmě je to od Milana fatální pochybení a hrubá chyba. V době, kdy mnozí padají na hubu a jsou tvrdě postiženi, ať už finančně nebo zdravotně, pro to nemám slov,“ sdělil pro CNN Prima NEWS bývalý hokejový reprezentant Dominik Hašek.

K tématu

Milan Hnilička už složil svůj poslanecký mandát, jeho setrvání ve funkci šéfa Národní sportovní agentury by ale Hašek ostře nekritizoval. „S Milanem se znám dlouhou dobu. Jsem rád, že složil mandát v poslanecké sněmovně,“ míní. Zároveň dodal, že funkce šéfa Národní sportovní agentury pro něj byla vysněná práce.

„Asi jsem k němu shovívavější a když si napaří velkou pokutu, třeba půl milionu, dal bych mu šanci,“ řekl Hašek. Podle něj ale záleží na tom, zda si Hnilička získá důvěru sportovních svazů. „Když to tak nebudou cítit ostatní, musí od válu,“ uzavřel.

Sám Hnilička si prý na další rozhodnutí počká. „Plně si uvědomuji zodpovědnost, kterou jako poslanec vládní koalice mám, a proto jsem se po té zbytečné chybě, kterou jsem udělal, rozhodl rezignovat na svůj poslanecký mandát. Co se týče funkce šéfa sportovní agentury, počkám, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí. Zatím ale cítím velkou podporu,“ sdělil Hnilička CNN Prima NEWS.

Milan Hnilička se tak rozhodl na základě skandálu ohledně účasti na oslavě v teplickém hotelu. O tom, jak jeho chování kritizovali i další kolegové ze Sněmovny, jsme vás už informovali v předchozím článku.

K tématu

Další hlavní zprávy

Německo

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Až osm a půl milionu respirátorů FFP2 v Německu od třinácti dodavatelů nechrání proti koronaviru tak, jak by měly. Vyplývá to z testů společnosti Dekra, která se specializuje na kontrolu a certifikaci výrobků. Podle ní standardně používané testy pro respirátory nejsou vyvinuté na sledování jejich odolnosti vůči virům, ale soustředí se na to, zda splňují podmínky týkající se bezpečnosti práce.

Na Velikonoce bychom měli zavřít ekonomiku. Získáme 10 dní klidu, říká Levínský
Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Vláda žene zoufalé lidi do náruče extrémistů. Rozvrat státu pokračuje

Názory

Domácí zpravodajství

Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Poprask na Lvech: Herci pod palbou kritiky za pokuřování bez respirátorů
Další články
reklama
reklama